19.7 C
Київ
13.04.2024
Бровари Транспорт

В Броварах буде створений відділ контролю за паркуванням

Відділ по контролю за паркуванням створений відповідно до змін у законодавстві, що набули чинності 31 березня 2021 року. Проблема з паркуванням у Броварах стала настільки гострою, що ні в кого не викликає сумнівів актуальність цього рішення. Як працюватиме новостворений відділ, читайте у матеріалі БроМедіа.
Нещодавно Уряд вдосконалив Правила паркування транспортних засобів, ухвалені у 2009 році. Зокрема, внесені зміни, що надають повноваження органам місцевого самоврядування:
надати повноваження інспекторам з паркування (уповноважені посадові особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради);
– запровадити відповідальність щодо доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів;
– удосконалити способи оплати паркувальних послуг (у платіжних терміналах, банківських автоматах, комплексах самообслуговування);
– ввести заборону для суб’єктів господарювання обладнувати місця для паркування на тротуарах.Отже, які функції матиме новостворений відділ щодо контролю за паркуванням в місті?

Функції відділу та організація його роботи 

Відділ контролю за паркуванням створений в структурі Управління інспекції та контролю в кількості 3-х осіб. Фактична робота здійснюватиметься наступним чином. Два співробітники відділу (головні спеціалісти) щоденно у робочий час здійснюватимуть інспекцію вулицями міста. При собі вони матимуть планшет, що містить базу власників транспортних засобів, створену МВС. Штраф за порушення Правил паркування із складанням протоколу оформлюватимуть прямо на місці. Штраф за неправильне паркування складає від 340 до 680 грн.
Ще один співробітник здійснюватиме повідомлення порушникам про накладання штрафу. Отримання таке повідомлення можна, зокрема, через електронний кабінет водія.
Щодо примусового вилучення транспортного засобу, що є дуже поширеним в м. Києві, то у Броварах такого поки що не запроваджено. В місті немає спеціального штрафного майданчику, оформленого за усіма правилами. Кілька років тому міська рада виділила земельну ділянку Національній поліції, але майданчик так і не оформлений належним чином. Звісно, у органів місцевого самоврядування є можливість укладання договорів з приватними майданчиками та приватними евакуаторами, але поки що таких намірів міська рада не має.

Відповідно до Положення про управління інспекції та контролю, основні функції відділу з контролю за паркуванням наступні:

  1. Здійснення контролю за дотриманням правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, вимог щодо розміщення, функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів, вимог щодо обладнання майданчиків для платного паркування транспортних засобів та запобіганню їх порушення в адміністративних межах територіальної громади.
  2. Притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які порушили правила зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів та  вимоги чинного законодавства щодо розміщення, функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів.
  3. Профілактика правопорушень у сфері паркування транспортних засобів та правил дорожнього руху у сфері зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів.

Коротко та зрозуміло.

В місцевих Правилах благоустрою про паркування майже не згадується

У головному документі міста, в якому на 40-ка сторінках прописані Правила благоустрою міста, про порушення паркування майже не згадується.

Зокрема, пункт 15.2.8 забороняє «залишати транспортні засоби на внутрішньо квартальних проїздах таким чином, щоб вони заважали проїзду спеціальних машин швидкої допомоги, рятувальної, прибиральної та аварійної техніки». А також заборонено «влаштовувати постійні стоянки службового, приватного, вантажного і пасажирського транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до гаражів, автостоянок тощо».

Пункт 2.4.12 надає міський раді та її виконавчим органом повноваження щодо визначення місць стоянок транспортних засобів на об’єктах благоустрою населених пунктів.

Пункт 4.7.5 зобов’язує власників автостоянок та гаражних кооперативів утримувати «в належному стані стоянки автотранспорту, території автокооперативів, місця паркування, а також закріплені (прилеглі) території».
Також пунктом 4.1.12 посадовим особам місцевого самоврядування надані повноваження «складати протоколи про вчинення адміністративних правопорушень та акти перевірок, накладати штрафи відповідно до чинного законодавства».

Зрозуміло, що всіх турбує питання забезпечення власників транспортних засобів автостоянками в межах пішої доступності. Прямої норми закону, яка би зобов’язувала органи місцевого самоврядування забезпечити автостоянки, ми не знайшли. Та й логічно припустити, що 100% власників транспортних засобів в центрі міста забезпечити місцем для (безкоштовного паркування) нереально. Так, в нових густозаселених кварталах будуються недешеві паркинги, але вони не у змозі забезпечити всіх бажаючих. Тому не секрет, що усі, без винятку, центральні вулиці міста виконують роль автостоянок, як це сьогодні вдень ми зафіксували по вул. Гагаріна.

Двори багатоповерхівок теж не можуть вмістити всіх охочих припаркуватися, тому серед біла дня можна помітити наступні «шедеври паркування».

Чи включатиме пункт «Профілактика правопорушень у сфері паркування транспортних засобів» обов’язок розвитку мереж автостоянок достеменно невідомо. В багатьох районах міста просто немає вільних земельних ділянок для влаштування або будівництва нових автостоянок. Місто наразі налічує 10 гаражних кооперативів, але майже всі вони не у межах «пішої доступності» від житлових будинків.

Тому власників транспортних засобів можна лише закликати до «відповідального володіння»: якщо авто конче необхідно для роботи або потреб родини, варто заздалегідь продумати місце для паркування.

Автор матеріалу Козлова Ангеліна, БроМедіа
Підписуйтеся на Telegram-канал “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Схожі записи

Під Києвом “тітушки” перекрили дорогу для проїзду місцевим жителям

Комунальні служби Броварів будуть чіпувати дерева

В Ірпені у центрі міста загинув мотоцикліст

Напишіть коментар