37.1 C
Київ
14.07.2024
Екологія Ірпінь

В Ірпені обговорили управління відходами на засадах розширеної відповідальності виробника

В Ірпені відбувся відкритий воркшоп з нагоди запуску в громаді системи роздільного збирання відходів упаковки на засадах розширеної відповідальності виробника.

На прикладі Ірпінської громади, на території якої погоджена програма розвитку роздільного збирання твердих побутових відходів на 2024-2027 роки, фахівці докладно продемонстрували переваги та можливості впровадження розширеної відповідальності виробника в Україні, особливості функціонування місцевої системи збирання відходів упаковки та потенціал її використання для задоволення інтересів мешканців житлових комплексів, ОСББ та населення громади.

Воркшоп з роздільного збирання твердих побутових відходів – це обмін досвідом між органом місцевого самоврядування, підприємствами, які надають послуги з управління відходами на території громади, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, які організовують роздільне збирання на своїй території, та Українською Пакувально-Екологічною Коаліцією (УКРПЕК), яка від імені відповідального бізнесу фінансує роздільне збирання відходів упаковки. Це взаємне посилення фахівців, які займаються управлінням відходів професійно та прагнуть удосконалити свою роботу, досягти більшої ефективності в ОСББ, мікрорайонах міста, населених пунктах громади на нових для Ірпінської громади засадах розширеної відповідальності виробників упаковки та товарів в упаковці.

«Впровадження моделі розширеної відповідальності в Україні передбачається Угодою Про асоціацію України з ЄС та незабаром стане обов’язковою нормою. Наша мета – сприяти об’єднанню зусиль громад і бізнесу у реалізації принципів РРВ та обміну досвідом між фахівцями у сфері управління відходами. УКРПЕК вдячна Ірпінській та іншим громадам за прогресивність та сміливість запустити систему, адже набутий у співпраці досвід робить і нас, і органи місцевого самоврядування готовими до переходу на нові правила заради майбутнього без відходів», – повідомив голова УКРПЕК Володимир Слабий.

Ключове завдання полягає у всебічному заохоченні громадян долучатися до роздільного збору відходів – роз’яснювати, мотивувати та допомагати, адже успіх роботи системи залежить від кожного», – зазначили в Ірпінській міській раді.

Організація роздільного збирання відходів упаковки, на принципах розширеної відповідальності виробника (РВВ), стала можливою завдяки партнерству міста з УКРПЕК – об’єднанням відомих виробників упаковки та продукції в упаковці. Саме УКРПЕК забезпечила необхідну кількість контейнерів для відходів упаковки, організувала вивіз, досортування та рециклінг збирання відходів упаковки. Роздільно зібрані відходи упаковки будуть перероблятися на українських підприємствах, що потребують цієї вторсировини. Наприклад, склобій на Гостомельському склозаводі, макулатура на комбінаті в Обухові, відходи пластику та металу на інших підприємствах.

Підписуйтеся на наші новини:

В Обухові дослідили причини утворення стихійних сміттєзвалищ.

Утворення стихійних сміттєзвалищ на Київщині призводить до забруднення довкілля, що загрожує здоров’ю місцевих жителів та природним екосистемам. Крім того, це сприяє поширенню шкідників і знижує привабливість регіону для туристів та інвесторів.

В рамках громадського руху “Донеси своє сміття до контейнеру” продовжуємо досліджувати локації в Обухові. На узбіччі траси Н-01 прямо поруч з Академічним ліцеєм №5 розташована досить велика територія, яку інакше як обухівськими хащами не назвеш. Історично тут знаходилися приватні будинки обухівчан, які у 1980-90 роки міська влада знесла, а побудувати щось нове так і не спромоглася.

ЩО ХОВАЮТЬ ХАЩІ У ЦЕНТРІ ОБУХОВА?
Як результат – цілком економічно цікава для бізнесу територія досі не просто занепадає, а перетворюється на стихійне сміттєзвалище. І це, нагадуємо, впритул до ліцею та багатоповерхівок по вулиці Київська.

Також це ще одне підтвердження нещирості розповідей, які часто лунають у жителів Обухівської громади і особливо приватного сектору про те, що побутового сміття у них немає.

Воно точно є і замість того, щоб скористатися цивілізованим варіантом – заплатити за вивіз сміття тому ж ПП “Обухівміськвторресурси”, це сміття “безкоштовно” вивозиться на ось такі ділянки і загаджується довкілля у спальному районі Обухова.

МАЛЬОВНИЧЕ МІСЦЕ ШОКУЄ ЗАНЕДБАНІСТТЮ
Ярина Яцун показує нам зворотну сторону надзвичайно мальовничого урочища між ЖК “Обухівський ключ” та головною трасою міста – вулицею Київська.

“Мальовничі краєвиди Обухова, але милуватися нічим – вони всі у смітті”, каже Ярина Яцун.

Ситуація з масовими стихійними сміттєзвалищами в Обухові вже відверто дивує, адже міською владою разом з ПП “Обухівміськвторресурси” створено належні умови для правильної утилізації твердих побутових відходів. Але по факту вкотре бачимо, що деякі мешканці міста продовжують нести сміття до ярку? Може тоді це відходи, саме тих хто не заключив договір, не сплачує за його вивезення та кричить на кожному куті, що “я живу у приватному будинку і сміття у мене немає”.

це відходи, саме тих хто не заключив договір

та не сплачує за його вивезення

Зрозуміло, що проблему стихійних сміттєзвалищ потрібно вирішувати негайно, оскільки вони не лише становлять загрозу для місцевої фауни та флори, а і можуть стати джерелом інфекційних захворювань. До того ж, ліквідація таких звалищ сприятиме збереженню природних ландшафтів і,  підвищенню якості життя людей та допоможе зменшити ризик виникнення пожеж. І краще, щоб ліквідацією стихійних сміттєзвалищ займалися професіонали своєї справи.

Так, головний бухгалтер Васильківського професійного ліцею Юлія Монакова ділиться враженнями від співпраці з ПП “Обухівміськвторресурси”. ВІДЕО:

“В залежності від наших заявок, вони вже наступного для все сміття оперативно вивозять”, – розповідає Юлія Монакова.

У Васильківському ліцеї «Успіх» теж задоволені співпрацею з цією компанією:

“З приватним підприємством “Обухівміськвторресурси” наш навчальний заклад співпрацює вже другий рік. Можу сказати, що вони молодці! І розуміють нас і прислуховуються… Олександр Лучко, наприклад, працює надзвичайно гарно”, – розповідає завгосп Васильківського ліцею “Успіх” Тетяна Бабаєва”.

ЗАРАЗ ЦЕ НАЙКРАЩИЙ ВАРІАНТ
Не бачать альтернативи співробітництву з ПП “Обухівміськвторресурси” і у Миронівському супермаркеті “Еко-Маркеті”.

“Вони вчасно і гарно виконують свою роботу. Таких компаній більше немає не те, щоб у нас у Миронівці, а і по всій Київщині”, – запевнив Олександр Шурубура, керівник місцевого “Еко-Маркету“.

Підписуйтеся на наші новини:

“Київський регіон” сьогодні також повідомляв, що одне з найбільших підприємств Київщини та містоутворююче підприємство для Обухова –  Київський картонно-паперовий комбінат прогнозує можливість призупинення роботи у разі тотальної мобілізації працівників-чоловіків.

В Обухові відзначили роль бізнесу у наповненні бюджету громади

Підписуйтеся на наші новини:

Схожі записи

В ірпінській школі чиновники влаштували гулянку з алкоголем

В Ірпені на Меморіалі Макарова з футболу визначилися півфіналісти

Про управління побутовими відходами у місті Познань в Польщі

Напишіть коментар