Київська область стала «пілотною» у реалізації експериментального проєкту з впровадження аеромедичної евакуації на території України, – повідомляється на сайті КОДА.
У Київській області розпочато впровадження проєкту, який передбачає аеромедичну евакуацію пацієнтів, в тому числі з інших регіонів країни. Наразі визначаються лікарні, які зможуть приймати гелікоптери.
Наразі визначаються лікарні, які зможуть приймати гелікоптери
«В рамках проєкту планується надавати екстрену медичну допомоги людям у невідкладному стані або у випадку загрози здоров’ю людини, якщо перевезення повітряним транспортом скорочує час до моменту госпіталізації у відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги або до спеціалізованого медичного центру. Таким чином проєкт сприятиме порятунку більшої кількості людей», – зазначив очільник Київщини Василь Володін.
- Читайте про те, що Суд надав доступ поліції до документації по реконструкції стадіону в Українці. На новини Telegram-каналу “Київський регіон” підписуйтеся тут: https://bit.ly/3a1JE4L.
Серед підстав для транспортування пацієнтів повітряним транспортом названо наступні:
- якщо перевезення повітряним транспортом скорочує час до моменту госпіталізації у відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги або до спеціалізованого медичного центру;
- якщо перевезення наземним транспортом ускладнене об’єктивними причинами і/або може призвести до значного погіршення стану здоров’я пацієнта;
- перевезення пацієнтів з важкодоступних (через погодні чи інші несприятливі умови) районів у випадку, якщо перевезення наземним транспортом ускладнене об’єктивними причинами і/або може призвести до значного погіршення стану здоров’я пацієнта;
- у випадках надзвичайних ситуацій і/або наявності значної кількості постраждалих;
- транспортування донорського серця/донорського серця разом з іншими донорськими органами/реципієнта, який потребує обов’язкового медичного супроводу, у випадку надходження до центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Київської області.
До складу бригад входитимуть лікар з медицини невідкладних станів або лікар-анестезіолог та фельдшер
До складу бригад входитимуть лікар з медицини невідкладних станів або лікар-анестезіолог, фельдшер. Усі члени бригади для участі у пілотному проєкті зобов’язані успішно пройти курс зі спеціалізованих реанімаційних заходів.
Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L
- Раніше “Київський регіон” вже повідомляв, що на сесії Київської облради перерозподілили чверть мільярда гривень, а за інформацією заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової склалася критична ситуація з фінансуванням некомерційних медичних закладів області, яку терміново потрібно виправляти.
Фото з мережі Інтернет