27.6 C
Київ
27.05.2024
ВПО Київська обласна рада Поезія

На Київщині відкриють клуби української мови для ВПО

У Ірпінській міській публічній бібліотеці імені Максима Рильського відбулась презентація першого повного зібрання творів відомого українського перекладача Григорія Кочура «Інтинський зошит». 

Григорій Кочур – український перекладач, поет, літературознавець та громадський діяч, який був засуджений разом з дружиною до 10 років таборів за «антирадянську діяльність». У таборі вів щоденник, який став основою для книги «Інтинський зошит».

Науковець Григорій Кочур – постать

світового масштабу

«Моєю рідною мовою є грузинська, бо я народився у Грузії. На жаль, більшість мого життя пройшла у російськомовному середовищі. Перед початком великої війни я розпочав вивчення української мови, і зараз я поновив заняття», — розповів на презентації книги депутат Київоблради Георгій Цагареішвілі.

Знайомство з доробком Григорія Кочура стало поштовхом для нього створити клуби з вивчення української мови, для переселенців з різних регіонів України, що знайшли нову домівку на Київщині.

«Ірпінь ще з 2014 року прийняв найбільшу кількість внутрішніх переселенців. І у мене виникла ідея саме з Ірпеня започаткувати курси вивчення української мови для переселенців зі Східної та Південної України. Закликаю підтримати цю ініціативу всі громади Київщини», — повідомив Георгій Цагареішвілі.

Ініціативу Георгія, у свою чергу, підтримала і його колега по Київській обласній раді – депутатка Марія Шевченко, яка повідомила, що теж вже працює над відкриттям Клубу української мови для ВПО, які мешкають в Білогородці.

Підписуйтеся на наші новини:

Схожі записи

Депутати відправили у відставку голову Київської обласної ради

На сесії облради обрано двох нових голів та внесено зміни у склад комісій

У Київській облраді перевірять як КОДА витрачала кошти під час війни

Напишіть коментар