31.5 C
Київ
21.07.2024
Арт- дизайн Мистецтво Прип’ять

У Прип’яті презентували найбільшу діджитал-скульптуру України

Загальна площа арт-об‘єкту склала майже 350 м2, повідомляє Олександра Панченко на сайті «Хмарочос».

У Прип’яті автор культурного проекту «Артефакт» та мурала на ЧАЕС Валерій Коршунов презентував діджитал-барельєф «Прометей». Загальна площа арт-об‘єкту склала майже 350 м2, він розташований на стіні добре відомого місцевим готелю «Полісся».

Валерій Коршунов. Фото: 1LYA KOLOTIY

Діджитал-скульптура стала подарунком місту на честь його 50-го дня народження.

На відкритті арт-об’єкту в Прип’яті були присутні колишні мешканці міста, представники ЗМІ, громадських та мистецьких організацій. Також організували телеміст з Національним музеєм Чорнобиля, де зібрались прип’ятчани, що не змогли приїхати до Зони Відчуження.

Фото: 1LYA KOLOTIY

У день народження Прип’яті також створили петицію на сайті Президента, де пропонують надати місту статус музею, ввести урок пам’яті Чорнобиля для шкіл та започаткувати національний день перевірки щитовидної залози.

Крім того, автори закликають створити цифровий архів ліквідаторів, евакуйованих і постраждалих, провести дослідження культурного і соціального впливу на націю цієї катастрофи,  відкрити єдиний інформаційний ресурс з правдивою інформацією про Чорнобиль, осучаснити соціальні виплати та допомогу постраждалим.

Щодо самого об’єкту, то проєкція висотою 25 метрів стала першою та найбільшою мапінг-проєкцією Чорнобильської Зони. Сучасна 3D-проєкція містить кадри хроніки Прип‘яті. Відео-арт також розповідає історію Прометея – одного з символів міста.

 

 

Схожі записи

У Києві презентують арткалендар з образами військовослужбовиць

Автентичні страви Київщині які готують на Маковія

У Києві хочуть створити сквер імені Вахтанга Кікабідзе

Напишіть коментар