fbpx
29.8 C
Київ
29.06.2022
Суспільство

Українці зможуть змінювати реєстрацію місця проживання онлайн

З 17 травня 2021 року українці зможуть змінювати реєстрацію місця проживання онлайн, через портал “Дія”. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, повідомляє “Радіо Свобода”.

У нас в країні дуже багато громад і хтось, – не буду називати, як я оцінюю цю людину, – дав правку до закону, що кожна громада створює власні реєстри, де фіксуються дані про прописку. Ці реєстри між собою не взаємодіють. І нам треба було вирішити це питання і налагодити взаємодію. Ми запускаємо прописку онлайн 17 травня на Дія Саміт – і вже після цього можна буде змінювати місце реєстрації онлайн”, – розповів Михайло Федоров.

Міністр додав, що зареєструватися онлайн можна буде як у власному, так і в орендованому помешканні.

“Якщо я хочу прописатися в іншої людини, то цій людині приходить сповіщення, що у неї хтось хоче прописатися. Ви зможете ввести адресу – і власник квартири просто підтвердить це електронним підписом на порталі “Дія”, – сказав міністр.

За словами міністра, наразі кожен третій українець проживає не за місцем своєї реєстрації, а мільйон українців взагалі не мають місця реєстрації.

кожен третій українець проживає не за місцем своєї реєстрації, а мільйон українців взагалі не мають місця реєстрації

Підписуйтеся на Telegram-канал “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Також міністр звернув увагу на те, що починаючи з 17 травня, молоді люди, котрі змінюють місце реєстрації, не зобов’язані приходити до військкоматів. Військкомати автоматично отримуватимуть інформацію про зміну місця реєстрації громадянина.

Фото: Радіо Свобода

Схожі записи

Помер засновник музею трипільської культури Олександр Поліщук

Територію столиці планують збільшити на 65 тисяч гектарів за рахунок Київщини

Місця ремонтних робіт та час відключення світла на Київщині у суботу

Напишіть коментар