3.2 C
Київ
13.11.2024
Київський регіон Країна без сміття

На відповідальність споживачів у системі управління відходами звернули увагу на конференції у Києві

У Києві відбулася конференція, присвячена важливій темі «Розширена відповідальність виробника: Паковання». На заході були присутні представники бізнесу, державних органів та громадськості, які обговорювали перспективи впровадження системи розширеної відповідальності виробників (РВВ) в Україні, – повідомляє асоціація “Рекопак”.

Під час конференції кожен зі спікерів поділився своїми поглядами та досвідом у впровадженні РВВ:
Мария Кръстева – провідний європейський експерт з тематичного напрямку управління відходами європейських проєктів в Україні підкреслила, що Україна обрала шлях конкурентної системи РВВ, а не монополії. Для успіху цієї моделі країна повинна створити умови для чесної конкуренції між різними організаціями, які займаються управлінням відходами.

На відповідальність споживачів у системі управління відходами звернув увагу Армен Полатьян, генеральний директор ПП “Обухівміськвторресурси”: «Споживач, що користується послугою з управління відходами, теж має нести відповідальність за поводження з відходами, які він утворює. Він має бути вмотивованим через різні інструменти, і одним з таким мають бути штрафи за не правильне поводження. Для цього необхідні законодавчі зміни, на які ми так довго чекаємо».

Більше про виступ Армена Полатьяна у нашому відео:

Костянтин Мостика – керівник розвитку постачальників із забезпечення якості «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» наголосив на проблемі нерівних умов для бізнесу в Україні. Він зазначив, що компанії, які дотримуються законодавства, стикаються з великим навантаженням, тоді як “тіньовий” бізнес уникає відповідальності. Як приклад він навів ситуацію із законом про заборону пластикових пакетиків, коли відповідальні компанії його дотримуються, а інші продовжують виробляти й продавати заборонену продукцію.

Юрій Вахель представник ТМ «Трускавецька» акцентував увагу на тому, що проблема збору відходів паковання потребує законодавчого врегулювання. Тільки коли цей процес стане економічно вигідним, система почне працювати ефективно.

Максим Ляшкевич – директор КП «Київкомунсервіс» поділився досвідом підприємства в Києві, яке реалізує проект з роздільного збору відходів. На жаль, цей процес є збитковим, і компанія шукає додаткові джерела фінансування. На його думку, впровадження РВВ могло б суттєво покращити систему збору та транспортування відходів.

Вікторія Куликова – керівник департаменту комітетів Європейської Бізнес Асоціації звернула увагу на важливість діалогу між бізнесом і державними органами. Вона підкреслила, що для успішного впровадження законодавства щодо відходів паковання необхідно, щоб бізнес розумів, на якому етапі знаходиться розробка нормативних актів, яким є статус їхніх пропозицій і які часові рамки прийняття нових регулювань. Ефективна комунікація з владою — ключ до швидкого і якісного впровадження нових законодавчих норм.

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) висловили підтримку якнайшвидшому прийняттю якісного законодавства в сфері управління відходами. Водночас, ЄБА закликає до введення перехідних періодів та помірних цільових показників на перших етапах збору й переробки відходів, щоб система мала можливість стабільно запрацювати.

Олег Бондаренко – народний депутат, голова Комітету екологічної політики, коментуючи проект закону «Про паковання та відходи паковання», зазначив, що хотів би його прийняття в першому читанні до кінця 2024 року, а друге читання можливе вже в першому кварталі 2025 року.
Під час конференції представники бізнесу висловили готовність до впровадження системи РВВ, проте для її успішного старту необхідно прийняти відповідну законодавчу базу. Учасники заходу погодилися, що система РВВ є необхідним кроком для України, але для її ефективного функціонування потрібна активна підтримка з боку держави на законодавчому рівні та в контролі за виконанням правил. Конкуренція і рівні умови для всіх учасників ринку є ключовими для створення прозорої та дієвої системи управління відходами паковання.

Система РВВ покликана захистити економіку від недобросовісної конкуренції, а її противники фактично підтримують “сірий” ринок. Учасники конференції підкреслили, що, хоча законодавча база ще не є досконалою, важливо зробити перші кроки в реформі, на яких згодом можна буде будувати вдосконалення процесу. Всі сторони — бізнес, держава та споживачі — мають об’єднати зусилля для досягнення спільної мети: збереження екології та відповідального управління відходами.

При підготовці матеріалу буди використані матеріали зі сторінки “Рекопак”.

Підписуйтеся на наші новини:

Роботу компанії з Обухова порівняли з комунальниками норвежського Осло

“Новий сертифікат на систему екологічного управління для нашого підприємства: важливий крок до сталого розвитку. Нам надзвичайно важливо відповідати міжнародним стандартам, і свідчити прагнення до сталого розвитку, зниження негативного впливу на навколишнє середовище та впровадження екологічно орієнтованих практик”, – заявили у приватному підприємстві “Обухівміськвторресурси”.

Наявність сертифікату ДСТУ ISO 14001:2015 позитивно впливає як на репутацію компаній, так і на їх привабливість для нових клієнтів і партнерів

клієнти надають перевагу екологічно

відповідальним підприємствам

Впровадження системи екологічного менеджменту допоможе підприємству оптимізувати внутрішні процеси, зменшити витрати на управління відходами, підвищити ефективність використання ресурсів і зменшити кількість відходів, що відправляються на звалища. Значним плюсом сертифікація ISO 14001:2015 є і для участі у тендерах та при співпраці з міжнародними компаніями, для яких екологічна відповідальність є важливим критерієм вибору постачальників. Наявність сертифіката відкриває і нові можливості для підприємств, дозволяючи брати участь у міжнародних проєктах і виходити на нові ринки, де екологічна сертифікація є необхідною умовою співпраці.

екологічна сертифікація є необхідною умовою

співпраці з міжнародними компаніями

Отже, сертифікація за ДСТУ ISO 14001:2015 дозволить «Обухівміськвторресурси» не лише покращити внутрішні процеси та екологічну ефективність, але й підвищити свою конкурентоспроможність на ринку та зміцнити імідж соціально відповідальної компанії.

Редакція “Київського регіону” сподівається, що вже найближчим часом кількість екологічно відповідальних компаній на Київщині стане ще більше.

Підписуйтеся на наші новини:

Редакція “Київського регіону” неодноразово звертала увагу на необхідність збереження довкілля проведення заходів, які будуть сприяти зменшенню кількості сміттєзвалищ. І нас дуже тішить правильна реакція на наші публікації.

В Обухівській громаді почали ліквідовувати стихійні сміттєзвалища

Які заходи застосовує Обухівська міська рада – у відео Євгена Цяпенка:

В продовження теми дбайливого ставлення до довкілля може слугувати приклад ОСББ «Зв’язківець», яке розташоване в Обухівському мікрорайоні ТУСМ. Не маючи коштів на двірника, це ОСББ все-таки здатне підтримувати свою територію в охайному та затишний стані.

ХОЧЕМО, ЩОБ у нас

БУЛО ГАРНО І КРАСИВО

Місцеві жителі розповідають, що все це завдяки дбайливому відношенню до місця, де вони живуть. Відзначають керівники ОСББ в цьому і роль ПП “Обухівміськвторресурси”, яке допомагає формувати у мешканців цивілізоване ставлення до сортування побутових відходів.

ВІДЕО:

ЧИСТОТА – ЦЕ ДУЖЕ ДОБРЕ: ГОЛОВА ОСББ «ФЕНІКС»

Хвалить ПП “Обухівміськвторресурси” і голова ОСББ “Фенікс” Світлана Кавун: “Хочу сказати  – дякую! Все таки чистота – це дуже добре”.

ВІДЕО:

Наразі ПП “Обухівміськвторресурси” працює по Києву та Київській області. По області обслуговує такі міста як Обухів, Васильків, Українка та села Кагарлицької міської територіальної громади.
В Кагарлицькій громаді ми обслуговуємо більше 20 населених пунктів. По графіку ми приїжджаємо до кожного будиночку, там забираємо все накопичення твердих побутових відходів, яке назбиралося у людини, – розповіла менеджер компанії Тетяна Жукова.

«ОБУХІВМІСЬКВТОРРЕСУРСИ» ГОТОВІ

СПІВПРАЦЮВАТИ З ГРОМАДАМИ КИЇВЩИНИ

Чи планує ПП «Обухівміськвторресурси» співпрацювати з іншими громадами – так, компанія «Обухівміськторресурси» завжди розвивається і завжди за те, щоб співпрацювати з іншими громадами. Тому ми завжди раді новим пропозиціям та новим знайомствам та зустрічам, – запевнила Тетяна Жукова.

Як завжди, більше інформації у відео Євгена Цяпенка з медіацентру «Київський регіон»:

Підписуйтеся на наші новини:

У Василькові на відео зафіксували жінку, яка залишила пакети зі сміттям на узбіччі

В Ірпені обговорили управління відходами на засадах розширеної відповідальності виробника

В Обухові дослідили причини утворення стихійних сміттєзвалищ.

Утворення стихійних сміттєзвалищ на Київщині призводить до забруднення довкілля, що загрожує здоров’ю місцевих жителів та природним екосистемам. Крім того, це сприяє поширенню шкідників і знижує привабливість регіону для туристів та інвесторів.

В рамках громадського руху “Донеси своє сміття до контейнеру” продовжуємо досліджувати локації в Обухові. На узбіччі траси Н-01 прямо поруч з Академічним ліцеєм №5 розташована досить велика територія, яку інакше як обухівськими хащами не назвеш. Історично тут знаходилися приватні будинки обухівчан, які у 1980-90 роки міська влада знесла, а побудувати щось нове так і не спромоглася.

ЩО ХОВАЮТЬ ХАЩІ У ЦЕНТРІ ОБУХОВА?
Як результат – цілком економічно цікава для бізнесу територія досі не просто занепадає, а перетворюється на стихійне сміттєзвалище. І це, нагадуємо, впритул до ліцею та багатоповерхівок по вулиці Київська.

Також це ще одне підтвердження нещирості розповідей, які часто лунають у жителів Обухівської громади і особливо приватного сектору про те, що побутового сміття у них немає.

Воно точно є і замість того, щоб скористатися цивілізованим варіантом – заплатити за вивіз сміття тому ж ПП “Обухівміськвторресурси”, це сміття “безкоштовно” вивозиться на ось такі ділянки і загаджується довкілля у спальному районі Обухова.

МАЛЬОВНИЧЕ МІСЦЕ ШОКУЄ ЗАНЕДБАНІСТТЮ
Ярина Яцун показує нам зворотну сторону надзвичайно мальовничого урочища між ЖК “Обухівський ключ” та головною трасою міста – вулицею Київська.

“Мальовничі краєвиди Обухова, але милуватися нічим – вони всі у смітті”, каже Ярина Яцун.

Ситуація з масовими стихійними сміттєзвалищами в Обухові вже відверто дивує, адже міською владою разом з ПП “Обухівміськвторресурси” створено належні умови для правильної утилізації твердих побутових відходів. Але по факту вкотре бачимо, що деякі мешканці міста продовжують нести сміття до ярку? Може тоді це відходи, саме тих хто не заключив договір, не сплачує за його вивезення та кричить на кожному куті, що “я живу у приватному будинку і сміття у мене немає”.

це відходи, саме тих хто не заключив договір

та не сплачує за його вивезення

Зрозуміло, що проблему стихійних сміттєзвалищ потрібно вирішувати негайно, оскільки вони не лише становлять загрозу для місцевої фауни та флори, а і можуть стати джерелом інфекційних захворювань. До того ж, ліквідація таких звалищ сприятиме збереженню природних ландшафтів і,  підвищенню якості життя людей та допоможе зменшити ризик виникнення пожеж. І краще, щоб ліквідацією стихійних сміттєзвалищ займалися професіонали своєї справи.

Так, головний бухгалтер Васильківського професійного ліцею Юлія Монакова ділиться враженнями від співпраці з ПП “Обухівміськвторресурси”. ВІДЕО:

“В залежності від наших заявок, вони вже наступного для все сміття оперативно вивозять”, – розповідає Юлія Монакова.

У Васильківському ліцеї «Успіх» теж задоволені співпрацею з цією компанією:

“З приватним підприємством “Обухівміськвторресурси” наш навчальний заклад співпрацює вже другий рік. Можу сказати, що вони молодці! І розуміють нас і прислуховуються… Олександр Лучко, наприклад, працює надзвичайно гарно”, – розповідає завгосп Васильківського ліцею “Успіх” Тетяна Бабаєва”.

ЗАРАЗ ЦЕ НАЙКРАЩИЙ ВАРІАНТ
Не бачать альтернативи співробітництву з ПП “Обухівміськвторресурси” і у Миронівському супермаркеті “Еко-Маркеті”.

“Вони вчасно і гарно виконують свою роботу. Таких компаній більше немає не те, щоб у нас у Миронівці, а і по всій Київщині”, – запевнив Олександр Шурубура, керівник місцевого “Еко-Маркету“.

Підписуйтеся на наші новини:

“Київський регіон” сьогодні також повідомляв, що одне з найбільших підприємств Київщини та містоутворююче підприємство для Обухова –  Київський картонно-паперовий комбінат прогнозує можливість призупинення роботи у разі тотальної мобілізації працівників-чоловіків.

В Обухові відзначили роль бізнесу у наповненні бюджету громади

Підписуйтеся на наші новини:

Відео з засідання Державної надзвичайної протиепіозоотичної комісії у Кагарлику:

Підписуйтеся на наші новини:

Миронівка буде асоціюватися як місто поваги до ветеранів – Дмитро Жукотанський

Підписуйтеся на наші новини:

Схожі записи

Міськрада Обухова підписала меморандум з ПП “Обухівміськвторресурси”

На Обухівщині хочуть рекультивувати скандальну сміттярку

Сьогодні вночі переводимо годинники на годину вперед

Напишіть коментар