26.5 C
Київ
20.07.2024
Агресія росії Березань Будівництво Обухів Служба безпеки України

В Обухові та Березані арештовано майно компанії “Аерок” – СБУ

За ініціативи СБУ арештовано активи компанії, якою володіли особи з оточення путіна, повідомляє телеграм-канал Київський регіон з посиланням на пресслужбу відомства.

Мова йде про одного з найбільших виробників бетоноконструкцій “Аерок”, який постачав продукцію як в Україну, так і за кордон. “Аерок” виготовляє газобетон на двох заводах у Березані та Обухові та входить до холдингу ЛСР Молчанова, що є великим платником податків на території росії.

Служба безпеки встановила, що кінцевими бенефіціарами компанії є російські бізнесмени, причетні до фінансування т. зв. «Л/ДНР». А один із них навіть належить до найближчого оточення президента рф та є спонсором передвиборчої кампанії партії «єдина росія». До того ж – будує житло для співробітників фсб і збройних сил рф.

На сьогодні 100% статутного капіталу ТОВ “Аерок” належить компанії “Аерок Інвестмент Дойчланд ГМБХ” (Мюнхен, Німеччина). Кінцевим бенефіціарним власником є російська компанія “Група ЛСР” (місце реєстрації Санкт-Петербург). Генеральний директор “Група ЛСР” – російський мільярдер Андрій Молчанов, він же є її основним бенефіціаром.

Шукайте більше новин у телеграм-каналі Київський регіон

У травні ДБР провело обшуки на заводах Аерок. Щоб уникнути міжнародних санкцій та постачати товар на тимчасово окуповані території України, керівництво компанії здійснило ребрендинг торгової марки. Втім, завдяки реакції СБУ, на це підприємство накладено арешт.

Зокрема, за рішенням суду арештовано активів на понад 2 млрд. грн:

▪️ 100% корпоративних прав у вигляді статутного капіталу на понад 437 млн грн;
▪️ рухоме та нерухоме майно підприємства орієнтовною вартістю 1,5 млрд грн;
▪️ 9 банківських рахунків, де наявні загалом понад 104 млн грн.

Це зроблено у межах кримінального провадження за такими статтями Кримінального кодексу України:

▪️ ч. 2 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України)
▪️ ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Рішенням суду арештоване майно передається в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

Викриття та документування відбувалося під процесуальним керівництвом Подільської окружної прокуратури м. Києва.

Шукайте більше новин у телеграм-каналі Київський регіон

Схожі записи

В Обухові відзначили роль бізнесу у наповненні бюджету громади

У Борисполі відзвітували про шкільне укриття

Кандидату на посаду директора НАБУ нагадали про обшуки СБУ

Напишіть коментар