22 C
Київ
18.06.2024
Козинська ОТГ Підгірці

Прокуратура Київщини повернула ділянку вартістю 1 мільярд гривень

Київська обласна прокуратура через суд повернула у державну власність землі глиняного кар’єру площею понад 57 га вартістю 950 млн гривень у селі Підгірці Обухівського району.

Були виявлені порушення вимог земельного та природоохоронного законодавства під час використання земельної ділянки, переданої ПрАТ “Корчуватський комбінат будівельних матеріалів” в оренду для розробки корисних копалин.

Як повідомив “Київський регіон” староста Підгірцівського старостинського округу Сергій Кравченко,  дана ділянка з кадастровим номером 3223186800:06:016:0002 та площею 57,2428 га має державний тип власності та перебуває в оренді, яка була надана Обухівською РДА.

ділянка має державний тип власності та перебуває в оренді, яка була надана Обухівською РДА

Цільове призначення ділянки: 11.01 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами для розробки корисних копалин місцевого значення (існуючий глиняний кар’єр).

За інформацією від пана Краченка, з 2015 року цей кар’єр глину вже не видобуває. Згідно даних компанії YouControl, ліцензія, якою ПрАТ “Корчуватський комбінат будівельних матеріалів” користувався з 22 квітня 1996 року була анульована 22 квітня 2016 року.

Це було підтверджено і прокуратурою Київщини, яка встановила, що земельна ділянка використовувалась не за цільовим призначенням, визначеним умовами договору оренди та у спосіб, який суперечить екологічним вимогам, внаслідок чого прослідковувалась деградація її рельєфу.

земельна ділянка використовувалась

не за цільовим призначенням

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Схема зв’язків ПрАТ “Корчуватський комбінат будівельних матеріалів” згідно даних компанії YouControl.

Прокуратура пред’явила до суду позов про розірвання договору оренди вказаної земельної ділянки. Наразі, завдяки представницькій роботі обласної прокуратури, апеляційним судом задоволено позовну заяву про розірвання договору оренди даної земельної ділянки.

Як стало відомо “Київському регіону” з власних джерел, при обстеженні земельної ділянки в 2019 році спеціалістами Обухівської РДА встановлено, що видобуток корисних копалин не ведеться, ґрунт пошкоджено, рельєф деградований, північний схил земельної ділянки, який межує з землями садового товариства «Будівельник 5», особливо піддається ерозійному руйнуванню та існує небезпека зсуву ґрунту зазначеної частини ділянки. Рекультивація також проведена не була. Отже, вбачались факти порушення умов договору оренди землі та статей 91,96,166,211 Земельного кодексу України, ст. 52 ЗУ «Про охорону земель». Ці матеріали Обухівська РДА направила до відповідних компетентних органів для вжиття заходів щодо врегулювання дотримання орендарем земельної ділянки чинного екологічного та земельного законодавства.

Сергій Кравченко також підтвердив нам цю інформацію і додав, що цими роками орендарі не припиняли договір оренди і намагались знайти нового власника для території. З’являлася, навіть, інформація, що власники полігону ТПВ №5 в селі Підгірці розглядали територію кар’єру для третьої черги сміттєзвалища. Звісно, місцеві жителі були категорично проти такого використання кар’єру, особливо враховуючи, що на його території утворилось велике озеро з дуже чистою водою.

“В генеральному плані ця територія передбачена під рекреацію” – староста села Сергій Кравченко

І хоча умовами договору передбачено проведення рекультивації території після закінчення видобутку глини – цього наразі не здійснено.

Староста села Сергій Кравченко також вважає, що “Якщо просто розірвати договір оренди без виконання його умов, то це може бути великим мінусом для громади, оскільки ні рекультивації кар’єру, ні усунення небезпечного схилу зі сторони садового товариства не проведено”.

Також громада Підгірців недоотримає орендну плату, оскільки в минулому році її сплачували за новою нормативною грошовою оцінкою, а як за ріллю по області. В наслідок цього, замість майже мільйона гривень орендної плати за місяць, ПрАТ “Корчуватський комбінат будівельних матеріалів” платив лише близько 9000 грн на місяць.

Сергій Кравченко надав редакції “Київського регіону” копію листа до Начальника податкової інспекції Обухівського району Березового Є.П.

Реакції від податківців на звернення

не було, – каже пан Кравченко

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Раніше “Київський регіон” вже повідомляв, що за інформацією заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової склалася критична ситуація з фінансуванням некомерційних медичних закладів області, яку терміново потрібно виправляти.

Схожі записи

Кабмін виділив ще 100 мільйонів грн на дорогу з Києва до Козина

В рамках “Великого будівництва” оновили дорогу до Конча-Заспи

Напишіть коментар