26.4 C
Київ
21.06.2024
Київська обласна рада Медицина

У Київському обласному онкологічному диспансері провели 19 трансплантацій кісткового мозку

Попри те, що в Україні трансплантацію кісткового мозку, визнано пріоритетним напрямком розвитку медицини, а обласний онкологічний диспансер включено до пілотного проєкту, капітальний ремонт приміщень, де розміщуватиметься центр по трансплантації досі не завершено.

Мало того, через брак коштів його призупинено, – повідомляє “Київський регіон” з посиланням на пресслужбу Київської обласної ради.

Втім, у Київському обласному онкологічному диспансері вдалося таки створити мінімально необхідні умови для перебування пацієнтів та встановлено відповідне обладнання і вже на сьогодні успішно проведено 19 аутологічних трансплантацій кісткового мозку та близько 20 кріоконсервацій стовбурових клітин.

«Сам проєкт вартує 44 мільйони гривень. Торік цю суму було виділено з обласного бюджету, однак встигли освоїти лише 14 мільйонів. Нажаль, у грудні минулого року, коли приймався бюджет на 2021 рік, 29 мільйонів, які потрібні на завершення ремонтних робіт, не було передбачено», – пояснює заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова.

У рамках робочого візиту до медичних закладів, що по вул. Багговутівській, 1 заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова та голова постійної комісії КОР з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Марія Кисельова відвідали КНП КОР «Київський обласний онкологічний диспансер» та КНП КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Алла Олександрівна Арешкович на своєму місці – впевнена заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова.

За словами генерального директора  онкодиспансера Алли Арешкович, медики гематологічного відділення, які проводять трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин, що містяться у кістковому мозку людини пройшли стажування за кордоном, а саме у клініках американського міста Сієтл та у турецькому Стамбулі і мають відповідні сертифікати.

Для подальшого ж удосконалення роботи фахівців по трансплантації, вкрай потрібно завершити ремонт та облаштувати стерильні бокси.

Заступниця голови КОР Тетяна Семенова наголошує, що цьогоріч на минулій сесії виділено 37 мільйонів гривень на оснащення лабораторії, яка діятиме у Центрі гематології та трансплантації кісткового мозку.

«Що стосується 29 мільйонів гривень, які потрібні для завершення капітального ремонту, я думаю, на наступній сесії ми це виправимо. Будемо чекати пропозиції від Київської обласної державної адміністрації, яка є суб’єктом подання рішення проєкту змін до бюджету, а ми з депутатами однозначно підтримаємо його», –  зазначає вона.

Гематологічне відділення, в якому надається високоспеціалізована медична допомога пацієнтам з гематологічними та онкогематолічними захворюваннями  наразі вкрай переповнене хворими. Капітальний ремонт у частині приміщень лікарня розпочала власними силами.

«Враховуючи, що приміщенню понад 60 років і воно не мало ремонту в нас ще й трапилась біда, сталася пожежа і згоріла вся електропроводка. І відділення, яке розраховане на 70 ліжок, зменшилося на 40. Тому ми переселили пацієнтів у інші корпуси і прийняли рішення коштом спеціального фонду лікарні робити тут ремонт», – розповіла генеральний директор КНП КОР «Київський обласний онкологічний диспансер» Алла Арешкович.

У амбітних планах керівника медзакладу, закінчити першу частину ремонтних робіт вже в середині цього місяця, а другу половину до кінця вересня.

Варто зазначити, що у відділенні проводяться усі найсучасніші протоколи лікування, в тому числі – високодозової хіміотерапії. Завдяки цьому, Київська область має високі показники 5-річної виживаності пацієнтів з гематологічною паталогією у порівнянні з іншими регіонами України.

Нагадаємо “Київський регіон” вже повідомляв, що на Київщині аеромедики за день врятували трьох важких пацієнтів з Броварів, Білої Церкви та Баришівки.

На Київщині аеромедики за день врятували трьох пацієнтів

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Раніше “Київський регіон“ вже повідомляв, що на сесії Київської облради перерозподілили чверть мільярда гривень, а за інформацією заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової склалася критична ситуація з фінансуванням некомерційних медичних закладів області, яку терміново потрібно виправляти.

#КиївськаОбласть #Київщина #КиївськийРегіон #КиївськаОбласнаРада #НовиниКиївщини #НовиниКиєва #Київ #інфраструктураКиєва #КМДА #аеромедицина #швидкадопомога #медицина #екстреннадопомога #ШаркоОксана #СеменоваТетяна #КисельоваМарія #АллаАрешкович #ГартовськаІрина #онкологія #рак #КиївськийОбласнийОнкологічнийЦентр #порятунок #КиївськаОбласнаЛікарня #Баришівка #БілаЦерква #Бровари #пацієнт #ЯрославМоскаленко

Схожі записи

Час до травня: В Обухові намагаються врятувати статус лікарні

На Київщини медики отримали 48 автівок екстреної медичної допомоги

У Кагарлику звільнилася з посади директорка лікарні

Напишіть коментар