7.7 C
Київ
18.04.2024
Київ Чисте повітря

У центрі Києва встановили стіну з моху, яка очищує повітря

У київському сквері Небесної сотні встановили moss-модуль, який очищає повітря в радіусі 50 метрів, а також зменшує міський шум. Про появу такої інноваційної конструкції в центрі столиці повідомила компанія “ЕСКА Капітал”, яка реалізувала цей соціальний проєкт з екологами із “Зеленої хвилі”, – повідомляє Ecopolitic.

Зазначається, що модуль із мохом очищає повітря в радіусі 50 метрів навколо себе, вловлює оксид азоту та діоксид вуглецю (до 240 метричних тон на рік), зменшує кількість пилу й шуму.

Екомодуль еквівалентний 275 деревам

Складається модуль із вертикальної стіни з мохом і лави, до якої та кріпиться. Усередині міститься металевий каркас. Зовні він покритий деревом і світло-сірим композитом. Мох кріпиться до спеціального агроволокна та зволожується автономною системою поливу, яка вбирає дощову воду і за потреби — віддає моху.

Окрім того, лавку зробили ергономічною, щоб на ній було комфортно сидіти. Загалом вартість робіт становить понад 70 тис. грн. Модуль розмістили на окраїні скверу, бо мох любить тінь. Точна адреса – вулиця Михайлівська, 24а. Це між Софіївським і Михайлівським соборами, між готелями “Хаят” і “Континенталь”.

Раніше, у 2020 році, у Києві вже встановлювали схожий модуль на Поштовій площі, та, оскільки набережна Дніпра відкрита й незатінена, його довелося прибрати. Цю технологію для боротьби із забрудненим повітрям вигадали німецькі вчені з компанії Green City Solutions. Уперше схожі модулі встановили 2018 року в Лондоні, пізніше – у Берліні, Парижі, Брюсселі, Амстердамі, Гонконзі й Осло.

Уперше схожі модулі

встановили 2018 року в Лондоні

Досвід показав, що moss-модуль очищує повітря, як 275 дерев (тобто цілий парк). Як пояснили вчені, це відбувається завдяки біологічним властивостям моху, який має набагато більшу площу листя, ніж будь-яка інша рослина, тож є чудовим природним фільтром.

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Источник: Ecopolitic.com.ua

Схожі записи

На київському Подолі волонтери розвісили шарфи допомоги

Київ повністю контролюють ЗСУ та тероборона

У Святошинському районі столиці виявили адміна проросійського ЗМІ

Напишіть коментар