16 C
Київ
21.05.2024
КМДА Школа

У Києві можуть відкрити школу у непристосованій приватній будівлі

Півсотні дітей та 20 дорослих мають цілий день знаходитися у будівлі, яку комусь заманулося назвати школою. За кілька днів до першого вересня і будівля, і територія виглядають абсолютно неготовими до прийняття школярів, повідомляє “Київський регіон“.

Більш того, як з’ясував “Київський регіон“ все це відбувається незаконно. Оскільки саму будівлю не прийнято в експлуатацією державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ), а державна служба надзвичайних ситуацій (ДСНС) не інспектувала будівлю на предмет дотримання протипожежних норм.

Відео:

Вкрай незадоволені і сусіди, які самі взнали про те, що тут планується розміщення навчального закладу лише два тижні тому. Тож не дивно, що мешканці вулиці Василя Седляра активно виступили проти облаштування шкільної установи у приватному секторі, оскільки це небезпечно, як для самих школярів, так і жителів навколишніх вулиць.

Два тижні тому ми дізналися, що тут буде школа і у цій будівлі постійно будуть знаходитися близько 80 людей. У будівлі, яка не лише абсолютно не пристосована для навчання дітей, а ще й має очевидну невідповідність техніці безпеки та пожежній безпеці, – розповідає “Київському регіону“ місцева жителька Тетяна Гудзенко.

Це справа безпеки дітей, Будинок побудований незаконно. Някої архітектурної експертизи не пройдено, то він досі не введений в експлуатацію. Самі земельні ділянки знаходяться під арештом, – дивується неадекватним планам комерсантів ще один житель вулиці Седляра Роман Кирильцев. Дитячий сміх це чудово, але коли відсутні елементарні умови пожежної безпеки, діти можуть постраждати. Немає пожежного виходу, немає другого виїзду з території, – стурбовано додає пан Роман.

Люди, які підписували з ними контракт, навіть не спромоглися подивитися, що це буде. Я от ніколи б не віддала свою дитину, не впевнившись особисто в якому стані знаходиться школа, – дивується ідеї розмістити навчальний заклад серед приватних будинків місцева жителька Оксана Зайченко.

Цей зараз зовні відштукатурений будинок 15 років стояв тут безпритульною недобудованою коробкою. Існує дуже великий ризик, що після таких багаторічних умов утримання, капітальні елементи споруди знаходяться в занедбаному стані, а сам будинок – в аварійному. Як туди можна приводити, навіть, не дітей, а просто живу людину – я не розумію. Це дуже велика небезпека. От про це треба замислитися батькам, які хочуть віддати сюди своїх дітей. На яку небезпеку вони наражають своїх дітей, – розповів “Київському регіону“ власник будинку по-сусідству Максим Пасічник.

 

45 дітей і 20 людей співробітників мають тут працювати вже 1 вересня. Це те, що вони вчора мені відповіли у телефонній розмові. Їм однаково, що всі жителі навколишніх вулиць категорично проти розміщення школи в таких неналежних для навчання дітей умовах. Тим більше тут у нас абсолютно немає дифіциту у навчальних закладах. Поруч з нами є чудова школа у Жулянах, де є вільні місця для нових учнів. Трохи поодаль ще один якісний ліцей. Там поруч є ще одна школа. Тобто, шкіл у нас тут достатньо. В чому необхідність відкриття ще одного з такими порушеннями, і головне з небезпекою для дітей, я не розумію, – підсумовує загальну думку зібравшихся жителів Олександр Погрібний.

Відповідно відомостей державного реєстру, засновниками запланованої школи є громадянин Ізраєлю Борисенко Георгій Іванович та громадяни України Кохановський Олександр Анатолійович і Відернікова Олена Павлівна. Людина з прізвищем Кохановський О.А. є капітаном відомої команди NAVI та інвестором готелю “Дніпро” на Європейській площі. Можливо, це лише співпадають прізвище та ініціали, – кажн Сергій Корнієнко.

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Раніше “Київський регіон“ вже повідомляв, що на сесії Київської облради перерозподілили чверть мільярда гривень, а за інформацією заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової склалася критична ситуація з фінансуванням некомерційних медичних закладів області, яку терміново потрібно виправляти.

#КиївськаОбласть #Київщина #КиївськийРегіон #КиївськаОбласнаРада #ДАБІ #ДСНС #небезпека #школа #протипожежнінорми #інспекція #Жуляни #вулицяСедляра

 

 

Схожі записи

Напроти ВДНГ демонтували 42 МАФи. Там буде громадський простір

Столичні школи до кінця тижня навчатимуть у змішаному форматі

У Києві відновлено рух «червоною» гілкою метро

Напишіть коментар