18.8 C
Київ
23.06.2024
Екологія Українка

Жителі Українки скаржаться на чорний дим із Трипільської ТЕС

Працівники державної екологічної інспекції не можуть потрапити на підприємство, щоб провести перевірку скарг на забруднене повітря. Мешканці міста Українка Київської області скаржаться на задушливий чорний дим, який викидають в повітря труби розташованої поруч Трипільської теплоелектростанції (ТЕС). На підприємстві переконують, що жодних екологічних норм не порушують, однак інспекторів для позапланової перевірки на ТЕС не допускають. Про цю ситуацію йдеться в сюжеті ТСН.

На чорний дим із труб Трипільскої ТЕС житель Українки Євген Цяпенко уже неодноразово скаржився до екологічних служб.  “Ми пишемо звернення, публікуємо матеріали з відео, фото, в принципі, результату ніякого нема”, – нарікає він.

 

У державній екологічній інспекції підтвердили, що регулярно отримують десятки скарги на роботу станції, серед них – і колективні. Уже двічі інспектори повинні були провести позапланові перевірки, утім – зробити цього не змогли. На підприємство їх не допустили.

Можливо, це робиться навмисне, адже за недопуск інспекторів передбачено максимальний штраф у 765 гривень, а це значно менше, аніж за порушення екологічних норм.

На Трипільській ТЕС звинувачення інспекції відкидають. Кажуть, що відмовили в допуску інспекторів на підприємство, тому що закон забороняє проводити позапланову перевірку, якщо її уже проводили, а перед візитом екоінспекції станцію перевіряла Держпродспоживслужба. І порушень, кажуть, не виявила.

Окрім того, на Трипільській ТЕС запевняють, що станція працює лише на 7 відсотків потужності, тож викидів у повітря йде небагато.  А чорний дим, який лякає мешканців міста — тимчасове явище, яке виникає, коли станції потрібно різко збільшити потужність, і особливої загрози не становить.

А мешканці Українки прагнуть не так штрафів для підприємства, як вирішення проблеми із викидами.

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон“ тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Раніше “Київський регіон“ вже повідомляв, що на сесії Київської облради перерозподілили чверть мільярда гривень, а за інформацією заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової склалася критична ситуація з фінансуванням некомерційних медичних закладів області, яку терміново потрібно виправляти.

Також, “Київському регіону“ стало відомо як саме будуть розподілені автомобілі швидкої допомоги по медзакладах Київщини.

#Київська_область #Київщина #Київський_регіон #Українка #екологія #ТрипільськаТЕС #Цяпенко_Євген #Кравець_Петро #Мальований_Андрій

Фото “Київському регіону

За матеріалами “ТСН”

Схожі записи

В Українці міськрада залишила дітей без новорічних подарунків

На Netflix вже доступний художній фільм який знімали на Київщині

У Білій Церкві відбулись слухання щодо планів прибережних територій річки Рось

2 коментарі

Флот 04.07.2021 о 22:46

А жители Херсона не понимают почему Администрация речных портов переводит рабочий транспорт в металлолом https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3848225208621042&id=100003008016352

Відповіcти
КИЇВСЬКИЙ РЕГІОН 04.07.2021 о 22:58

Ми теж не розуміємо 🙁

Відповіcти

Напишіть коментар