17.1 C
Київ
15.06.2024
Президент

Набули чинності нові правила розмитнення авто на єврономерах

Відсьогодні в Україні набирають чинності нові правила пільгового розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією. Нагадаємо, “Київський регіон” вже писав, що 12 травня президент України Володимир Зеленський узаконив митні пільги для автомобілів на єврономерах.

У більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро

У більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро. Нові правила починають діяти через місяць з дня набрання чинності законом.

може бути розмитнений

лише один автомобіль

однієї категорії одного власника

Тепер вживані автомобілі з європейською реєстрацією старші за п’ять років, які були ввезені на територію України до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Сума акцизу буде залежати від віку автомобіля, обсягу і типу двигуна і не буде залежати від вартості. Також ці автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом. За подібним пільговим механізмом може бути розмитнений лише один автомобіль однієї категорії одного власника.

Пільгово оформити автомобіль можна буде протягом 180 днів з моменту набуття чинності законами. Учасники АТО/ООС зможуть використовувати таку можливість протягом 270 днів.

На які авто не поширюються закон:

 • не відповідають екологічним нормам;
 • походять з держави-окупанта (держави-агресора);
 • ввезені з тимчасово окупованої території України.

Як уточнили  Офісі президента: “Закони набирають чинності з наступного дня після опублікування і вводяться в дію через один місяць з дня набрання чинності”.

Вартість розмитнення
У “пільговий” період розмитнення автомобілів на “єврономерах” його вартість прямо залежатиме від віку автомобіля, об’єму та типу його двигуна. Зокрема чим більшими будуть вік та об’єм двигуна — тим більшою буде вартість. Водночас до розрахунку розмитнення не буде включатися інформація про вартість автомобілів. Він складатиметься з сумування величини акцизного податку, ПДВ (20% від акцизного податку) та обов’язкового внеску у 8,5 тисяч гривень.

Акцизний податок розраховуватимуть наступним чином: ставка (базова) + Vе + Fе.

Ставка (базова) залежатиме від віку автівки:

 • “нульова” ставка — якщо транспортному засобу від 5 до 9 років.
 • 25 євро — 10 років;
 • 50 євро — 11 років;
 • 75 євро — 12 років;
 • 100 євро — 13 років;
 • 125 євро — 14 років;
 • 150 євро — 15 і більше років.

— є сумою в євро, яку охочі розмитнити авто отримають, помноживши об’єм двигуна своєї автівки на один із наступних коефіцієнтів:

 • 0,2 євро для об’єму двигуна від 2001 до 3000 см3;
 • 0,25 євро — до 2000 см3 та від 3001 до 4000 см3;
 • 0,35 євро — від 4001 до 5000 см3;
 • 0,5 євро — для понад 5 тисяч см3.

— це 100 євро для автівок з дизельним або напівдизельним двигуном. Для решти — 0.

За даними Митної служби, наразі в Україні 500 тисяч авто на єврономерах. Дві третини з них, за оцінками, можна розмитнити, вклавшись у тисячу євро. Решта має обійтися до 3 тисяч.

Приклад розрахунку
Як приклад розрахунку, візьмемо 15-річний легковий автомобіль з 5-літровим бензиновим двигуном:

 • базова ставка для таких типів транспортних засобів становить 150 євро;
 • Vе в такому разі складатиме 1750 євро (5000 см3 множимо на коефіцієнт 0,35);
 • Fе становитиме 0, позаяк двигун бензиновий.

У сумі отримуємо акцизний податок у розмірі 1900 євро. До цього додаємо 20% ПДВ від акцизу (380 євро), а також 8,5 тисяч гривень обов’язкового внеску (260 євро). В такому разі загальна вартість пільгового розмитнення становитиме 2545 євро.

За даними Митної служби, наразі в Україні 500 тисяч авто на єврономерах. Дві третини з них, за оцінками, можна розмитнити, вклавшись у тисячу євро. Решта має обійтися до 3 тисяч.

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Раніше “Київський регіон” вже повідомляв, що на сесії Київської облради перерозподілили чверть мільярда гривень, а за інформацією заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової склалася критична ситуація з фінансуванням некомерційних медичних закладів області, яку терміново потрібно виправляти.

Фото з мережі Інтернет

Схожі записи

Друзі президента отримали право вирішувати всю кадрову політику України – Сюмар

У Києві два дні перекриватимуть рух на декількох вулицях

На Київщині заявляють про підтримку Петра Порошенка

Напишіть коментар