23.9 C
Київ
16.07.2024
Держекоінспекція Українська міська територіальна громада

Розпочато перевірку найбільшого забруднювача повітря на Київщині

Держекоінспекція розпочала перевірку найбільшого забруднювача повітря у Київській області. Йдеться про Трипільську ТЕС, яка здійснює постачання електроенергії на Черкащині, Житомирщині та Київщині, – повідомляє голова цієї установи Андрій Мальований.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від підприємства складають 82,8% всіх викидів промисловості Київської області. Внаслідок роботи ТЕС у повітря потрапляє близько 37 найменувань забруднюючих речовин.


У 2020 році Держекоінспекція отримала 2 недопуски на перевірку електростанції. А вже у 2021 році проведено 2 позапланові заходи контролю. Під час останньої перевірки, яка завершилась 25 червня, виявлено порушення умов дозволу на викиди забруднюючих речовин.

Наразі під час планової перевірки Держекоінспекція контролює дотримання природоохоронного законодавства на всіх потужностях підприємства та в усіх сферах господарської діяльності – від експлуатації водогосподарських споруд до поводження з відходами. Перевірка триватиме до 16 липня.

Жителі Українки скаржаться на чорний дим із Трипільської ТЕС

Київський регіон“ також повідомляв, що працівники державної екологічної інспекції не можуть потрапити на підприємство, щоб провести перевірку скарг на забруднене повітря. Мешканці міста Українка Київської області скаржаться на задушливий чорний дим, який викидають в повітря труби розташованої поруч Трипільської теплоелектростанції (ТЕС). На підприємстві переконують, що жодних екологічних норм не порушують, однак інспекторів для позапланової перевірки на ТЕС не допускають.

На чорний дим із труб Трипільської ТЕС житель Українки Євген Цяпенко уже неодноразово скаржився до екологічних служб.  “Ми пишемо звернення, публікуємо матеріали з відео, фото, в принципі, результату ніякого нема”, – нарікає він.

У державній екологічній інспекції підтвердили, що регулярно отримують десятки скарги на роботу станції, серед них – і колективні. Уже двічі інспектори повинні були провести позапланові перевірки, утім – зробити цього не змогли. На підприємство їх не допустили.

У держекоінспекції підтвердили,

що регулярно отримують скарги

на роботу Трипільської тес

Можливо, це робиться навмисне, адже за недопуск інспекторів передбачено максимальний штраф у 765 гривень, а це значно менше, аніж за порушення екологічних норм.

На Трипільській ТЕС звинувачення інспекції відкидають. Кажуть, що відмовили в допуску інспекторів на підприємство, тому що закон забороняє проводити позапланову перевірку, якщо її уже проводили, а перед візитом екоінспекції станцію перевіряла Держпродспоживслужба. І порушень, кажуть, не виявила.

Окрім того, на Трипільській ТЕС запевняють, що станція працює лише на 7 відсотків потужності, тож викидів у повітря йде небагато.  А чорний дим, який лякає мешканців міста — тимчасове явище, яке виникає, коли станції потрібно різко збільшити потужність, і особливої загрози не становить.

А мешканці Українки прагнуть не так штрафів для підприємства, як вирішення проблеми із викидами.

мешканці Українки прагнуть не штрафів для підприємства, а вирішення проблеми із викидами – євген цяпенко

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Раніше “Київський регіон” вже повідомляв, що на сесії Київської облради перерозподілили чверть мільярда гривень, а за інформацією заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової склалася критична ситуація з фінансуванням некомерційних медичних закладів області, яку терміново потрібно виправляти.

#Київська_область #Київщина #Київський_регіон #Київська_обласна_рада #Держекоінспекція  #Українка #екологія #ТрипільськаТЕС #Цяпенко_Євген #Кравець_Петро #Мальований_Андрій

Фото “Київському регіону

За матеріалами “ТСН”

Схожі записи

На Київщині зафіксовано масовий замор риби. ФОТО

Генератори тепер можна використовувати без спецдозволів

На Київщині дрони допоможуть Держекоінспекції виявляти порушення

Напишіть коментар