12.5 C
Київ
25.05.2024
Вороньківська ОТГ Релігія

На вотчині скандального Паши-Мерседеса священників агітують перейти до ПЦУ

У селі Вороньків, де під цілодобовим домашнім арештом перебуває ієрарх УПЦ московського патріархату та колишній намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло Лебідь керівництво громади провело зустріч зі священнослужителями місцевих церков.

Вороньківська сільська територіальна громада є однією з найбільших сільських громад на Київщині, до якої входить десять населених пунктів. На її території діє шість церков московського патріархату – у селі Вороньків, селі Головурів, селі Проців, селі Кийлів, селі Сошників та селі Мирне.

Лише одна церква у селі Мирне зараз відноситься до Православної церкви України. Тож, на зустрічі церковникам запропонували змінити конфесійне підпорядкування, вийти з Московського патріархату та перейти до Православної церкви України.

Слід зауважити, що на зустріч з шести московських церков прийшло лише три священники. Із цих трьох чітко виражену проукраїнську позицію має лише один. Решта священників продовжують переконувати, що вони українська церква і ніякого стосунку не мають до московської церкви, бо порвали з нею у травні минулого року.

В той же час, священники не проти перейти до ПЦУ, але якщо так вирішить громада. А самі перейти не наважуються, бо, як сказав на зустрічі один з них: “ми боягузи“.

#КиївськаОбласть

Підписуйтеся на наші новини:

На відео один з проєктів відновлення Бородянки – реконструкція місцевого інклюзивно-ресурсного центру, який реалізується посольством Швейцарії в Україні спільно з проєктом DECIDE :

Сьогодні центр надає послуги для більш як 200 дітей з особливими освітніми потребами. Їхня кількість постійно зростає через війну. Щоб надавати якісні послуги в таких умовах, проєкт DECIDE організував для фахівців ІРЦ програму підвищення кваліфікації. Так, 21 фахівець (консультант) ІРЦ із Бородянської територіальної громади та сусідніх громад успішно пройшли програму «Відновлення спроможності інклюзивно-ресурсних центрів забезпечувати якісні послуги у територіальних громадах, що постраждали від війни».

Про роботу Київської обласної екстреної медичної допомоги у режимі 24/7, про важкі приклади спілкувалися працівники екстреної допомоги з окупантами  дивіться в інтерв’ю журналіста “Київського регіону” Євгена Цяпенка.

#КиївськаОбласть

Підписуйтеся на наші новини:

Екскерівника Держрибагентства Київщини Мухіна підозрюють у злочині

Жителів Фастова сколихнула інформація стосовно майбутнього місцевої районної лікарні. ВІДЕО

Схожі записи

У Лаврі розірвано договір оренди чоловічому монастирю УПЦ

Релігійна громада села на Київщині позбулася московського попа

На Київщині почалося святкування єврейського свята Хануки

Напишіть коментар