У Верховній Раді України розпочали обговорення законопроекту 8222, який передбачає масштабну реформу системи оплати заробітної плати державних службовців, – повідомляє телеграм-канал «Київський регіон» з посиланням на допис народного депутата України Віталія Безгіна.
Законопроект передбачає, що зміну структури винагороди держслужбовців, зокрема 70% буде складати заробітна плата, а 30% премії та інші надбавки.
70% – зарплата, а 30% премії
Автори законопроєкту хочуть запровадити прозору систему оплати на основі класифікації посад, посилити роль посадового окладу, припинити надмірні необгрунтовані виплати, а також запровадити механізм оптимізації чисельності працівників державних органів.
На нашу думку, запропонований депутатами підхід оплати держслужбовців цілком логічний, адже наявність великої кількості дивних надбавок, преміальних і інших виплат дозволяє нараховувати на деяких посадах такі розміри виплат, які суспільством відверто не сприймаються.
виплати на деяких посадах суспільством
відверто не сприймаються
Що саме пропонується у законопроєкті 8222 на даний момент:
- розмежування оплати праці на сталу зарплатню (оклад, надбавка за вислугу років, надбавка за ранг державного службовця) та варіативну (премії);
- премія виплачується за результатами оцінювання ефективності (шляхом до KPi) і не перевищує 30% оплати праці;
- фонд преміювання державного органу встановлюється у розмірі 20% від загального фонду посадових окладів за рік;
- проведення щорічного співставлення рівня оплати праці з приватним сектором.
проект буде позитивно впливати на євроінтеграційний шлях України – Віталій Безгін
Переконаний, що проект має бути в порядку денному найближчого засідання комітету та бути рекомендований за основу, – заявив Віталій Безгін.
В той же час перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко вважає, що законопроект 8222 «рано чи пізно буде проголосований», однак, ймовірно, у найближчій перспективі він може бути прийнятий лише у першому читанні.
він може бути прийнятий лише у першому читанні – Олександр Корнієнко
«У нас є обов’язок проголосувати законопроект хоча б у першому читанні. Далі можуть бути дискусії у парламенті. До того ж, стан бюджету України дає не надто великих сподівань на реалізацію положень законопроекту», – розповів перший заступник голови ВРУ.
Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L
Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L
Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L