22.1 C
Київ
21.05.2024
Збережемо ліс Київська міська рада

Відкрито провадження проти власника незаконного будівництва у київському парку

Господарський суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Київської міської прокуратури про усунення перешкод у володінні та розпорядженні земельною ділянкою, яка розташована на території регіонального ландшафтного парку «Партизанська слава» та відноситься до природно-заповідного та водного фондів.

В ході досудового розслідування встановлено, що столичне підприємство протиправно облаштувало на території регіонального ландшафтного парку заклад харчування.

Самочинне будівництво здійснено на території, що знаходиться в межах прибережної захисної смуги водного об’єкту – озера Великого, яке входить до ландшафтного заказника місцевого значення «Червонохуторські озера».

Площа незаконно займаної землі становить 0,17 га, а її вартість 8,5 млн грн.

Регіональні ландшафтні парки, як і ландшафтні заказники, належать до природно-заповідного фонду України, а чинним законодавством заборонено їх використання під розміщення закладів комерційного призначення, а тим більше – під будівництво.

У зв’язку з самочинністю будівництва та незаконністю набуття права власності на майно на території об’єкту природно-заповідного фонду та в межах прибережної захисної смуги озера, враховуючи бездіяльність власника комунальної землі – Київської міської ради, прокуратура заявила вказаний позов в інтересах столичної громади.

За матеріалами пресслужби Київської міської прокуратури

Схожі записи

У семи районах Києва з’явилися 16 нових назв вулиць та провулків

Прокуратура хоче повернути до лісгоспу 7 ділянок під Переяславом

У Києві можна безкоштовно отримати саджанці дерев

Напишіть коментар