-2.9 C
Київ
14.12.2024
КОДА Медицина

На Київщині визначають лікарні, які прийматимуть гелікоптери екстреної медичної допомоги

Київська область стала «пілотною» у реалізації експериментального проєкту з впровадження аеромедичної евакуації на території України, – повідомляється на сайті КОДА.

У Київській області розпочато впровадження проєкту, який передбачає аеромедичну евакуацію пацієнтів, в тому числі з інших регіонів країни. Наразі визначаються лікарні, які зможуть приймати гелікоптери.

Наразі визначаються лікарні, які зможуть приймати гелікоптери

«В рамках проєкту планується надавати екстрену медичну допомоги людям у невідкладному стані або у випадку загрози здоров’ю людини, якщо перевезення повітряним транспортом скорочує час до моменту госпіталізації у відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги або до спеціалізованого медичного центру. Таким чином проєкт сприятиме порятунку більшої кількості людей», – зазначив очільник Київщини Василь Володін.

 Серед підстав для транспортування пацієнтів повітряним транспортом названо наступні:

  • якщо перевезення повітряним транспортом скорочує час до моменту госпіталізації у відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги або до спеціалізованого медичного центру;
  • якщо перевезення наземним транспортом ускладнене об’єктивними причинами і/або може призвести до значного погіршення стану здоров’я пацієнта;
  • перевезення пацієнтів з важкодоступних (через погодні чи інші несприятливі умови) районів у випадку, якщо перевезення наземним транспортом ускладнене об’єктивними причинами і/або може призвести до значного погіршення стану здоров’я пацієнта;
  • у випадках надзвичайних ситуацій і/або наявності значної кількості постраждалих;
  • транспортування донорського серця/донорського серця разом з іншими донорськими органами/реципієнта, який потребує обов’язкового медичного супроводу, у випадку надходження до центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Київської області.

До складу бригад входитимуть лікар з медицини невідкладних станів або лікар-анестезіолог та фельдшер

До складу бригад входитимуть лікар з медицини невідкладних станів або лікар-анестезіолог, фельдшер. Усі члени бригади для участі у пілотному проєкті зобов’язані успішно пройти курс зі спеціалізованих реанімаційних заходів.

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Фото з мережі Інтернет

Схожі записи

На Васильківщині створили природний заповідник, який збереже ліс

Депутати обласної ради обурені та вимагають від Склярова сесію

КОДА зветається до Верховної ради щодо включення Коцюбинського до Києва

Напишіть коментар