15.4 C
Київ
30.05.2024
Кагарлик

У Кагарлику за хабар арештували керівника місцевого Держгеокадастру

Святошинський суд Києва помістив під нічний домашній арешт головного спеціаліста відділу Держгеокадастру у Кагарлицькому районі Київської області, – повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу.

На початку квітня 2021-го, громадянка звернулася до відділу Держгеокадастру в Кагарлицькому районі з метою реалізації свого права на отримання у власність земельної ділянки для особистого селянського господарства орієнтовною площею 4 гектари. Вона зустріла підозрюваного, який представився їй виконуючим обов’язки начальника відділу та розповіла про свій намір отримати землю.

Співробітник геокадастру пояснив жінці, що, відповідно до законодавства на одну особу, допускається виділення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства лише 2 гектари, тому, щоб отримати більше їй необхідно знайти ще одну особу, яка може скористатись таким правом.

Водночас посадовець начебто сказав, що для безперешкодної реалізації права на отримання землі за його послуги, треба заплатити 6000 доларів, із розрахунку по 3000 доларів за кожну земельну ділянку, частину з яких він розподілить з іншими службовими особами Головного управління Держгеокадастру в Київській області.

Водночас посадовець начебто сказав,

що треба заплатити 6000 доларів

Підозрюваний повідомив, що 1000 доларів треба принести після того, як він підбере земельні ділянки та надасть інформацію для написання заяви до Головного управління Держгеокадастру в Київській області.

Після такої розмови громадянка звернулась у правоохоронні органи і 17 квітня під їх контролем передала тисячу доларів. Того ж дня співробітник геокадастру сказав жінці, що треба у найкоротший строк передати йому ще 2000 доларів, частину яких він передасть службовим особам Головного управління Держгеокадастру в Київській області за видачу наказів про надання дозволу на розробку проекту землеустрою для відведення земельних ділянок у власність. 23 квітня посадовець отримав цю суму.

У подальшому надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок площею 4 га. До клопотання про застосування запобіжного заходу додано протоколи обшуку приміщень Головного управління Держгеокадастру у Київській області від 29 червня 2021-го.

Підозрюваний та його адвокат говорили суду що клопотання необґрунтоване. До повноважень підозрюваного як службової особи та до повноважень Відділу не входить ані надання дозволу на розробку проекту землеустрою, ані безпосередньо прийняття рішення про відведення у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Однак суддя вважає, що зібраних доказів достатньо для підозри. Чоловік підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання від 5 до 10 років позбавленням права, що вказує на ризик переховування від правосуддя.

Прокурор просив про цілодобовий домашній арешт, але суд застосував тільки нічний. Також іншою ухвалою підозрюваного відсторонили від посади.

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Раніше “Київський регіон“ вже повідомляв, що на сесії Київської облради перерозподілили чверть мільярда гривень, а за інформацією заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової склалася критична ситуація з фінансуванням некомерційних медичних закладів області, яку терміново потрібно виправляти.

#Київська_область #Київщина #Київський_регіон #Київська_обласна_рада #Кагарлик #Держгеокадастр #хабар

Фото “Київського регіону” та з мережі Інтернет

Матеріал підготовлено для сайту Судовий репортер

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Схожі записи

У Кагарлицькому районі чоловік накинувся на поліцейського з ножем

Депутати міськради Кагарлика вимагають від прокуратури розслідувати зґвалтування свідка поліцейськими

У Кагарлику відремонтували лікувальний корпус

Напишіть коментар