21.5 C
Київ
19.06.2024
Агресія росії Бориспіль Освіта

У Борисполі відзвітували про шкільне укриття

Через переповненість Бориспільський ліцей ім. Костянтина Могилка у два рази більше, ніж передбачена розрахункова наповненість школи, два навчальні кабінети в підвальному приміщенні були облаштовані ще до війни, – повідомляє сайт Вісті.

Зараз їх чотири, тому під час повітряної тривоги є можливість проводити заняття в підвалі. Шкільне укриття почали облаштовувати наприкінці липня. До робіт були залучені технічний персонал та педагогічний колектив школи — зокрема, вони розмалювали стіни.

Система електропостачання відповідає всім нормам. Працює і вентиляційна система. Для обігріву використовують масляні обігрівачі. Передбачено два шляхи евакуації, так звані зелена (вхід-вихід) та жовта зони — два аварійні виходи через вікно у підвальний приямок, з якого драбина веде на вулицю.

Приямки з боку вулиці зміцнені цеглою для захисту від ударної хвилі. Крім того, тривають роботи з облаштування ще одного, запасного виходу. В укритті є й туалет, і він працює, хоча і знаходиться на нульовому рівні. Нинішні технології це дозволяють.

Шкільне укриття розділене на дві категорії: перша — укриття А для середньої і старшої школи, друга — укриття А-1 для початкової школи. Випускні 11-ті класи займаються окремо та мають постійне місце для навчання. Є учительська та постійний пост медичної сестри. Коли оголошують тривогу, вона спускається з дітьми в укриття і знаходиться з ними до відбою тривоги.

Добудовується

санітарна зона та туалети

В укритті передбачені два режими освітлення (яскраве чи приглушене світло), в залежності від того, чи проводяться уроки під час тривоги. Кількість розеток достатня для підключення планшетів, ноутбуків та мобільних телефонів. Працює Wi-Fi. Регулярно оновлюються бутлі з питною водою, є можливість випити гарячого чаю. У кожній із частин укриття є колективна аптечка. І в школі, і в укритті працює гучний зв’язок. Для найменших у запасі є настільні ігри.

Школа забезпечена альтернативним джерелом живлення — генератором на 10 кВт. Завдяки проведеним раніше заходам по енергозбереженню – усе освітлення у класах енергоефективне.

Під час тривалих відключень світла генератора вистачало на освітлення класів усього першого поверху.

Фото з сайту Вісті.

#КиївськаОбласть

Підписуйтеся на наші новини:

Скандал в Обухівській лікарні: Міськраду звуть на допомогу

У Миронівці аграрна компанія зливає небезпечні відходи виробництва людям у городи. ВІДЕО

 

Схожі записи

Страту беззбройного українського військового розслідуватиме Гаазький трибунал

У Бородянці згадували кадирівців та дякували за гуманітарку партнерам з Нідерландів

На Київщині замінували танкодоступні ділянки

Напишіть коментар