28.2 C
Київ
23.07.2024
Медицина

Жителі Київщини зможуть розшифровувати аналізи завдяки штучному інтелекту від сервісу Helsi 

Новий сервіс допоможе жителям Київщини проаналізувати результати лабораторних досліджень. Сервіс опрацює аналізи, проте не буде ставити діагнози. А натомість надасть інформацію про ймовірні ризики для здоров’я та порекомендує, до якого фахівця можна звернутися. Також будуть доступні поради про здоровий спосіб життя: харчування, фізичну активність, режим дня та корисні звички. 

Скористатися новим сервісом зможуть всі, хто має мобільний застосунок Helsi. У ньому з’явиться функція Helsi+. Щоб отримати інформацію, достатньо завантажити результати аналізів в застосунок у PDF-форматі й система розпочне їх вивчення. 

Helsi+ зможе коректно дослідити виключно аналізи самого користувача, адже бере дані з його профілю: вік та стать. Тому якісно розшифрувати аналізи, приміром, дитини чи батьків поки не вийде. 

Helsi+ має низку переваг як для медиків, так і для пацієнтів — вважає сімейний лікар Дмитро Пемпко. Водночас наголошує — застосунок не замінить консультацію спеціаліста.

«Завдяки застосунку люди будуть розуміти, що з організмом щось не так, тому треба допомога спеціаліста. Важливо, що алгоритми не залякують пацієнта, адже в інтернеті можна натрапити на різні діагнози. Додаток просто каже, що є відхилення від норми, існує ризик певного захворювання. Але це не діагноз, не треба панікувати, писати заповіт чи займатися самолікуванням. Треба просто прийти на консультацію», — наголосив Дмитро Пемпко.  

Нині для розшифровки доступні аналізи трьох найбільших мереж лабораторій: «Сінево», «Діла» та «Ескулаб».

Helsi+ може дослідити тільки загальні аналізи крові та сечі — це базовий запит для визначення стану здоровʼя пацієнта. Послуга розшифровки безкоштовна — розповідає генеральний директор медичної інформаційної системи Helsi Євген Донець.

«Helsi+ — це певна еволюція застосунку, яка дає людині можливість не тільки реагувати на вже наявну проблему, а й привчити себе слідкувати за здоровʼям за допомогою сучасних технологій», — зазначив Євген Донець.

Підписуйтеся на наші новини:

 

Миронівка вимагає змін: стадіон “Колос” перебуває в катастрофічному стані

Підписуйтеся на наші новини:

Схожі записи

У селищі Калита люди залишилися без стоматолога. ФОТО

На Київщині визначають лікарні, які прийматимуть гелікоптери екстреної медичної допомоги

На Київщині запрацює аеромедична евакуація – міністр МОЗ

Напишіть коментар