27.6 C
Київ
22.07.2024
Кабінет міністрів Твоя Громада

Уряд змушує владу на місцях піднімати вартість проїзду у транспорті

Відповідно до Конституції України, витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. Проте всупереч конституційним нормам, держава з 2016 року відмовилася фінансувати гарантовані законами пільги, зокрема пільгу на проїзд, – повідомляється на сайті Асоціації міст України.
Таким чином, Уряд перекладає свої обов’язки на органи місцевого самоврядування без надання їм додаткових джерел доходів. Водночас пільги, гарантовані державою, повинні передбачати собою стовідсоткове фінансування за рахунок коштів державного бюджету.
Як наслідок, громади щороку витрачають мільярди гривень на забезпечення жителям гарантій, встановлених державою. Це призводить до недофінансування інших соціально значущих сфер: освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення.
Така ситуація, що продовжується з 2016 року, призводить також до деградації транспортної системи міста, неможливості повноцінно забезпечити транспортну доступність громадян до закладів першочергової потреби: шкіл, аптек, лікарень, продуктових магазинів.
Крім того, позбавлення з 2021 року громад окремих джерел доходів та скасування пільгових тарифів на електричну енергію взагалі унеможливило подальше фінансування органами місцевого самоврядування державних гарантій та наблизило транспортну систему в громадах до повного колапсу.
Підписуйтеся на Telegram-канал “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L
Тому, Асоціація міст України та органи місцевого самоврядування закликають Уряд передбачити в державному бюджеті кошти на фінансування пільг на проїзд та погасити борги за компенсацію проїзду пільгових категорій громадян у попередніх роках. У разі невиділення в державному бюджеті необхідних коштів, органи місцевого самоврядування будуть змушені підняти ціни на проїзд у громадському транспорті, щоб забезпечити стабільний транспортний зв’язок на територіях громад.
Фото – 04563.com.ua

Схожі записи

Майно Білоцерківської ТЕЦ забирають за борги банку

Для закріплення здобутків децентралізації потрібні зміни до Конституції – Чернишов

До громад Київщини прямують 55 терміналів Старлінк

Напишіть коментар