18.2 C
Київ
13.06.2024
Кримінал Міська рада Суд Українка

Майно депутатки міськради Українки Тетяни Ягодзинської заарештовано у рамках кримінального провадження

Продовжується розгляд кримінального провадження стосовно планів будівництва в Обухові обслуговуючого кооператива «ЖБК «Кальміус». Нагадаємо, що в цьому провадженні фігурують міський голова Обухова Олександр Левченко, а також співробітники та депутати міськрад Обухова і Українки.

Так, 25.02.2020 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва Чередніченко Н.П. розглянувши, подане в рамках кримінального провадження № 22019101110000061, клопотання слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області Печатнікова С.В., погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області Курко О., про арешт майна, ухвалив клопотання задовольнити та накласти арешт у кримінальному провадженні №22019101110000061 від 17.04.2019 року на майно, яке на праві власності належить Ягодзинській Тетяні, ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1, а саме на:

-квартиру загальною площею 39,8 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1;

-квартиру загальною площею 54,1 кв. м. за адресою: АДРЕСА_2.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

Застосуванням вказаного заходу забезпечення кримінального провадження може бути виконано завдання, для виконання якого слідчий звернувся з клопотанням. Згідно ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Досудовим розслідуванням встановлено, у квітні 2016 року, у депутата Української міської ради Обухівського району ОСОБА_4 та члена виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області ОСОБА_5 виник спільний злочинний умисел, спрямований на заволодіння земельними ділянками комунальної власності в Обухівському районі Київської області, шляхом зловживання службовими особами Обухівської міської ради та Української міської ради своїм службовим становищем при розгляді звернень обслуговуючих кооперативів про безоплатну передачу у власність земельних ділянок, на підставі ст. 41 Земельного Кодексу України.

Так, для досягнення спільного злочинного умислу Ягодзинська Тетяна мала зареєструвати обслуговуючий кооператив у м. Українка Обухівського району Київської області, а ОСОБА_5 повинен був організувати реєстрацію іншого обслуговуючого кооперативу у м. Обухів Київської області. Після чого, члени зазначених кооперативів повинні були звернутись з клопотаннями за своїм місцезнаходженням, а саме до Обухівської міської ради та Української міської ради про незаконне безоплатне виділення земельних ділянок.

У подальшому, після незаконного безоплатного отримання у власність земельної ділянки, Ягодзинська Тетяна та ОСОБА_5 продовжуючи вчиняти умисні дії, мали на меті збудувати на вказаній ділянці багатоквартирний будинок, продати квартири та отримати матеріальну вигоду від їх реалізації.

Так, 04 травня 2016 року, виконуючи спільний злочинний задум, ОСОБА_5 організував проведення реєстраційних дій щодо утворення юридичної особи ОК  «ЖБК  «Вірний» (код ЄДРПОУ 40464360) за адресою: Київська область, м. Обухів, вул. Каштанова, 22, кв. 10, керівником якого обрано ОСОБА_7 .

Після чого, 24 травня 2016 року на виконання спільного злочинного задуму Ягодзинська Тетяна організувала проведення реєстраційних дій щодо утворення юридичної особи ОК «ЖБК «Кальміус» (код ЄДРПОУ 40502589) (далі – ОК «ЖБК «Кальміус») за адресою: АДРЕСА_1 , засновниками якого стали Ягодзинська Тетяна, ОСОБА_6 та ОСОБА_8 .

Для досягнення спільного злочинного умислу, керівники ОК «ЖБК «Вірний» ОСОБА_7 та ОК «ЖБК «Кальміус» Ягодзинська Тетяна повинні були звернутись до міських рад за місцезнаходженням кооперативів з клопотаннями про незаконну безоплатну передачу у власність земельних ділянок, на підставі ст. 41 Земельного Кодексу України.

Однак, керівник ОК «ЖБК «Вірний» ОСОБА_7 відмовився та не подав відповідне клопотання до Обухівської міської ради у зв`язку з тим, що вважав запропоновану ОСОБА_5 схему незаконною. Про незаконний задум ОСОБА_5 та Ягодзинської Тетяни , ОСОБА_7 повідомив виконувачу обов`язків голови Української міської ради Обухівської міської ради ОСОБА_9 , яка в подальшому відмовила у сприянні в безоплатному виділенні земельної ділянки комунальної власності для ОК «ЖБК «Кальміус».

У зв`язку з цим, Ягодзинська Тетяна, усвідомлюючи, що подача клопотання про безоплатне виділення земельної ділянки комунальної власності у м. Українка Обухівського району заздалегідь передбачала відмову, а також той факт, що ОСОБА_7 відмовився особисто подавати подібне клопотання до Обухівської міської ради, останні, з метою незаконного заволодіння земельною ділянкою, вирішили змінити адресу реєстрації ОК «ЖБК «Кальміус» з м. Українка до м. Обухів, а саме: Київська область, м. Обухів, вул. Панаса Мирного, 12 та подати клопотання від ОК «ЖБК «Кальміус» про безоплатне виділення земельної ділянки до Обухівської міської ради, де ОСОБА_5 був членом виконавчого комітету та міг впливати на розгляд зазначеного клопотання.

07 листопада 2016 року Ягодзинська Тетяна вийшла зі складу членів ОК «ЖБК «Кальміус» та, на виконання спільного з ОСОБА_5 злочинного плану, до вищевказаної незаконної діяльності останні залучили ОСОБА_6 , якого було обрано керівником ОК «ЖБК «Кальміус» та який повинен був підписувати необхідні документи для незаконного виділення земельної ділянки комунальної власності за сприянням службових осіб Обухівської міської ради.

На підставі спільного злочинного плану, 14 листопада 2016 року ОСОБА_6 подав до виконавчого комітету Обухівської міської ради клопотання від Обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Кальміус» про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 1,5 га по АДРЕСА_3 для будівництва, обслуговування та експлуатації багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями для членів кооперативу. До вказаного клопотання ОСОБА_6 були долучені: викопіювання земельної ділянки; копія установчих документів; витяг з протоколу загальних зборів членів ОК «ЖБК «Кальміус».

Враховуючи викладене, ОК «ЖБК «Кальміус» не був суб`єктом земельних правовідносин, що має право в спеціальному порядку, визначеному приписами ст. 41 Земельного кодексу України, на отримання земельної ділянки оскільки його членами на момент подачі клопотання були три особи: ОСОБА_10 , ОСОБА_8 та ОСОБА_6 , які всупереч ст. 136 Житлового кодексу УРСР не перебували на квартирному обліку м. Обухів, а сам кооператив всупереч п. 2 Примірного Статуту ЖБК не створено при виконавчому комітеті міської ради народних депутатів, при підприємстві, установі чи організації, на момент створення кооперативу, всупереч п. 7 Примірного статуту ЖБК всі три члени кооперативу були у віці понад 30 років, хоча в статуті зазначено, що за типом кооператив є обслуговуючим кооперативом, а за напрямом діяльності є житлово-будівельним кооперативом, метою його діяльності є забезпечення житлом членів кооперативу, яке здійснюється шляхом будівництва багатоквартирного жилого будинку (будинків), – одно- і двоквартирних жилих будинків садибного типу, у статуті всупереч п. 3 Примірного статуту ЖБК не визначено кількість квартир у житловому будинку, які заплановано до будівництва кооперативом, що суперечить його меті.

23 січня 2017 року Левченко Олександр перебуваючи на посаді Обухівського міського голови, усвідомлюючи про невідповідність статуту ОК «ЖБК «Кальміус» вищевказаним законодавчим нормам, підписав відповідь за вих. № 145 на вищевказане звернення, що адресоване керівнику ОК «ЖБК «Кальміус» ОСОБА_6 , у якому зазначив, що відповідно до ч. 5 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» на даний час вільні земельні ділянки, що можуть бути використані під забудову на території Обухівської міської ради – відсутні. Однак, це питання можливо вирішити за рахунок земель мікрорайону № 3 та мікрорайону № 4. Вільних територій для містобудівних потреб (будівництва житла) на цих мікрорайонах майже не залишилось. Звільнити територію можливо тільки після ущільнення існуючої забудови та внесення змін до затвердженої містобудівної документації. Пріоритетна перевага в наданні земельних ділянок буде надана тим житлово-будівельним кооперативам, які надають допомогу при вступі в житловий кооператив вимушеним переселенцям, чорнобильцям, учасникам бойових дій та особам, які перебувають на квартирному обліку Обухівської міської ради Київської області.

Не зважаючи на вищевикладене, за невстановлених досудовим обставин Левченко Олександр, усвідомлюючи, що ОК «ЖБК «Кальміус» не є суб`єктом земельних правовідносин, що має право в спеціальному порядку, визначеному приписами ст. 41 Земельного кодексу України, на отримання земельної ділянки, у невстановлений досудовим розслідуванням час та за невстановлених досудовим слідством обставин, вступив у попередню змову з ОСОБА_5 та домовився з останнім про сприяння службових осіб Обухівської міської ради у незаконному погодженні проектів рішень Обухівської міської ради про надання дозволу на розробку проекту землеустрою та подальше затвердження зазначеного проекту землеустрою для незаконної безоплатної передачі у власність ОК «ЖБК «Кальміус» земельної ділянки комунальної власності.

Після чого, Левченко Олександр, зловживаючи своєю владою, усвідомлюючи, що для прийняття рішень про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, його затвердження та передачу ОК «ЖБК «Кальміус» земельної ділянки, необхідні погодження відповідних структурних підрозділів виконавчого органу Обухівської міської ради, у невстановлений досудовим розслідуванням час та за невстановлених досудовим слідством обставин, вступив у попередню змову з начальником юридичного відділу виконавчого комітету Обухівської міської ради ОСОБА_3 та начальником земельного відділу виконавчого комітету Обухівської міської ради ОСОБА_2 , які як співвиконавці злочину повинні були сприяти у розтраті земельної ділянки комунальної власності, шляхом погодження проектів відповідних рішень.

В подальшому, за сприянням начальника юридичного відділу виконавчого комітету Обухівської міської ради ОСОБА_3 та начальника земельного відділу виконавчого комітету Обухівської міської ради ОСОБА_2 , 28 лютого 2017 року рішенням 27-ї сесії Обухівської міської ради 7-го скликання № 418/31-19-VII, за результатом розгляду вищезазначеного клопотання ОК «ЖБК «Кальміус» про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, вирішено:

-зарезервувати земельну ділянку площею 1,1489 га на АДРЕСА_4, під будівництво багатоквартирного житлового будинку задля забезпечення доступним житлом громадян України, які потребують поліпшення житлових умов і постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, є учасниками антитерористичної операції на Сході України, членами сімей загиблих учасників антитерористичної операції на Сході України, малозабезпечених сімей, працівниками бюджетної сфери;

-після затвердження Обухівською міською радою відкоригованого детального плану території мікрорайону АДРЕСА_4, надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 1,1489 га на АДРЕСА_4 для будівництва, обслуговування та експлуатації багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями;

-остаточну площу та конфігурацію земельної ділянки встановити проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

-рекомендувати ОК  «ЖБК  «Кальміус» розроблений та погоджений в установленому порядку проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подати на розгляд до Обухівської міської ради Київської області до 31.12.2017, проте не раніше затвердження відповідного детального плану території;

-контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань регулювання земельних відносин, екології та охорони навколишнього природного середовища.

Вказане рішення підписано Обухівським міським головою Левченком Олександром.

Однак, 15 червня 2017 року, в порушення рішення Обухівської міської ради Київської області № 418/31-19-VII від 28 лютого 2017 року, до затвердження Обухівською міською радою відкоригованого детального плану території мікрорайону АДРЕСА_4, на виконання спільного злочинного плану, керівник ОК  «ЖБК  «Кальміус» ОСОБА_6 звернувся до ТОВ «Земельний кадастр» (код ЄДРПОУ 32514940) з заявою на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОК  «ЖБК  «Кальміус» для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку в м. Обухів, мікрорайон № 3 на території Обухівської міської ради Київської області (далі – Проект).

В подальшому, 22 лютого 2018 року детальний план території для будівництва в м. Обухів Київської області, мікрорайон № 3, розроблений ТОВ «А2 Проект», затверджено рішенням 32-ї сесії Обухівської міської ради Київської області 7-го скликання № 750/1-32-VII, яке підписано Обухівським міським головою Левченком Олександром

Таким чином, Проект виготовлений до затвердження Обухівською міською радою Київської області детального плану території для будівництва в м. Обухів Київської області, мікрорайон № 3, тобто не у відповідності до ч. 7 ст. 118, ч. 3 ст. 123 Земельного кодексу України, ч.ч. 3,4 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п. 2 рішення 19-ї сесії Обухівської міської ради Київської області 7-го скликання від 28.02.2017 № 418/31-19-VII.

Окрім того, 24 квітня 2018 року на виконання спільного злочинного задуму, з метою позитивного розгляду питання про виділення земельної ділянки, усвідомлюючи, що кооператив на той час складається з чотирьох членів, ОСОБА_6, як керівник ОК  «ЖБК  «Кальміус», звернувся до Обухівської міської ради Київської області з листом за вх. № 1018, у якому зазначив, що станом на 17 лютого 2018 численність кооперативу становить нібито 937 осіб, з них учасників бойових дій – 18,99%, вимушено переселених осіб – 49,23 %, інші категорії населення – 31,78 %. Хоча насправді зміни до статуту ОК  «ЖБК «Кальміус» не вносились, та також не вносились вступні внески і паї, що передбачено самим статутом.

Цього ж дня, для досягнення попередньої злочинної домовленості, на виконання вказівки начальника земельного відділу виконавчого комітету Обухівської міської ради ОСОБА_2, за попередньою домовленістю з Левченко Олександром, спеціалістом земельного відділу ОСОБА_11 , який не був обізнаний про протиправний задум останніх, розроблено проект рішення про затвердження проекту землеустрою та безоплатної передачі у власність ОК «ЖБК «Кальміус» земельної ділянки площею 1,1489 га за кадастровим номером 3223110100:01:015:0064, який, для досягнення спільного злочинного умислу, також погодила начальник юридичного відділу виконавчого комітету Обухівської міської ради ОСОБА_3.

24 квітня 2018 року відбулось засідання Постійної комісії з питань регулювання земельних відносин екології та охорони навколишнього природного середовища Обухівської міської ради, в якій брали участь ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Так, по дев`ятому питанню порядку денного розглядалось питання про затвердження ОК «ЖБК «Кальміус» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,1489 га за кадастровим номером 3223110100:01:015:0064 у власність для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку. По зазначеному питанню, виконуючи спільний з Левченко Олександром злочинний умисел, виступав ОСОБА_2, який просив його підтримати та за результатом його виступу було вирішено підтримати дане рішення та рекомендувати його до затвердження на сесії міської ради в повному обсязі.

27 квітня 2018 року під головуванням Левченко Олександра відбулась 34-ї сесія Обухівської міської ради Київської області 7-го скликання, до порядку денного якої було включено питання про затвердження ОК  «ЖБК  «Кальміус» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,1489 га, для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, кадастровий номер 3223110100:01:015:0064 за адресою: АДРЕСА_3.

Під час розгляду зазначеного питання, депутатом Обухівської міської ради Київської області ОСОБА_12 , у відповідності до ст. 42 Регламенту Обухівської міської ради сьомого скликання, задавалось запитання з метою роз`яснення приналежності ОК  «ЖБК  «Кальміус» саме до житлово-будівельного кооперативу та його мети у вирішенні питання місцевого населення, яке перебуває на квартирному обліку.

На запитання ОСОБА_12 . Обухівський міський голова Левченко Олександр повідомив, що зазначене питання не входить до компетенції Обухівської міської ради та, усвідомлюючи протиправність своїх дій, розуміючи, що ОК  «ЖБК «Кальміус» не є житлово-будівельним кооперативом, оскільки цей кооператив створено всупереч вимогам ЖК УРСР та Примірного статуту ЖБК, перебуваючи у попередній змові з ОСОБА_5 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2, не повідомив депутатів Обухівської міської ради Київської області про відсутність законних підстав для відведення земельної ділянки, продовжив розгляд даного питання, тим самим забезпечив реалізацію спільного злочинного умислу направленого на розтрату учасниками протиправної групи земельної ділянки площею 1,1489 га за кадастровим номером 3223110100:01:015:0064 за адресою: мікрорайон АДРЕСА_3 .

На підставі викладеного, 27 квітня 2018 року рішенням 34-ї сесії Обухівської міської ради Київської області 7-го скликання № 804/9-34-VII, вирішено:

  • затвердити ОК  ЖБК  «Кальміус» проект землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 1,1489 га, для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, кадастровий номер 3223110100:01:015:0064 за адресою: АДРЕСА_3.
  • передати ОК  «ЖБК  «Кальміус» безоплатно у власність земельну ділянку площею 1,1489 га, для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, кадастровий номер 3223110100:01:015:0064 за адресою: мікрорайон АДРЕСА_3.

Після чого, Обухівський міський голова Левченко Олександр для реалізації спільного злочинного умислу, розуміючи, що своїми діями він завдає шкоду територіальній громаді м. Обухова, маючи можливість, у відповідності до ст. 66 Регламенту Обухівської міської ради сьомого скликання, зупинити зазначене рішення, підписав рішення 34-ї сесії Обухівської міської ради Київської області 7-го скликання № 804/9-34-VII від 27 квітня 2018 року.

На підставі підписаного Левченко Олександр рішення Обухівської міської ради Київської області № 804/9-34-VII від 27 квітня 2018 року, рішенням про державну реєстрацію за індексовим номером 40988791 від 08.05.2018, з комунальної власності вибула земельна ділянка площею 1,1489 га за кадастровим номером 3223110100:01:015:0064, та право власності за якою перереєстровано на ОК «ЖБК «Кальміус», що входить до Громадської спілки «Спілка обслуговуючих житлово-будівельних кооперативів «Будуємо разом» керівником якої є Ягодзинська Тетяна, чим заподіяно шкоду територіальній громаді м. Обухова. Так, починаючи з 04 вересня 2017 року Ягодзинська Тетяна є керівником Громадської спілки «Спілка обслуговуючих житлово-будівельних кооперативів «Будуємо разом» (код ЄДРПОУ 41627412) засновниками якої з-поміж інших обслуговуючих кооперативів є ОК «ЖБК «Кальміус».

У відповідності до висновку експертів КНДІСЕ МЮ України за результатами проведення комплексної судової оціночно-земельної експертизи та експертизи з питань землеустрою № 28652/19-41/29626/29627/19-41 від 13.11.2019, ринкова (експертна) вартість земельної ділянки площею 1,1489 га (кадастровий номер 3223110100:01:015:0064), яка на підставі рішення Обухівської міської ради № 804/9-34-VII від 27.04.2018 передана у власність ОК «ЖБК «Кальміус» (код ЄДРПОУ 40502589) станом на 27.04.2018 року визначена в розмірі 4 128 583, 64 (чотири мільйони сто двадцять вісім тисяч п`ятсот вісімдесят три грн. 64 коп.), без ПДВ.

На підставі викладеного, незаконними організаційними діями Ягодзинська Тетяна за попередньою змовою з ОСОБА_5 за сприянням Левченко Олександра, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_6 територіальній громаді м. Обухова, відповідно до висновку експертів КНДІСЕ МЮ України за результатами проведення комплексної судової оціночно-земельної експертизи та експертизи з питань землеустрою № 28652/19-41/29626/29627/19-41 від 13.11.2019, завдано збитки на загальну суму 4 128 583, 64 (чотири мільйони сто двадцять вісім тисяч п`ятсот вісімдесят три грн. 64 коп.) гривень.

Так, 18.12.2019 року прокурором Київської області Ягодзинська Тетяна повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Слідчий зазначає, що оскільки Ягодзинська Тетяна підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який передбачено обов`язкове додаткове покарання у вигляді конфіскації майна, виникла необхідність у накладенні арешту на квартири, які належать підозрюваній на праві приватної власності, а тому, на його думку, наявна необхідність у накладенні арешту.

В судове засідання ніхто не з`явився. Слідчий Печатников С. В. подав заяву з проханням розглядати клопотання в його відсутність.

Відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, іншого власника майна, їх захисника, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Вивчивши клопотання, та матеріали, якими воно обгрунтовується, прихожу до наступних висновків.

Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.

Санкція кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України, у вчиненні якого Ягодзинській Тетяні повідомлено про підозру 18.12.2019 року, передбачає обов`язкове додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.

#КиївськийРегіон #Київщина #Українка #Обухів

Фото зі сторінки Тетяни Ягодзинської у фейсбуці

 

Схожі записи

У Фастові меру міста дорікають у закритті хлібокомбінату

500 доларів щоквартально вимагали з підприємців у КМДА

Ганьба у Березані: син мера вдарив у міськраді військового. Відео

Напишіть коментар