Криміногенна ситуація у селах Миронівської територіальної громади викликає серйозну стурбованість, адже попри значні успіхи в боротьбі зі злочинністю, досягнуті завдяки впровадженню системи відеоспостереження, наявна інфраструктура все ще потребує розширення та модернізації.
З моменту встановлення першої камери у 2014 році, цифровізація безпеки в Миронівці стала вагомим фактором у зниженні рівня злочинності. У поліції Миронівки “Київському регіону” нагадали про випадок, коли завдяки одній лише однопіксельній камері, встановленій на вулиці Соборності, вдалося розкрити вбивство водія таксі у 2015 році.
Відеоспостереження відіграє
важливу роль для безпеки угромаді
Після цього, реагуючи на звернення поліції, з міського бюджету були виділені кошти на придбання камер відеоспостереження, які протягом трьох років встановили на декількох ключових локаціях міста. Це значно спростило розслідування дорожньо-транспортних пригод, розкриття різних злочинів – від дрібних крадіжок та вандалізму до справ з розповсюдженням наркотиків та вбивств.
Камери відеоспостереження
допомагають не лише у розкритті злочинів,
але й у профілактиці
Камери відеоспостереження допомагають не лише у розкритті злочинів, але й у профілактиці. З їх допомогою поліції вдається знаходити зниклих літніх людей та неповнолітніх дітей з неблагополучних родин, які втікають з дому. Однак, на сьогодні у місті працює лише 16 камер. І цього об’єктивно замало для безпеки всіх районів міста та прилеглих сіл.
Кримінальна статистика З 1 січня 2024 року на території Миронівської громади було зафіксовано 43 крадіжки, з яких лише 4 залишаються нерозкритими. Наркозлочинів за цей період здійснено 27, включаючи 5 фактів збуту наркотиків. Крім того, було виявлено випадки незаконного зберігання зброї. Загалом за цей період скоєно 140 злочинів – з них розкрито 91 злочин, що становить 66,4%. До поліції звернулося 2300 громадян.
Чому села найбільш
вразливі до злочинів?
Поліція наголошує, що для ефективної боротьби зі злочинністю та гарантування безпеки мешканців потрібна значно розгалуженіша інфраструктура відеонагляду. Зокрема, камери відсутні у селах Миронівської громади, що робить їх вразливими до злочинних посягань.
Миронівка розташована у прикордонному регіоні Київщини, з високим рівнем транзиту з боку Канівської та Корсунської громад. Це збільшує ризик злочинної діяльності, особливо з боку гастролерів.
Установлення додаткових камер дозволить покрити “сліпі зони”, що значно ускладнить злочинцям можливість безкарно діяти на території громади. Особливо важливо, щоб камери були встановлені на території сіл.
Інвестиції в систему відеоспостереження – це
інвестиції в безпеку і добробут громади
Редакція “Київського регіону” підтримує ініціативу збільшення кількості камер відеоспостереження. Це не лише допоможе не лише в розкритті злочинів, але й стане потужним інструментом для їх профілактики.
У матеріали використані фото з фейсбук-групи “Зеленьки” та з інтернету.
Підписуйтеся на наші новини:
Захисників на Харківському напрямку фронту провідали земляки з Миронівщини