14.7 C
Київ
18.05.2024
Волонтерство Київ Кримінал

У Києві знайшли вкрадену гуманітарку із-за кордону

Покинута гуманітарна допомога від Японії та Польщі, Азербайджану, Великобританії та інших країн зберігається на складі у Києві з весни минулого року, – повідомляє УНІАН.

Пакунки з військовою амуніцією, продуктами, медичним обладнанням іноземці відправляли безкоштовно. Але десятки фур іноземної допомоги застрягли в столиці. На складах лежать тони. Продукти харчування гниють і псуються, військова амуніція припадає пилом. Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження. Нині силовики працюють на складах з ухвалою суду. Орендарі, які намагалися вивезти все, що у сховищах, від коментарів поки відмовляються.

гниє допомога

для військових та цивільних

На складі

вже працює поліція

Слідчі опечатали приміщення та описують майно. Розголосу історія набула завдяки господарям складів, які здають їх в оренду.

На Арсенальній площі демонтували пам‘ятник зрадникам гетьмана Мазепи

Орендодавець Василь Мойсеєнко, директор товариства “Дорога до життя” каже, що дізнався про цю схованку ще восени. І одразу повідомив всі компетентні органи.

Загалом же гуманітарка зберігається тут майже від початку війни – з весни минулого року, розповідає Василь Мойсеєнко: “По ній бігають криси, їдять криси, коли заходиш в приміщення. Це було дуже страшно – заходиш, а криси бігають по гуманітарці, по дитячому харчуванню і це все їдять.

У СпівДії відкинули свою причетність до викраденої у Києві гуманітарки

На цих складах є все, від медикаментів, медичного обладнання, ноші для військових, військові пайки, гуманітарні бокси, які надавалися для України – надалі я дізнався, надавалися Україні, а вони зберігаються на цих приватних складах”.

Шоковані побаченим

були навіть охоронці складу

Шоковані побаченим були навіть охоронці, які працюють на складах. Представник охоронної фірми “PITBULL SECURITY” Павло Чайка одним із перших попав всередину приміщень – десятки ящиків були марковані написами “безкоштовно” і “гуманітарна допомога”.

“Ми на одному зі складів побачили військову амуніцію, це саме костюми саперів, які призначені для розмінування, тобто шоломи, бронежилети з захистом, також дуже багато є евакуаційних ношей, які для медичних автомобілів комплектуються. Ми були, чесно кажучи, здивовані, що такі речі, які потрібні зараз безпосередньо там, на передовій, знаходяться тут, їх ніхто нікому не видає. Складається таке враження, що у нас всі всім забезпечені та нікому це не потрібно”, – обурюється Чайка.

Обійми замість кладовища: У столичному метро дівчина була за крок до смерті

об’єми захованої допомоги

поза межами розуміння – експерти

Експертну оцінку такому поводженню з гуманітарною допомогою вже дали досвідчені благодійники. Кажуть, об’єми захованої в брудних ангарах допомоги – поза межами розуміння.

Максим Лисенко представляє благодійний фонд “Фром Харт Юєй”. Допомогою фронту вони займаються ще з дві тисячі чотирнадцятого року. Але жодного разу не бачили, щоби такі об’єми гуманітарки в умовах війни затримувалися на складах довше, ніж на два тижні.

За оцінками Лисенка, тут близько 500 тонн їжі, амуніції, побутової хімії – загалом це не менше двадцяти п’яти великих фур.

“Це повний абсурд, я такого взагалі ще ніколи не бачив, щоби в таких неналежних умовах зберігалася гуманітарна допомога, лежать просто на складах, складуються в нереальних об’ємах.

отак нахабно ставитися до гуманітарної

допомоги – просто нелюдяно

Я вперше в житті таке бачу, тим паче в умовах, коли в країні йде війна, щоб отак просто нахабно, це просто нелюдяно ставитися до гуманітарної допомоги, взагалі до своїх співвітчизників.

Ми бачимо запах прострочених товарів, ми бачимо повний безлад, розкидане все, відкрите. Куча сміття, куча відкритих пакунків, тому що явно дивилися, що прийшло, щось вибиралося найцікавіше, найкраще для себе”, – каже Максим Лисенко.

Орендарі складів кілька разів намагалися вивезти все, що там зберігалося, але через брак необхідних документів їм не дали цього зробити.

Орендарям складу через брак

документів не дали вивезти майно

Натомість благодійники разом з упорядниками складських приміщень та охоронцями написали спільну заяву до Головного Слідчого управління Нацполіції України.

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Рік тому кадирівці окупували Бородянку. ВІДЕО

 

Схожі записи

Посольство США навчає мінній безпеці учнів Київщини

Новий скандал навколо меморіалу “Бабин Яр”. Тепер рейдерство

На Бориспільщині волонтери закликають заможних людей «не забирати» допомогу у малозабезпечених

16 коментарів

Максим 26.02.2023 о 19:22

Ось так пацани думали реалізувати гуманітарку на базарах, але щось пішло не так. Потрібно знайти і посадити тих “волонтерів”

Відповіcти
Олена 28.02.2023 о 21:41

А скільки ще таких складів по всій країні?

Відповіcти
Уля 26.02.2023 о 21:29

Що з грамотою….. Це ж помилка на помилці… Багато речень зовсім за смислом не “комільфо”. Стаття від учня другого класу

Відповіcти
КИЇВСЬКИЙ РЕГІОН 26.02.2023 о 22:48

там, в основі, текст від УНІАН. Підіть повчіть їх

Відповіcти
Леонід 01.03.2023 о 06:51

А що писати складається враженя що живеш у гвеликій помийній ямі що ж це за нелюди тут живуть які закони така і держва

Відповіcти
Олекса 27.02.2023 о 11:32

Це є ГАНЬБА!!!

Відповіcти
Игорь 27.02.2023 о 11:59

Когда весь груз отвезут нуждающимся и на фронт

Відповіcти
Игорь 27.02.2023 о 12:00

Когда весь груз отправят по назначению или ещё будут разбираться, а потом выкинут

Відповіcти
Віктор 01.03.2023 о 17:56

А новобранці просять рідних і знайомих купити турнікети , суху ковбасу,цигарки,нормальні бронежилети, готують їжу самі собі ,м’яса не бачили з початку навчання , в баню місяць не водили ,рятуються мокрими салфетками..

Відповіcти
Володимир 27.02.2023 о 15:26

Має вигляд наче залишки вкраденого місцевими москалями …

Відповіcти
Аліна 27.02.2023 о 17:04

О нормально, їжа є амуніції достатньо, а останні гроші віддаємо, щоб щось купити хлопцям при тому що й самі залишилися без даху над головою….

Відповіcти
Валерий 28.02.2023 о 07:26

Не удивлен.Почти год после прилёта живём,не тужим.Не одна п.. не появилась.Гум.помощь и деньги оседают по карманам.Это Боярка Киевск.обл.

Відповіcти
Роман 28.02.2023 о 09:41

Коли найдут винуватців і покарають?Такого не буде….бо підарас підараса покриває…Ганьба…за що наші хлопці воюють і за кого?

Відповіcти
Людмила 28.02.2023 о 18:43

Не можем на це заплющити очі. Треба врешті решт прийняти закон про злочини під час війни! Чим займаються наші народні обранці. Чи вони теж крадуть під час війни? Ганьба! Українці – коли вже ми прокинемось, перестанемо красти, перестанемо всім своїм політикам мити кістки, станьте вже людьми. Соромно за своїх співвітчизників. Кого наші воїни захищають на фронті, за кого гинуть? Якась купка мародерів ганьбить всю націю! Не має слів…

Відповіcти
Борець 01.03.2023 о 02:52

Це просто жах. Розстріляти гнид!
Ці речі могли комусь життя спасти, а якісь хитро жопі вирішили що їм потрібніше…

Відповіcти
Игорь 01.03.2023 о 09:00

Когда роздайте, людям и омуницую все на фронт.

Відповіcти

Напишіть коментар