7 років війни так і не навчили деякі української бізнеси ділити ринок на “свій – чужий”. Щонайменше 273 українські компанії зберегли зв’язки із росією – підрахувало видання Mind. Як це працює – редакція з’ясувала на прикладі кількох бізнесів.
Перша частина нашого розслідування – про “Черкаське хімволокно“ та дельфінарій “НЕМО”. Друга частина – про закордонні компанії, які працюють за принципом “і нашим, і вашим”. Це зокрема французська логістична компанія FM Logistic, компанія Mars та інші.
підконтрольна підприємству компанія
купувала вугілля в росії
Із 2017-ого по 2021-й рік НАБУ, Нацполіція та СБУ розслідували 12 кримінальних справ, фігурантом яких було «Черкаське хімволокно». З’ясували: підконтрольна підприємству компанія купувала вугілля в росії та співпрацювала із терористичними “ЛДНР”.
Пов’язують цю компанію із народним депутатом України V скликання Анатолієм Шкрібляком, який й досі не міститься у списках Інтерполу. А тому переховується від українських правоохоронних органів на своїй віллі в Іспанії.
Співпрацюють з окупантами й власники мережі дельфінаріїв “Немо”. Її пов’язують із родиною депутата Одеської міської ради Андрія Кисловського. Бізнес записаний на маму депутата Раїсу.
дельфінарії працюють на території
окупованого Криму та у Росії
Їхні дельфінарії наразі працюють в Одесі, на території окупованого Криму та у росії. Водночас інший бізнес Кисловських – “Біопарк”, збирає донати в українців, бо зазнав складнощів у зв’язку “із вторгненням країни – агресора”.
Безпринципними виявилися й деякі іноземні компанії, які ведуть бізнес і в Україні, і в росії. І навіть попри те, що напевно усвідомлюють усі можливі наслідки. Так, у кількох хвилинах ходу від офісу французької логістичної компанії FM Logistic у Дніпрі зупинку розгатила російська ракета.
FM Logistic попри все возить
товари для російського ринку
А склади під Києвом були дуже близько від небезпеки на початку повномасштабного вторгнення. Але компанія попри все возить товари для російського ринку, ще й вітає у соцмережах росіян із днем захисника.
Минулого року до бюджету країни-окупанта перерахували понад 340 млн рублів ($3,7 млн) податку на прибуток. На ці гроші, з’ясували журналісти, можна купити 2500 дронів. Якими росіяни цілять по Україні. Згідно даних, які містяться у розслідуванні з початку повномасштабного вторгнення із російського ринку вийшли одиниці. 41 % іноземних компаній – і досі там.
#КиївськаОбласть #Черкаське хімволокно #дельфінарійНЕМО #FMLogistic
Підписуйтеся на наші новини:
Підписуйтеся на наші новини: