Археологи вперше знайшли артефакти Трипільської культури на півдні України. Раніше вважалося, що трипільців на цій території не було. Вперше за весь час досліджень археологічне відкриття трипільської культури відбулося у Запоріжжі, – повідомляє кореспондент “5 каналу” Денис Розенков.
Курганний комплекс Мамай-Гора у Запорізькій області – найбільший за кількістю скіфських поховань у степовій Україні. Та один із найбагатших із знайдених історичних пам’яток у Європі. “За понад тридцять років роботи археологічної експедиції на Мамай-Горі тут були зроблені унікальні історичні знахідки починаючи з епохи неоліту, доби бронзи, скіфо-сарматських часів та середньовіччя.
Цьогорічний 34 археологічний сезон на Мамай-Горі особливий. Раніше тут працювали лише студенти історичного факультету Запорізького національного університету. Зараз, через COVID-19 та брак фінансування у ВНЗ, до проведення розкопок запрошують волонтерів.
через COVID-19 та брак фінансування у ВНЗ, до проведення розкопок запрошують волонтерів
“Ми прийняли більше 130 заявок, і до нас приїхало цього сезону близько 60 людей. Було багато і старших людей, які відійшли від обов’язків виховання дітей, і вони подумали, як провести літо для себе”, – сказала координаторка експедиції Карина Фурса.
На розкопках археологи відкривають уже шосте в цьому сезоні поховання періоду Середньовіччя. Це пам’ятки народу, який прийшов у ці краї в першій половині XV століття зі Сходу та Криму. Вони контролювали одну з найбільших тодішніх переправ у Нижньому Подніпров’ї.
“Кістки, навіть якщо немає і не буде похоронного інвентарю, то самі кістки теж дадуть більш цікаву інформацію, про наших попередників”, – волонтер із Києва Віталій.
Сенсація цьогорічної експедиції – знахідка глечика Трипільської культури. Він датований п’ятим тисячоліттями до нашої ери, подібного артефакту в степовій Україні ще не знаходили.
- “Київський регіон“ раніше повідомляв, що СБУ затримала на хабарі у $20 тисяч посадовця Державної екологічної інспекції столичного регіону, а Рибалки поскаржилася поліції на факти видобування піску на Дніпрі під час нересту
Сенсація експедиції – знахідка глечика Трипільської культури. подібного артефакту в степовій Україні ще не знаходили
“Цей, здавалось би звичайний горщик, це приналежність до Трипілля, представники культури якої на нашій території не проживали. Тобто звідки він взявся, як взявся , ми м’яко кажучи здивовані”, – сказав керівник археологічної експедиції “Мамай-Гора” Андрій Тощев.
Археологи працюватимуть на Мамай-Горі до 15 серпня. За традицією, тоді відзначається офіційне свято Дня археолога. Тож науковці розраховують, що до кінця сезону ще є час на нові знахідки.
Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L
Раніше “Київський регіон“” вже повідомляв, що на сесії Київської облради перерозподілили чверть мільярда гривень, а за інформацією заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової склалася критична ситуація з фінансуванням некомерційних медичних закладів області, яку терміново потрібно виправляти.
#КиївськийРегіон #ТрипільськийКрай #ТрипільськаКультура
За матеріалом репортажу Дениса Розенкова, “5 Канал”.
1 коментар
Досить вже використовувати застарілі терміни. Країна мала назву Аратта, то так і пишіть – глечики з Аратти.