19.7 C
Київ
12.06.2024
Економіка Законодавчі зміни Кабінет міністрів

Київщина звикає жити без пластикових пакетів, а бізнес – штрафують

Вже кілька днів діє закон, який обмежує використання пластикових пакетів. Вони зникатимуть поступово і тепер покупцям за них треба платити, – повідомляє “Київський регіон”.

Нагадаємо, Кабмін встановлюватиме мінімальну ціну на пластикові пакети, щоб стимулювати відмову від їх купівлі. Має встановити, але поки що цього не зробив.

Що саме заборонили?

Заборона майже на всі види пакетів – маєчки, великі пакети, з ручками чи без, у магазинах Київської області діяти вже почала. Є і винятки. Так, пакети для риби, м’яса, молочки та деяких круп – дозволені. Те саме стосується і біорозкладних пакетів.

Поки Кабмін думає, супермаркети почали самі визначати мінімальні ціни на пакетики

Також, чимало мереж супермаркетів вже давно почали заміняти великі пакети на багаторазові торби. Але і поліетиленові пакети як засіб пакування поки що точно не зникнуть. У магазинах все ще можна користуватися надтонкими пакетами із товщиною стінок до 15 мікрометрів, на які в магазинах встановили символічну ціну на кшталт 10 копійок.

Що буде далі

Вже починаючи з березня наступного 2022 року в торгівлі дозволять використовувати біорозкладні пакети. Такі за допомогою мікроорганізмів розкладаються на елементи природного походження. Доступними залишаться і надтонкі (до 15 мікронів), але лише як виробнича упаковка і лише конкретного розміру (ширина до 22,5 см, глибина – до 34,5 см, довжина – до 45 см разом з ручками). Ними користуватимуться як упаковкою для транспортування свіжої риби, м’яса, льоду, круп та інших сипучих продуктів. Це первинне пакування цих продуктів.

Ціль таких нових правил – покращити екологічну ситуацію і наблизити Україну до європейських стандартів

Через рік, з 1 січня 2023 року в Україні дозволять лише біорозкладні пакети. Усі інші пластикові пакети товщиною менше 50 мікрометрів заборонять. Товстіші пластикові пакети будуть дозволені за гроші, адже є змога відправляти їх на переробку.

Як будуть карати?
Поки що при фіксації в місцях торгівлі безоплатних пластикових пакетів на підприємців накладатимуть штраф від 1,7 до 3,4 тисячі гривень. За повторне порушення – до 8,5 тисяч гривень.

А вже з 10 березня 2022 року штрафи суттєво виростуть. Тоді за платне чи безплатне поширення тонких і надтонких пакетів ці заклади будуть оштрафовані на суму від 8,5 до 17 тисяч гривень. А при повторному порушенні – від 17 до 34 тисяч гривень.

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Раніше “Київський регіон” повідомляв, що мер Києва Віталій Кличко озвучив ціну на проїзд у громадському транспорті Києва.

На отруйний сморід від виробництва скаржаться у селі на Ржищівщині – дивіться відео “Київського регіону” з розслідуванням причин

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

#Київщина #НовиниКиївщини #підвищеннявартості #пластиковпакет #пластик #заборонено #надтонкіпакети #тонкіпакеті #БізнесШтрафуватимуть #КабінетМіністрів #Кабмін #уряд #вартістьпакетів #вартістьплатику #мінімальнавартістьпакетів #біорозкладніпакети #пакети #магазин #супермаркет #маркет #штрафи #Держпродспоживслужба #декупитипакети #якіпакетизаборонено #продажпакетів #якіштрафи #штрафуютьмагазини #покупець #клієнт #упаковка #екосумка #екопакети

 

Схожі записи

КОДА видала позитивний висновок Вишневій ОТГ

Кличко: разова поїздка у громадському транспорті коштуватиме 20 грн

У Бородянці обговорили бюджет ОТГ

Напишіть коментар