18.2 C
Київ
24.06.2024
Децентралізація

Гостомель зніс стелу «Ірпінь» на Варшавській трасі

Як виявилося стелла “Ірпінь” на Варшавській трасі стояла на землі громади Гостомеля.

Громада Гостомеля, яка створює свою ОТГ і хоче відійти від Ірпеня, після конфлікту з владою Ірпеня прийняла рішення демонтувати стеллу “Ірпінь” на своїй землі. Демонтаж здійснювали комунальники.

Журналістка Михайлина Скорик-Шкарівська, яка кандидувалася в нардепи по 95 округу від “Голосу”, наголошує, що розлучення бувають драматичні.

У коментарях ірпінець Євген Новіковнаголошує, що стелла Коцюбинського теж розташована на території іншої громади – Києва.

Але тут, на відміну від громад Гостомеля та Ірпеня, конфлікту немає, бо понад 60% мешканців на громадських слуханнях висловилися за приєднання до столиці і влада Києва це підтримує. Днями мер Віталій Кличко звернувся до парламенту і Кабміну з проханням терміново взятися за вирішення питання і напрацювати механім щодо приєднання селища до столиці.

Але у громади Гостомеля з владою Ірпеня конфлікт загостриввся на останніій сесії Ірпінської ради, яка пройшла наприкінці січня. За тиждень до сесії депутат Гостомельської ради Юрій Марчук наголошував, що Ірпінська влада не хоче відпускати Гостомель, бо це селище дає найбільше податків в бюджет Ірпеня.

Депутат від “Нових облич” Андрій Страховський звертається до в.о. міського голови Ірпеня депутата “Нових облич” Літвінова й спонукає “головнокомандувача” хоча б висловити позицію після того, як знесли стеллу.

Секретар Бучанської ради Василь Олексюк акцентував увагу, що є новий знак і постить фото стелли Бучі, яка могла б з Ірпенем утворити одну ОТГ з огляду на те, що має спільну інфраструктуру.

Літвінов навіть через добу на своїй сторінці Facebook не відреагував на те, що сталося з стеллою, зате всиг повісити собі фоторамку “Коцюбинське – не Київ”.

Більше того, на цій рамці рік заснування селища 1941, хоча насправді Коцюбинське засноване 1900 року. Окрім того, представники “Нових облич” порушили авторські права волонтерки, яка на прохання активістів селища створював герб і не давав права на використання цього герба у кампанії, яка суперечить волі громади.

Нагадаємо, “Громада Приірпіння” писала про те, яка спроможність громад регіону і хто може з ким об’єднатися, згідно з перспективним планом, який розробляють в ОДА.

За матеріалами сайту «Громада Приірпіння»

Фото на кавер: “Зоря Приірпіння”

Схожі записи

Прихильники об’єднати Обухівщину в одну ОТГ маніпулюють людьми

Про управління побутовими відходами у місті Познань в Польщі

КОДА зветається до Верховної ради щодо включення Коцюбинського до Києва

Напишіть коментар