21.07.2024
Президент Транспорт

Зеленський узаконив митні пільги для автомобілів на єврономерах

Президент України Володимир Зеленський підписав закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України (№ 1 402-IX і № 1403-IX) щодо пільгового розмитнення автомобілів на європейських номерах, повідомляє прес-служба президента.

“Ці закони, ухвалені Верховною Радою 15 квітня 2021 року, тимчасово спрощують механізм розмитнення імпортованих з Європи автомобілів, а також сприяють  захисту довкілля від шкідливих викидів”, – йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що згідно з документами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п’яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

“Сума акцизного податку залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості. Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро”, – повідомляють в Офісі президента.

Базова ставка від нуля до 150 євро,

вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро

Там наголошують, що такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом. “За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника”, – уточнюють в ОП.

Зазначається, що на пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту набрання чинності законів. Учасники АТО/ООС зможуть скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів. “Під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам “Євро-2″ й вище, походять з держави-окупанта (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України”, – наголошують в ОП.

Під дію законів не потрапляють

транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам “Євро-2

Там додають, що закони набирають чинності з наступного дня після опублікування та вводяться в дію через один місяць з дня набрання чинності. Як повідомлялося, 15 квітня Верховна Рада на півроку продовжила пільгове розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією, прийнявши в цілому законопроекти 4643-д і 4644-д.

“За” зазначені законопроекти в другому читанні проголосували 235 і 237 народних депутатів відповідно при необхідних 226 голосах.

Підписуйтеся на Telegram-канал “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Серед іншого, закони конкретизують вимоги до транспортних засобів, які будуть підлягати пільговому митному оформленню або можуть бути вивезені з України на пільгових умовах. Це повинні бути автомобілі особистого користування, які були у використанні, і з року випуску яких пройшло більше п’яти років. Також вони повинні класифікуватися за товарними позиціями 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонн).

Фото з мережі Інтернет

Схожі записи

Керівником КОВА призначено професійного військового

У зоні радіоактивного забруднення Чорнобильської атомної станції затримано рибалок

У Калинівці виділили кошти на проектні роботи з будівництва тунелю

Напишіть коментар