29.2 C
Київ
04.07.2024
Країна без сміття Обухів

В Обухові дослідили причини утворення стихійних сміттєзвалищ

Утворення стихійних сміттєзвалищ на Київщині призводить до забруднення довкілля, що загрожує здоров’ю місцевих жителів та природним екосистемам. Крім того, це сприяє поширенню шкідників і знижує привабливість регіону для туристів та інвесторів.

В рамках громадського руху “Донеси своє сміття до контейнеру” продовжуємо досліджувати локації в Обухові. На узбіччі траси Н-01 прямо поруч з Академічним ліцеєм №5 розташована досить велика територія, яку інакше як обухівськими хащами не назвеш. Історично тут знаходилися приватні будинки обухівчан, які у 1980-90 роки міська влада знесла, а побудувати щось нове так і не спромоглася.

ЩО ХОВАЮТЬ ХАЩІ У ЦЕНТРІ ОБУХОВА?
Як результат – цілком економічно цікава для бізнесу територія досі не просто занепадає, а перетворюється на стихійне сміттєзвалище. І це, нагадуємо, впритул до ліцею та багатоповерхівок по вулиці Київська.

Також це ще одне підтвердження нещирості розповідей, які часто лунають у жителів Обухівської громади і особливо приватного сектору про те, що побутового сміття у них немає.

Воно точно є і замість того, щоб скористатися цивілізованим варіантом – заплатити за вивіз сміття тому ж ПП “Обухівміськвторресурси”, це сміття “безкоштовно” вивозиться на ось такі ділянки і загаджується довкілля у спальному районі Обухова.

МАЛЬОВНИЧЕ МІСЦЕ ШОКУЄ ЗАНЕДБАНІСТТЮ
Ярина Яцун показує нам зворотну сторону надзвичайно мальовничого урочища між ЖК “Обухівський ключ” та головною трасою міста – вулицею Київська.

“Мальовничі краєвиди Обухова, але милуватися нічим – вони всі у смітті”, каже Ярина Яцун.

Ситуація з масовими стихійними сміттєзвалищами в Обухові вже відверто дивує, адже міською владою разом з ПП “Обухівміськвторресурси” створено належні умови для правильної утилізації твердих побутових відходів. Але по факту вкотре бачимо, що деякі мешканці міста продовжують нести сміття до ярку? Може тоді це відходи, саме тих хто не заключив договір, не сплачує за його вивезення та кричить на кожному куті, що “я живу у приватному будинку і сміття у мене немає”.

це відходи, саме тих хто не заключив договір

та не сплачує за його вивезення

Зрозуміло, що проблему стихійних сміттєзвалищ потрібно вирішувати негайно, оскільки вони не лише становлять загрозу для місцевої фауни та флори, а і можуть стати джерелом інфекційних захворювань. До того ж, ліквідація таких звалищ сприятиме збереженню природних ландшафтів і,  підвищенню якості життя людей та допоможе зменшити ризик виникнення пожеж. І краще, щоб ліквідацією стихійних сміттєзвалищ займалися професіонали своєї справи.

Так, головний бухгалтер Васильківського професійного ліцею Юлія Монакова ділиться враженнями від співпраці з ПП “Обухівміськвторресурси”. ВІДЕО:

“В залежності від наших заявок, вони вже наступного для все сміття оперативно вивозять”, – розповідає Юлія Монакова.

У Васильківському ліцеї «Успіх» теж задоволені співпрацею з цією компанією:

“З приватним підприємством “Обухівміськвторресурси” наш навчальний заклад співпрацює вже другий рік. Можу сказати, що вони молодці! І розуміють нас і прислуховуються… Олександр Лучко, наприклад, працює надзвичайно гарно”, – розповідає завгосп Васильківського ліцею “Успіх” Тетяна Бабаєва”.

ЗАРАЗ ЦЕ НАЙКРАЩИЙ ВАРІАНТ
Не бачать альтернативи співробітництву з ПП “Обухівміськвторресурси” і у Миронівському супермаркеті “Еко-Маркеті”.

“Вони вчасно і гарно виконують свою роботу. Таких компаній більше немає не те, щоб у нас у Миронівці, а і по всій Київщині”, – запевнив Олександр Шурубура, керівник місцевого “Еко-Маркету“.

Підписуйтеся на наші новини:

“Київський регіон” сьогодні також повідомляв, що одне з найбільших підприємств Київщини та містоутворююче підприємство для Обухова –  Київський картонно-паперовий комбінат прогнозує можливість призупинення роботи у разі тотальної мобілізації працівників-чоловіків.

В Обухові відзначили роль бізнесу у наповненні бюджету громади

Вже восени у Миронівській громаді діятиме антикорупційна програма, яка ефективно визначатиме корупційні ризики та сприятиме їх запобіганню.

Наразі ГО «Антикорупційний штаб» реалізує розробку антикорупційних програм в п’яти громадах України – зокрема і у Миронівці. Як саме ефективно визначати корупційні ризики та разом з громадськістю їм запобігати – скоро буде визначено в антикорупційній програмі, яка вже восени має бути затверджена рішенням місцевої ради.

Відео з наради від Євгена Цяпенка з медіапроєкту “Київський Регіон”:

Це відкриє нові можливості для органу

місцевого самоврядування – сергій мовчан

Мені подобається готовність Миронівської міської ради запровадити окрему посаду антикорупційного уповноваженого. Це відкриє нові можливості для цього органу місцевого самоврядування та запустить ефективну систему запобігання корупції у поєднанні з тією антикорупційною програмою, яку зараз розробляє наша група – розповів «Київському регіону» Сергій Мовчан, експерт Національного бюро з питань запобігання корупції (НАЗК) та керівник проєкту з ГО «Антикорупційний штаб».

У нас є потреба й воля сприяти запобіганню

корупції у Миронівці – дмитро жукотанський

У нас є потреба й воля розібратися та створити програму, яка буде сприяти запобіганню корупції у Миронівській міськраді. Ми сьогодні хочемо розібратися та вивчити інструменти за допомогою яких ми, разом з громадськістю, втілимо наші задуми у життя – заявив перший заступник голови Миронівської міської ради Дмитро Жукотанський.

У рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні» (U-RAP) ГО «Антикорупційний штаб» реалізує розробку антикорупційних програм в п’яти громадах України – у Миронівці Київської області, Новоукраїнці Кіровоградської області, Жовкві на Львівщині, Кам’янець-Подільському (Хмельницька область) та Ємільчиному (Житомирська область).

Підписуйтеся на наші новини:

Системні відключення електроенергії завдають значних незручностей мешканцям Миронівки та інших міст України. Проте українці завжди вирізнялися своєю стійкістю та здатністю пристосовуватися до складних обставин.

Багато хто звертається до альтернативних джерел енергії, таких як генератори, зарядні станції та павербанки, щоб забезпечити себе необхідною електроенергією. У холодний період, коли відключення світла можуть стати критичними, люди знаходять прихисток у пунктах незламності – тут завжди можна зігрітися, зарядити пристрої, попрацювати та відчути підтримку громади.

Активізація роботи Миронівської міської ради вже позитивно відображається на житті мешканців громади. Звісно, максимальна увага оновленої команди у керівництві міста зараз зосереджена на допомозі нашим військовим, але і про добробут жителів громади вони також піклуються.

Наразі триває благоустрій міського пляжу на річці Росава. Навіть під час війни це є надзвичайно важливим, оскільки допомагає забезпечити і місцевим жителям, і військовослужбовцям можливість відпочинку та зняття стресу.

Трохи порядок навели – грейдером розрівняли, очерет скосили. Лебеді на годівлю заходять, діти їх підгодують. Цікаво, звісно, коли тут багато дітей. – розповідає 90-річний житель Миронівки Володимир Лотоцький.

Так, в цьому році вже приводять до ладу пляж. Розширили площу пляжу, роздягальні ближче до трави. Тут у нас влітку і волейбол, і мами і дуже багато дітей відпочиває. Молодці, що роблять. Чому раніше це не робили – не знаю, – розповіла нам місцева жителька Олена Коваль.

“СТАРАЮТЬСЯ, РОБЛЯТЬ” – У МИРОНІВЦІ

ЗАДОВОЛЕНІ ЗМІНАМИ У ВЛАДІ МІСТА

Підписуйтеся на наші новини:

 

“Київський регіон” раніше повідомляв, що на кінопоказі “Кіно заради Перемоги” жителі Миронівщини мали можливість особисто зустрітися з Олесь Санін та обговорити його фільм “Довбуш”, що піднімає національно значущі теми.

Цей культурний захід ми проводимо в рамках підтримки ЗСУ та українського виробника. Нам важливо, щоб жителі Миронівщини зарядилися енергією та були мотивовані, – пояснив мету кінопоказу перший заступник голови Миронівської міської ради Дмитро Жукотанський.

Зараз саме цінне – це час і увага, які ми приділяємо один одному. І саме такі заходи як наш, дозволяють побути разом друзям та родинам, – розповіла менеджер національних проєктів БФ МХП-Громаді Світлана Мигаль.

Я з задоволенням знайомлюся з глядачами та спостерігаю як вони дивляться моє кіно. Це все допоможе мені зняти наступний фільм, – заявив нам в ексклюзивному коментарі сам Олесь Санін.

Чудовий приклад успішного партнерства влади, бізнесу й громади, які попри війну знаходять шляхи аби вгамувати спрагу людей до національної культури дивіться у відео Євген Цяпенко з медіапроєкту “Київський регіон”:

Підписуйтеся на наші новини:

Ця програма не має створюватися “під когось”, а бути ефективною та дійсно робочою. Вона має бути створена під чесність, прозорість і законність. Хто б не був на позиції голови міської ради, першого заступника чи секретаря – всі вони мають розуміти, що працювати потрібно виключно в рамках закону», – зауважив перший заступник голови Миронівської міської ради Дмитро Жукотанський.

Раніше “Київський регіон” повідомляв про свято спорту “Рухаємось – значить живемо!”, яке відбулося на центральному стадіоні Миронівки.

ВІДЕО:

Перед початком свята дітей гарно розігріли під час руханки.

Жителі Миронівки скаржилися на зруйновані глядацькі трибуни центрального стадіону, які є небезпечними для відвідувачів – звідки стирчать цвяхи та арматура. Було зібрано понад 300 підписів, у зверненні до керівництва міста, на підтримку реконструкції трибун.

Трибуни підійшли до такого стану, що їх потрібно повністю змінити, – розповідає батько юного футболіста з Миронівки Сергій Дяченко. Його підтримує і вихованець Миронівської ДЮСШ, а зараз гравець футбольної академії угорської “Кішварда” Олександр Боровський, який вважає, що трибуни потрібно зробити у першу чергу, адже приходять і батьки спортсменів і просто глядачі.

На центральному стадіоні Миронівки триває реконструкція трибун

Ольга Марченко, яка тренує спортсменів Миронівки з 1979 року, з гордістю розповідає про досягнення вихованців стадіону: “На нашому футбольному полі виріс Матвій Пономаренко, нападник “Динамо” (Київ). Перспективний Олександр Боровський, який зараз грає у футбольному клубі Угорщини. Маємо чемпіонів з легкої атлетики, греко-римської боротьби, гандболу”.

 

Підписуйтеся на наші новини:

Миронівка вимагає змін: стадіон “Колос” перебуває в катастрофічному стані

Захисників на Харківському напрямку фронту провідали земляки з Миронівщини

У Миронівській громаді занепокоєні криміногенною ситуацією у селах

Підписуйтеся на наші новини:

Схожі записи

В Обухові відкрили сезон зимових веломандрівок

У місті Українка люди обурені наслідками встановлення новорічної ялинки

Школяра з Обухова засудили за допомогу ворогу

Напишіть коментар