8.4 C
Київ
18.04.2024
Бровари

У Броварах КП отримає 5 млн євро на модернізацію теплопостачання

КП «Броваритепловодоенергія» візьме кредит 5 млн євро від Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) для реалізації проєкту «Інвестиційний проєкт з модернізації системи централізованого теплопостачання м. Бровари» під гарантію Броварської міської ради, – повідомляє “БроМедіа”.

Завдяки реалізації цього проєкту підприємство очікує покращення роботи системи централізованого теплопостачання та її ефективність, підвищення якості послуг централізованого опалення та постачання гарячої води впродовж всього року для мешканців міста. Окрім цього, за рахунок скорочення викидів оксидів вуглецю та діоксидів азоту поліпшиться екологія в Броварах. Про це йдеться на головному сайті міста.

Робота щодо отримання кредиту та гранту почалась ще за часів попереднього керівника підприємства – Оксани Краснощок. Підприємство давно визначило проблеми, що заважають надавати якісні послуги та заощаджувати ресурси. Але вартість модернізації не залишала іншого виходу, як залучення кредитних та грантових коштів.

Узимку цього року місто Бровари відвідала делегація зі Швеції в рамках програми «Швеція-Україна: підтримка централізованого теплопостачання» (SUDH). У рамках цієї програми базується проєкт щодо модернізації централізованої системи опалення. Метою програми SUDH − створення у місті сучасного й енергоефективного централізованого теплопостачання, що відповідає вимогам ЄС та при якому частка виробництва базується на скидному теплі, забезпечуючи  якісні послуги з низьким впливом на навколишнє середовище. Таким чином, виконком Броварської міськради погодив надання кредиту на модернізацію централізованого опалення в Броварах.

У відповідному рішенні виконкому зазначено, що строки реалізації проєкту 2021-2025 роки. Загальна інвестиційна вартість — 7 360 000 євро, без урахування процентних та додаткових виплат за обслуговування кредиту, з них:

  • 5 млн євро надасть кредит  NEFCO;
  • півтора мільйона євро Інвестиційний грант від Фонду «Швеція-Україна: підтримка централізованого теплопостачання»;
  • 860 тис. євро — капітальні видатки за рахунок місцевого бюджету.

Як зазначено в документі, кінцевий строк погашення кредиту ‒ до 9 років після підписання Договору
Кредитування, а пільговий період – 30 місяців

Проєкт складається з наступних компонентів:

  • Використання скидного тепла від ТОВ «Орієнтир-Буделемент».
  • Об’єднання мереж теплопостачання.
  • Встановлення конденсаційного теплообмінника в котельні на вулиці Ярослава Мудрого, 96.
  • Встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП).
Місто вирішило використовувати тепло від ТОВ “Орієнтир-Буделемент”

На даний час в Броварах проживає понад 108 тисяч мешканців міста. Централізованим теплопостачанням у Бровари забезпечено 86% ринку загального споживання теплової енергії, виробляється майже 252ГВт∙год теплової енергії у рік. Система центрального теплопостачання міста розділена на окремі мережі, загальна їх довжина сягає 81 км. У КП «Броваритепловодоенергія» в експлуатації знаходиться 17 стаціонарних котельних, підприємство забезпечує теплом 917 об’єктів, у тому числі 404 житлових будинків, послуга гарячого водопостачання надається лише впродовж опалювального сезону.

На жаль, через загальні особливості регулювання в сфері централізованого теплопостачання України діяльність підприємства здебільшого збиткова. Найбільша частка в наявних боргових зобов’язаннях — це заборгованість за спожитий природний газ. Місто регулярно надає фінансову підтримку КП «Броваритепловодоенергія»,  що дозволяє забезпечувати стабільне фінансування операційної діяльності підприємства. Дана програма надасть можливість вирішити більшість проблем підприємства. А про фінансові проблеми цього КП ми неодноразово писали раніше.

​​​«Використання скидного тепла ТОВ «Орієнтир-Буделемент» та об’єднання мереж дозволить об’єднати теплові мережі міста в кільцеву систему, що зробить систему більш гнучкою, дасть можливість скоротити перебої у постачанні тепла при проблемах в котельнях або мережах, постачати гарячу воду споживачам цих мереж протягом всього року, що призведе до підвищення якості послуг централізованого теплопостачання у місті. Встановлення конденсаційного економайзера, автоматизація технологічних процесів, модернізація насосного обладнання зробить виробництво теплової енергії більш ефективним. Поетапне встановлення ІТП у будинках, що будуть обслуговуватися цими об’єднаними мережами, дозволить створити систему більш орієнтованою на споживача та на підвищення комфорту та якості послуг. Зменшення споживання природного газу за рахунок використання скидної пари ТОВ «Орієнтир-Буделемент» призведе до скорочення викидів оксиду вуглецю та оксидів азоту. Також цей Проєкт може вплинути на подальший розвиток використання інших джерел скидного тепла при виробництві теплової енергії підприємством», − зазначено в документі.

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Матеріал підготовлено для порталу “БроМедіа”.
фото: Максим Дяченко

Схожі записи

У Броварах озвучили фінансові збитки громади внаслідок авіатрощі

У Броварах завтра відбудеться Різдвяний Вертеп

У Броварах відбудеться виставка майстрині з виготовлення килимів

Напишіть коментар