21.5 C
Київ
19.06.2024
Київ

У КМДА погодили перебудову історичної пам’ятки у центрі Києва

Щойно директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Нікоряк підтвердив, що дійсно 18 березня 2020 року Департаментом погоджено для ПАТ «Центрелеватормлинбуд» проект протиправної РЕКОНСТРУКЦІЇ-ПЕРЕБУДОВИ пам‘ятки архітектури «Садиби Терещенків», на яку ще за часів Черновецьких-Януковичей (16.12.2010р.) було незаконно погоджено історико-містобудівне обґрунтування і відповідно до якої будівлі садиби надбудують, перебудують та добудують, – повідомляє Олена Терещенко.

Тобто постмайданна влада радісно завершила те, на що не наважилися ні при Черновецькому, ні при Попові – надала дозвіл на знищення пам‘ятки архітектури та ще й підприємству, яке незаконно, за типовою схемою, привласнило цей об’єкт культурної спадщини! Замість того, щоб в судовому порядку самостійно вимагати негайного повернення Садиби Терещенків до комунальної власності або хоча б підтримати позов прокуратури, – гнівається авторка публікації.

В результаті чого пам‘ятка втратить свою автентичність і це стане приводом для позбавлення її охоронного статусу!

Проте аргументація порушення чинного пам’яткоохоронного законодавства у Департамента «залізобетонний»: «ми погодили цей проект, враховуючи, що він був схвалений 17.12.2019р. Консультативною радою з питань охорони культурної спадщини» (тобто громадськістю)!!!

Пoіменні результати голосування «фахової громадськості» обов‘язково оприлюдню як отримаю, а поки Департамент охорони культурної спадщини КМДА НЕ бажає виконувати Закон про доступ до публічної інформації й вирішив, що мені достатньо надіслати ОДИН з десятка запитуємих документів. При цьому, замість належним чином завіреної копії протоколу з поіменним голосуванням, на який посилаються в тексті, мені надають якусь сторонню сторінку у нечитабельному вигляді та ще й зазначають в листі, що всі документи надіслані (з пустим місцем замість кількості аркушів), – пише Терещенко.

Олександр Никоряк, від Вас такого аж ніяк не очікували… До речі, а охоронний статус з Садиби та флігеля перед погодженням Ви встигли зняти? Далі – про неприємніше… Відповідно до надісланого витягу (якщо він не фейковий), «пам’яткоохоронна громадськість» нібито схвалила цей проект майже ОДНОГОЛОСНО: одна людина утрималася, «проти» НЕ проголосував ніхто! Що ж, з такими друзями, Києву і ворогів не потрібно. Гірко і боляче побачити серед 12 прізвищ «ЗА» знищення перлини архітектури людей, яких ми з Мішелем щиро поважали – Терещенко

З надісланої сторінки незрозумілого походження можна зрозуміти, що участь у голосуванні взяли 13 осіб з присутніх на відповідному засіданні членів Консультативної ради:

О. Нікоряк, Serge Gruzdo, Г. Загорулько, Георгий Духовичный, Н. Тупчієнко, В. Казимірський, Михаил Кальницкий, Ю. Лосицький (має конфлікт інтересів як розробник виставленого проекту), О. Марченко, Irina Nikiforova, О. Романченко, М. Віхарєв, О. Кравченко, Богдан Кожушко, Л. Шепетенко.

І ніхто, ніхто з них навіть не попередив, що цей давно заблокований проект 2010 року виноситься на Консультативну раду! Проте кількість присутніх на засіданні чомусь, дивним чином, не збігається з кількістю проголосувавших, кажуть, взагалі кворуму НЕ було, а тому прошу повідомити присутніх на даному засіданні чи цей так званий «витяг» не фейк, оскільки у подібне голосування важко повірити. Зараз, у приватній розмові один з членів Ради розповів який був тиск, що без його голосу все одно б проект схвалили й запевнив мене, що проект, звісно, неприпустимий , проте не найгірший, оскільки садибу могли б знищити «сильніше», та й Консультативна рада нічого не вирішує – її рішення виключно дорадчі й ні на що не впливають…

Ось так. Чиновники, які зобов’язані керуватися виключно Законом, його цинічно порушують, погоджуючи завідомо протиправний проект, прикриваючись протоколом Консультативної ради, що є просто «папірцем» чисто рекомендаційного характеру. А «пам‘яткоохоронна» громадськість з Консультативної ради стверджує, що вона ні на що не впливає, що це винна не вона, а чиновники, які б все одно погодили…

Ми з Michel Terestchenko запрошуємо всіх небайдужих киян приєднатися до нас біля Господарського суду м. Києва (вул. Хмельницького, 44) у понеділок 26 липня о 13.00 на підтримку позову Київської міської прокуратури щодо повернення Садиби Терещенків до комунальної власності як протиправно відчуженої. Це єдиний шанс на порятунок цієї неповторної перлини архітектури, яка зіграла значну роль у творенні української державності!

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Раніше “Київський регіон“ вже повідомляв, що на сесії Київської облради перерозподілили чверть мільярда гривень, а за інформацією заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової склалася критична ситуація з фінансуванням некомерційних медичних закладів області, яку терміново потрібно виправляти.

#КиївськийРегіон #КиївськаРада #Терещенко #закон

За матеріалами публікації Олени Терещенко

Схожі записи

У Києві школярі йдуть на зимові канікули до 27 січня

У Києві відновлено рух «червоною» гілкою метро

Сьогодні на Троєщині змінюється маршрут автобусу № 21. Схема руху

Напишіть коментар