СБУ та БЕБ ліквідували масштабну схему привласнення промислових обсягів блакитного палива із газотранспортної системи НАК «Нафтогаз України».
До організації оборудки причетний топменеджмент 16 регіональних газових підприємствах у Київській, Харківській, Дніпропетровській, Львівській, Вінницькій, Житомирській, Волинській, Закарпатській, Сумській, Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській та Івано-Франківській областях, які пов’язані з одним із українських олігархів.
Схема полягала у тому, що «на папері» посадовці платили за газ приватним підконтрольним компаніям, але насправді не отримували від них газу. Фактично вони здійснювали несанкціонований відбір блакитного палива, яке знаходилося у газотранспортній системі і належало державі.
здійснювали несанкціонований
відбір блакитного палива
Такі злочинні дії завдали Україні збитків на майже 3,5 млрд грн лише у 2021 році. Інша частина схеми полягала у тому, що облгази отримували сплату за тарифами від споживачів, але одержані гроші використовували не для придбання газу. Ці кошти «перераховувалися» підконтрольним комерційним структурам для виведення у тінь.
завдали Україні
збитків на 3,5 мільярди
При цьому облгази продовжували використовувати запаси державної газотранспортної системи і тим самим збільшували свою заборгованість перед Нафтогазом. У подальшому організатори схеми намагались «списати» штучну заборгованість за рахунок бюджетних коштів.
Наразі правоохоронці проводять обшуки в офісних приміщеннях облгазів. У двох регіонах керівництво газорозподільчими компаніями повернуто державним представникам. Для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності триває досудове розслідування.
співробітники СБУ викрили оборудку та заблокували її реалізацію
Воно ведеться за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
- ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).
#КиївськаОбласть
Підписуйтеся на наші новини:
З публікацій на нашому сайті ви вже могли помітити як надзвичайно важлива редакції “Київського регіону” тема збереження навколишнього довкілля.
Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі коротке інтерв’ю з депутатом Київської обласної ради Романом Титикало, яка не на словах, а реальними справами сприяє збереженню унікального природного надбання Київської області.
Поговорили про:
- збереження природного ландшафту навколо річки Ірпінь шляхом створення заказника;
- рятування культового місця “Казковий яр” поблизу Василькова;
- ефективність екологічного контролю з боку держави;
- мотивацію органів місцевого самоврядування не заробляти на природі.
ВІДЕО: