21.5 C
Київ
19.06.2024
Агресія росії Служба безпеки України

СБУ фіксує воєнні злочини РФ проти цивільного населення Київщини

СБУ фіксує воєнні злочини РФ
проти цивільного населення у містах Буча і Бородянка

Слідчі Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області спільно з Київською обласною прокуратурою а також експертами науково-дослідних інститутів судових експертиз Міністерства юстиції України на території м. Буча та м. Бородянка розпочали роботу з документування і фіксації наслідків застосування збройними силами Російської Федерації заборонених міжнародним правом засобів ведення війни та вчинення злочинів проти цивільного населення, миру та безпеки людства.

В рамках проведення слідчих дій у кримінальному провадженні, зареєстрованого за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни) задокументовано факти застосування збройними силами РФ її активної артилерії та ракетних комплексів по житловим будинкам та об’єктам цивільної інфраструктури, жорсткого поводження та вбивств цивільного населення.

Зокрема, у об’єктиви експертів у житлових кварталах міста Бородянка потрапили нерозірвані снаряди та осколки від російських ракет, вирви та пошкодження будинків від ворожих обстрілів реактивними системами залпового вогню «Град», «Ураган», артилерійських обстрілів та авіабомбардувань.

Також віднайдені залишки форми окупантів, їх документи. Усе це – важливі речові докази військових, які чинили вбивства цивільних у населених пунктах Київщини.

З метою встановлення обсягів пошкоджень, видів озброєння, якими вони були завдані, а також розміру матеріальної шкоди, завданої злочинними діями ЗС РФ, призначено судові експертизи, які здійснюють експерти КНДІСЕ.

Зібрані у ході досудового слідства докази будуть використані з метою притягнення винних осіб до відповідальності, в тому числі за нормами міжнародного кримінального права.

 

Схожі записи

На Київщині затримали чоловіка за підробку документів для виїзду за кордон

СБУ затримала голову Димерської територіальної громади. Відео

Представники ООН шоковані масштабами руйнувань в Україні

Напишіть коментар