15.3 C
Київ
03.06.2020
Аналітика Влада Децентралізація Київ КОДА

КОДА зветається до Верховної ради щодо включення Коцюбинського до Києва


Сьогодні відбулася сесія Київської обласної ради. Одним з питань порядку денного було врегулювання спірних питань щодо меж міста Києва і Київської області – повідомляється на Інтернет-порталі Громада Коцюбинського.

Депутати облради наголошують на тому, що питання межі між столицею та областю не вирішується багато років, а вставновлення чи зміна меж міст, районів – це повноваження парламенту.

У своєму зверненні до паралменту, обласна рада посилається на рішення Київради і визнає, що Коцюбинське – вкраплене в територію міста Києва і є анклавом.

КОДА зветається до Верховної ради щодо включення Коцюбинського до Києва

Окрім того, депутати посилаються на рішення виконкому Ірпінської міської ради від 1984 року і зазначають, що площа селища Коцюбинське – 87 га. І наголошують, що питання приєднання має вирішити саме парламент і при цьому має враховувати рішення мешканців.

КОДА зветається до Верховної ради щодо включення Коцюбинського до Києва

Це питання готував депутат і голова регламентної комісії Роман Титикало. Проект звернення, яке йшло в пакеті ще з кількома зверненнями, підтримали 66 депутатів.

На засіданні облради з президії сидів глова ОДА Олексій Чернишов.

“Депутати облради зробили гідний і правильний крок. Це один із найкращих прояв представницької демократії. Депутати – це представники виборців. Громада Коцюбинськог хоче приєднатися до Києва. 61% учасників громадських слухань підтримав це питання. Це було поіменне голосування. Далі Київрада погодилася на приєднання і звернулася до параламенту. Парламент минулого скликання нам казав, що чекає, що скаже область. І от на День Миколая нам дуже пощастило, що в порядку денному облради з’явилося, як і обіцяв заступник голови облради Ярослав Добрянський звернення на парламент щодо Коцюбинського. Тепер профільний комітет ніщо не має зупиняти. Є воля людей, є рішення облради і Київради. Ми передали в комітет понад 2000 підписів з проханням невідкладно розглянути це питання. Сподіваюся, що в новому році бюджет Києва буде працювати на коцюбинчан, які працюють в столиці і віддають туди левову частину своїх  податків. Коцюбинці хочуть розвинуту мережу комунального транспорту, картку киянина, спецтехніку, фінансування освіти те мадицини”, – каже селищна голова Ольга Матюшина, яку громада обрала в 2015 році.

Нагадаємо, громада селища Коцюбинське ініціювала громадські слухання. У березні 2018 року 61% учасників громадських слуханьпідтримли приєднання до Києва. У жовтні 2018 року Київрада підтримала звернення до парламенту щодо приєднання селища до Києва.

Після громадських слухань в селищі Коцюбинське відбувся 5 переворот і обрану громадою селищну голову Ольгу Матюшину усунули з посади представники партії екс-мера Ірпеня Володимира Карплюка “Нові обличчя”. У реєстр внісся депутат Сергій Даніш (“Нові обличчя”), який вивів з бюджету піврічного бюджету через УЖКГ “Біличі” на ТОВ “Мастер-Енерго”, яке виморожувало мешканців 2 опалювальних сезони поспіль та не інформував мешканців селища, коли у водогоні виявили фекалії та ентерококи.

 

Схожі записи

Три кроки які необхідно виконати для присвоєння кадастрового номера

Від чого помирали броварчани до початку епідемії коронавірусу

Кличко планує прийняти Генплан Києва до початку наступного літа

Напишіть коментар