6.7 C
Київ
19.04.2024
Суспільство

Українці зможуть змінювати реєстрацію місця проживання онлайн

З 17 травня 2021 року українці зможуть змінювати реєстрацію місця проживання онлайн, через портал “Дія”. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, повідомляє “Радіо Свобода”.

У нас в країні дуже багато громад і хтось, – не буду називати, як я оцінюю цю людину, – дав правку до закону, що кожна громада створює власні реєстри, де фіксуються дані про прописку. Ці реєстри між собою не взаємодіють. І нам треба було вирішити це питання і налагодити взаємодію. Ми запускаємо прописку онлайн 17 травня на Дія Саміт – і вже після цього можна буде змінювати місце реєстрації онлайн”, – розповів Михайло Федоров.

Міністр додав, що зареєструватися онлайн можна буде як у власному, так і в орендованому помешканні.

“Якщо я хочу прописатися в іншої людини, то цій людині приходить сповіщення, що у неї хтось хоче прописатися. Ви зможете ввести адресу – і власник квартири просто підтвердить це електронним підписом на порталі “Дія”, – сказав міністр.

За словами міністра, наразі кожен третій українець проживає не за місцем своєї реєстрації, а мільйон українців взагалі не мають місця реєстрації.

кожен третій українець проживає не за місцем своєї реєстрації, а мільйон українців взагалі не мають місця реєстрації

Підписуйтеся на Telegram-канал “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Також міністр звернув увагу на те, що починаючи з 17 травня, молоді люди, котрі змінюють місце реєстрації, не зобов’язані приходити до військкоматів. Військкомати автоматично отримуватимуть інформацію про зміну місця реєстрації громадянина.

Фото: Радіо Свобода

Схожі записи

Голодомор. 90-та річниця трагедії українського народу

Фестиваль «Вифлеємська зірка» вже традиційно відбувся у Броварах

У Білій Церкві відбулися громадські слухання генеральних планів двох секторів міста

Напишіть коментар