22.1 C
Київ
21.05.2024
Обухів Релігія

В Обухові пропонують відродити гору Педина як православну святиню

Обухівські активісти пропонують розглянути можливість проведення православних богослужінь на горі Педині в середмісті, – повідомляє “Київський регіон” з посиланням на Хроніки Обухова.

Сьогодні зранку активісти разом з Костянтином Мадзяновським здійснили сходження до Хреста на всім відомій горі в центрі Обухова.

Мета короткого, як сьогоднішній ранковий дощ, походу, полягала в дослідженні території Педини на предмет потенційного включення до церковних богослужінь. Не щодня чи навіть щотижня, – впевнений один з активістів Мирослав Чайковський.

метою є включення території Педини до церковних богослужінь – Мирослав Чайковський

За його словами, “Логіка речей і причини, котрі спонукали нас розглянути можливість подібного наступні”:

  • Сьогодні Хрест на горі це радше світський символ Незалежності, встановлений на початку 90-х патріотичною громадськістю;
  • Разом з тим, дослідження питання вказує на ймовірне існування на горі сьогодні забутого, але досить потужного колись народно-православного культу.
  • Про це свідчить низка переказів, зокрема, про те, що свого часу хрест маркував собою могилу однойменного з горою, козака.

Так це чи ні, станом на сьогодні достеменно не скажеш. Втім, ще у 1925 році етнограф (-ка) Новицька в своєму “Щоденнику подорожі до Обухова” розповідає про існувавший тоді в місті культ хреста. Одна з його ознак полягала у тому, що зламаний чи підгнивший хрест місцеві міняли на новий. На основі цього можна припустити, що ще 100 років тому Хрест на Педині відігравав не лише декоративно-символічну, але і релігійну функцію також.

Відтак, пропозиція, котра була проговорена під час відвідання гори була простою – відродити гору як православну святиню, котрою вона, ймовірно, була ще не так давно, додав Мирослав Чайковський.

Раніше “Київський регіон” повідомляв, що ухвалення нового зонування Обухова призведе до вирубки 18 га лісу:

Ухвалення нового зонування Обухова призведе до вирубки 18 га лісу

Читайте також у публікації “Київського регіону” про те, що у Вишгороді відкрилася виставка про затоплені села Київського моря.

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Раніше “Київський регіон“ вже повідомляв, що на сесії Київської облради перерозподілили чверть мільярда гривень, а за інформацією заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової склалася критична ситуація з фінансуванням некомерційних медичних закладів області, яку терміново потрібно виправляти.

#КиївськаОбласть #Київщина #КиївськийРегіон #КиївськаОбласнаРада #НовиниКиївщини #НовиниКиєва #Київ #Обухів #Педина #гора #озероФейхоа #культовемісце #заповідник #православна святиня #МирославЧайковський #КостянтиномМадзяновський

Схожі записи

В Обухові рятувальники вчили школярів гасити пожежу

В Обухові поліція затримала депутата за кермом у стані алкогольного сп’яніння

В Обухові депутати вирішили надати землю російській церкві

Напишіть коментар