1.5 C
Київ
16.01.2025
Армія Київська обласна рада

Обрав боротьбу за Україну на фронті – депутат облради Георгій Цагареішвілі

Георгій Цагареішвілі мав бізнес та стабільну політичну кар’єру — був депутатом Київської обласної ради, очолював у ній фракцію «Європейська Солідарність», керував осередком цієї партії на Київщині та відстоював інтереси своїх виборців і дбав про розвиток країни та столичного регіону зсередини. Але коли росія розпочала повномасштабну війну, він не зміг залишився у тилу, а вирішив поставити на паузу політичну діяльність і взяти до рук зброю, щоб захищати Україну на фронті, – повідомляє “Київський регіон” з посиланням на матеріал сайту kyivschina24.com.

Георгій Цагареішвілі — політик, бізнесмен, депутат Київської обласної ради VIІ та VIII скликань, партія «Європейська солідарність» та голова фракції «Європейська солідарність» у Київській обласній раді.
З 2014 року Цагареішвілі активно допомагає українській армії та добровольчим батальйонам. Ще до повномасштабної війни заснований ним «Міжнародний благодійний фонд «Надійний тил» забезпечував бійців зони АТО/ООС гуманітарною допомогою.

З початку повномасштабного вторгнення рф брав участь в евакуації мешканців Бучі, Бородянки та Ірпеня, був одним із перших, хто постачав гуманітарну допомогу жителям деокупованих населених пунктів Київщини. В Обухівському районі, у Василькові, з однодумцями створив добровольче формування «Скіф», де був заступником командира батальйону добровольчого формування.
Після звільнення Київщини пішов добровольцем у 321 батальйон ТрО ЗСУ. Також очолює волонтерський штаб «Європейської солідарності» Київщини, який, окрім допомоги мешканцям області та тимчасово переміщеним особам, підтримує регіони України, які найбільше постраждали від війни.

На Київщині відкриють клуби української мови для ВПО

Журналісти видання «Київщини 24/7» зв’язалися з Георгієм, аби дізнатися про шлях від політики до окопів, про мотиви, що змусили його зробити цей вибір, і про те, як досвід війни вплинув на його світогляд і майбутні плани?

Ви – чинний депутат Київської облради та голова найбільшої фракції й попри це добровільно пішли на фронт. Хоча й могли не йти воювати. Чому Ви обрали шлях захисника?

Герогій Цагареішвілі: Я вважаю, що кожен хто може, кому дозволяє здоров’я, зобов’язаний захищати свою державу та свою сім’ю, своїх близьких. Коли почалась війна я брав участь в евакуації мешканців Бучі, Бородянки та Ірпеня, постачав гуманітарну допомогу жителям деокупованих населених пунктів. Ми були одними з перших хто приїхав до Бородянки та привезли людям хліб. Я ніколи не забуду очі тоді тих людей, вони були безмежно вдячні. Також з перших днів повномасштабної агресії у Василькові ми з однодумцями створили добровольче формування «Скіф». А потім після звільнення Київської області я пішов в ЗСУ, бо в рамках ДФТГ вже не було можливості якось допомагати, адже ми його створювали тоді для Васильківської громади й воно може існувати тільки в громаді. Тому я вирішив не зупинятися і пішов добровольцем у 321 батальйон ТрО ЗСУ.

Як взагалі поєднується робота депутата, політика та захист країни на фронті?

Герогій Цагареішвілі: Політикою я зараз майже не займаюсь. У мене просто немає часу, тому що я не перебуваю в Києві, я на передовій на фронті. На останніх сесіях я теж не міг бути присутнім, доводилось обирати й, як на мене, вибір очевидний! Я вважаю, краще, щоб я був на фронті. Це важливіше.

З початку літа Ви перебуваєте на передовій під Покровськом. Як взагалі змінюється сприйняття війни, перебуваючи безпосередньо «на нулі»?

Герогій Цагареішвілі: Ви знаєте, умови на війні з кожним місяцем, з кожним роком, змінюються, тому що все виходить на більш технологічний рівень. Якщо порівняти ситуацію та стан зараз і у 2022-му році, то тоді не було стільки дронів, не було стільки FPV-камікадзе, не було стільки якихось технологій взагалі. А зараз всього цього набагато більше. І ці новації та гаджети дуже впливають на діяльність та саме життя на фронті.

Війна теж змінюється, при чому – дуже швидко. На жаль, в противника є більше можливостей – і технічних, і людських. Ми у цьому більш обмежені. Але! На нашому боці правда, і ми готові тут стояти стільки, скільки потрібно.

Чого реально не вистачає на фронті? У контексті зброї та іншого забезпечення?
Герогій Цагареішвілі: Нам не вистачає боєприпасів, снарядів, нам не вистачає дронів. Насправді багато чого не вистачає – і людей в тому числі. Ми розуміємо, що ворог має більше ресурсу, але ми виходимо завжди з тієї ситуації, яку маємо, і завжди робимо максим того, що можливо!

Наскільки зараз залучений до підтримки обороноздатності країни депутатський корпус області? Чи допомагають обранці вашому підрозділу? Влітку і восени до нас приїжджав в.о. голови ради Ярослав Добрянський разом з депутатами з різних фракцій. Привезли дуже багато всього корисного, насамперед – транспорт, який дуже важливий для особового складу, для того, щоб ми тут всі могли переміщуватися та виконувати бойові завдання. Також привезли термінали Starlink і FPV-дрони. Взагалі представники обласної ради постійно на зв’язку зі мною і дуже допомагають весь час. За це я їм дуже вдячний.

Чи змінилося за час перебування на фронті Ваше бачення того, як має працювати облрада, депутати і як має розвиватися Київщина? На що потрібно звернути увагу в регіоні?

Герогій Цагареішвілі: У Київському регіоні є основні моменти, які, на жаль, під час війни ми не можемо фінансувати. Перше – це розвиток шкіл, садочків. Також розвиток інфраструктурних об’єктів. Але ми розуміємо, що поки триває війна, фінансування цих напрямків наразі на мінімумі. Адже було ухвалене рішення, що більшість грошей на всіх рівнях направляють на армію, в ті бригади та батальйони, які зараз на фронті. І Київська область в цьому бере максимальну участь, як і конкретні громади, які сьогодні дуже багато виділяють фінансової допомоги батальйонам та бригадам. Кожна ОТГ виділяє гроші, не дивлячись на те, що з громад були вилучені кошти ПДФО з воєнного збору. Попри це громади все одно в постійному контакті, постійно на зв’язку з батальйонами та бригадами. Також вони закуповують часто і дрони, і мавіки – все це передають на фронт.

Що стосується розвитку, ми розуміємо, що багато всього потрібно розвивати в Київській області. Насамперед починати з привернення уваги до нових інвестиційних проєктів. Але зараз час такий, що нам потрібно забезпечувати армію. Ми усвідомлюємо це. Однак наша команда має плани та бачення розвитку на майбутнє і постійно працює над цим. І я переконаний, що після Перемоги у нас буде можливість всі плани реалізувати.

Лише разом ми зможемо вирішувати гострі проблеми громад, – Цагареішвілі

Як взагалі Ви ставитеся до примусової мобілізації?

Герогій Цагареішвілі:
Я не вважаю такий метод ефективним. Я переконаний, що потрібна ціла програма для того, щоб пояснити людям «чому? що? як?». Люди сьогодні дуже налякані, вони не хочуть йти, бо вони вважають, що якщо підуть в армію, якщо підуть на фронт, то їх вб’ють. На жаль, це війна і люди дійсно вмирають, але ж… без цього війни, на жаль, не буває. Однак все одно потрібна мотивація, що ти не йдеш вмерти чи вижити, а будеш знищувати ворога. Потрібно більше пояснювати, підтримувати, а не силою пакувати в буси. Бо всі ми розуміємо, як негативно працює ТЦК, всі ми бачимо реакцію людей на їхні дії. Також потрібно більше інформувати, що ми маємо певні труднощі, що нам не вистачає людей. На фронті дійсно складно, особливо «на нулі». Але потрібно пояснювати так, щоб люди зрозуміли: рано чи пізно всім доведеться воювати, якщо війна не закінчиться, і до цього потрібно готуватися. У нас іншого варіанту немає просто.

Якби Ви мали змогу повернутися назад на кілька років, що б Ви змінили у своїх діях чи політиці, якби знали, що станеться повномасштабне вторгнення?

Герогій Цагареішвілі: Ми не знали, що точно почнеться війна. Але тривалий час всі говорили про те, що війна може початися. Навіть більшість Європейських країн та США давали нам сигнали з цього приводу. Перше, що потрібно було б зробити, – це більше підготовки, більше формувань ТРО. До війни потрібно було готуватися. А наша проблема в тому, що країна до війни не була готова. Але з першого дня український народ показав, що більшість готова захищати свою батьківщину, що вони готові самоорганізовуватися. Українська армія продемонструвала, що готова дати відсіч російській армії, не дивлячись на те, що і чисельність війська та всього решта в росіян більше та краще. І ось цей дух патріотизму дав можливість нам на початках війни звільнити Київську область і інші області, які були окуповані росіянами. І ми навіть перейшли в контрнаступ в Харківській області. Але, звісно, можна було б підготуватися краще, якби в нас було більше людей, більше снарядів і так далі. Звісно, було б легше, якби ми тоді не проігнорували ці сигнали.

Як Ви ставитеся до своїх колег, котрі не пішли служити або уникають мобілізації?

Герогій Цагареішвілі: З моєї фракції зараз на фронті п’ятеро депутатів. Загалом з Київської області серед моїх колег-депутатів більш як сорок пішли в ЗСУ. І з кожним днем ця цифра збільшується. Тут є два моменти: я не можу сказати, що всі поголовно мають йти в армію та ЗСУ, бо якщо навіть всі підуть, то ми не зможемо таку армію утримувати. Депутати теж повинні працювати, генерувати бюджет, сприяти розвитку бізнесу – це теж має працювати в країні. І важливо, щоб ті люди, які сьогодні не в ЗСУ, а перебувають на місцях, в тилу, кожен день робили щось для армії, для підтримки. Дуже важливо, щоб зараз кожен в нашій країні розумів, що будь-яка допомога армії є вкрай важливою. Тому що ЗСУ сьогодні стоїть там, де має стояти, і захищає державу. Але я вже казав, що якщо війна не закінчиться, то воювати доведеться всім.

Які найбільші виклики бачите перед державою та Київщиною, зокрема, на найближчий рік?

Герогій Цагареішвілі: Перше – нам потрібно максимально зупинити наступ на Покровському напрямку, на Харківському напрямку. Нам потрібно максимально стабілізувати фронт – це основна задача для ЗСУ. Для влади завдань дуже багато – економічні питання, тому що війни без економіки не буває. Тому потрібно максимально налагодити економіку в країні й перелаштовувати її у військове русло. Адже ми розуміємо, що путін не збирається закінчувати цю війну. Видно, що економіка росії дозволяє йому продовжувати агресію. Тому нам теж важливо налаштувати свою економіку на воєнні рейки, іншого варіанту немає.

Після війни почнеться інший складний період – відновлення. Також у нас дуже багато ВПО, які сьогодні живуть не у своїх домівках, вони страждають від цього. Тому їх теж потрібно підтримувати, надавати тимчасове житло, допомагати з роботою, і, звісно, відбудувати зруйновані домівки, щоб люди потім могли повернутися додому. Завдань дуже багато, але головне й основне – закінчити цю війну нашою Перемогою.

«ЄС» нарощує свою підтримку на Київщині – Георгій Цагареішвілі

Як ви вважаєте: чи сяде Україна за стіл переговорів з росією найближчим часом?

Герогій Цагареішвілі: Будь-яка війна закінчується перемовинами. Тут дуже важливо розуміти, яка позиція на цих перемовинах буде у нас – сильна чи слабка. Перемога потрібна! Наразі є закордонні партнери, є країни, які нас дуже сильно підтримують, вони також підтримуватимуть нас й на переговорах – це дуже важливо. Перемовини повинні обов’язково відбутися. Я не можу сказати, який буде результат цих переговорів, але з дипломатичного погляду вони потрібні.

Якою Ви бачите стратегію розвитку повоєнної Київщини? На чому акцентувати?
Герогій Цагареішвілі: Привернення інвестицій, бо в нас не такий великий обласний бюджет, щоб самостійно втілити в життя всі проєкти. Після війни багато чого потрібно буде відбудовувати, тому держава всі гроші вкладатиме у відновлення після війни. Тому привернення інвестицій – це першочергове завдання для нас.

Чи змінюються на війні Ваші моральні якості, як Ви відчуваєте?

Герогій Цагареішвілі: Звичайно, є речі, які впливають на людину. На війні завжди відбуваються такі речі, до яких ми не звикли в нормальному життя. Дуже тяжко, коли поруч вмирають люди, які ще недавно сиділи та говорили з тобою. Кожен такий момент ти проживаєш з великим болем. Також важко розуміти, що вмирають в цій війні й діти… Це впливає на психологічні фактори людини.

Тому я вважаю, що після війни момент реабілітації стане теж дуже важливим. І переконаний, що потрібно відкривати нові реабілітаційні центри. І держава повинна звернути на це увагу вже зараз. А для себе я відчуваю, що повернусь до свого морального стану, не зважаючи на весь цей жах. Бо я не маю права впасти морально та духовно, потрібно взяти себе в руки й виконувати свою роботу зараз, як найкраще.

Фото: Георгій Цагареішвілі та Ярослав Добрянський.

Оригінал матеріалу опубліковано на сайті kyivschina24.com.

Підписуйтеся на наші новини:

Раніше “Київський регіон” повідомляв, що депутат Київської обласної ради Георгій Цагареішвілі, який зараз разом з 207 батальйоном ТРО боронить околиці міста Курахове, Покровського району на Донеччині, звернувся у день знань з привітанням до школярів:

“Бажаю всім школярам міцного здоров’я, наснаги до навчання та сміливості долати будь-які труднощі на шляху до знань. Нехай кожен урок буде кроком до великого майбутнього, яке ви будуватимете своїми знаннями та вміннями.

А ми, військові, захищатимемо вашу свободу та право на освіту, щоб ви могли навчатися в мирній та безпечній Україні!”

ЗАХИСТИМО ВАШЕ ПРАВО НА ОСВІТУ
У МИРНІЙ УКРАЇНІ – ГЕОРГІЙ ЦАГАРЕІШВІЛІ

Підписуйтеся на наші новини:

До Чорнобильської зони волонтери з Київщини доставили гуманітарку для рятівників та жителів

На Київщині триває реєстрація до проєкту з вивчення української мови

Схожі записи

Профінансовано лише два з 24 бюджетних медзакладів Київщини. Відео

За стрілецький комплекс “Сапсан” конфліктують дві асоціації ветеранів

У селі Кучаків на Бориспільщині відремонтували дорогу

Напишіть коментар