18.8 C
Київ
23.06.2024
Кримінал Твоя Громада

Жителі Гори звинувачують голову села у незаконному лобіюванні свого бізнесу

Ця інформація може шокувати, але виявляється, що Гірський сільський голова обрався на цю посаду для того, щоб забезпечити собі розширення власного бізнесу за рахунок крадіжки державної власності. У мене є документи, які дають всі підстави вважати, що Роман Дмитрів у змові з посадовими особами структурних підрозділів Національної академії аграрних наук України вчинив низку протиправних дій, з метою заволодіння державним майном і землею для переоформлення їх у власність приватної компанії, фактичним власником якої він є. А тепер детально, – повідомляє у своєму матеріалі на порталі «Громада Гори» Наталія Лютікова.

Багато хто знає, що Роман Дмитрів до обрання його головою Гірської сільської ради, був простим бізнесменом. В 2015 році він був засновником та керував ТОВ «Роял-Кейтерінг», компанією, що займається виробництвом харчової продукції. Важливий момент – ця компанія знаходиться в селі Гора, на вулиці Науки 1. Для цього орендували приміщення (офіційно «Мала лабораторія») площею 343,8 кв.м. у НААН України ще з 2005 року. До 2016 року декілька звітних періодів річний оборот компанії стабільно складав 3-4 мільйони гривень.

Після того, як 20% горян проголосували на виборах і обрали Дмитріва головою села, він переоформив свою долю в ТОВ «Роял Кейтерінг» на дружину – Вікторію Дмитрів. По сьогодні вона є формальною співвласницею цього бізнесу. Дмитрів же фактично ним керує і навіть цього не приховує. Хоч це і заборонено законодавством, в соцмережах на сторінці ТОВ «Роял Кейтерінг» періодично з’являються дописи і фото з участю Дмитріва на перемовинах з бізнес-партнерами. Зверніть увагу, що офіційно другим співвласником компанії є сумнозвісний Євген Тищенко, на користь якого в 2017 році було безкоштовно виділено елітну земельну ділянку на території Гірської сільської ради вздовж Бориспільської траси, детальніше про це Голова села Гора Дмитрів віддав комунальну землю своєму харківському бізнес-партнеру.

На сьогодні щодо незаконного отримання вказаної землі прокуратурою Бориспільського району порушено кримінальну справу, а також подано цивільний позов про визнання незаконною передачу у власність Тищенко землі. 6 лютого 2020 року Київським апеляційним судом було ухвалено остаточне рішення про задоволення позову, ділянка повертається громаді.

Роял Кейтеринг

Найцікавіше почалося, коли Дмитрів став головою села і у підприємство несподівано почали вливатися нечувані до того кошти.  Було модернізовано і оновлено технологічну лінію та обсяг виробництва продукції збільшився вдвічі до 7 млн. грн в 2016 році. Нагадаю, до 2015 року – до обрання Дмитріва головою села, річний дохід компанії багато років стабільно не змінювався. А вже у 2017 році виробництво ТОВ «Роял Кейтерінг» безпрецедентно зросло аж до 28 000 000 (!!!) гривень в 2017 році і 39 000 000 (!!!) гривень  в 2018 році. Тільки уявіть який прорив – в 10 разів збільшено виробництво харчової продукції за пару років. До речі, чи не з цим пов’язані проблеми з водовідведенням та аваріями на КНС в цьому районі села, і підозріле збільшення рідких відходів і сморід на ілових полях після 2017 року? Але я не про це.

 

Що ж стало причиною такого нечуваного бізнес-успіху ТОВ «Роял Кейтерінг»?

Історія починається ще з часів , коли Роман Дмитрів був директором і юридичним співвласником цього підприємства. Саме тоді він почав готувати підрунтя для незаконного збагачення за рахунок державного та комунального майна.

В моєму розпорядженні є довідка перевірки щодо можливих дій посадових осіб Державне підприємство «Центральна лабораторія якості води та грунтів» Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України» , проведеної відділом внутрішнього аудиту Президії НААН України.

 

Витяг з довідки відділу внутрішнього аудиту НААН України.

Факти, встановлені цією перевіркою, вказують на те, що у змові з посадовими особами та шляхом підробки документів Дмитрів НЕЗАКОННО ЗРУЙНУВАВ об’єкт державної власності – «малу лабораторію» площею 343,8 кв.м., та так само НЕЗАКОННО побудував  собі новий нежитловий об’єкт «Фабрику-кухню» площею 1102,5 кв.м . Ще в 2013 році  через або фальшування первинних документів, або по корупційній змові (нехай з цим розбираються уповноважені органи) Дмитрів за дорученням вніс відомості у Декларацію про початок будівельних робіт, а в Декларації про готовність об’єкта до експлуатації послався на неіснуючий договір оренди землі , яка насправді належить до державної власності.

 

Витяги  з довідки відділу внутрішнього аудиту НААН України.

Таким чином , без дозволу Державного Фонду Майна України, без погодження з Національною академією аграрних наук України, Роман Дмитрів знищив обєкт державної власності і привласнив для використання у бізнес-цілях землю державного призначення. Побудувати собі нову фабрику то він зміг, але щоб розширити виробництво, запустити нову лінію бортового харчування потрібні набагато більші фінансові ресурси і вкладення.

Після того, як Дмитрів отримав доступ до бюджету села Гора майже одразу  почали з’являтися перші сигнали про його протиправну  фінансову діяльність, яка може слугувати незаконному збагаченню (згадаймо справу ліхтарів 2016 року, коли одна тільки оборудка призвела до безпідставного завищення цін загалом на 1 мільйон гривень).  До речі у справі ліхтарів теж фігурує сумнозгаданий вже Євген Тищенко. Зловживання команди Дмитріва та кількість безпідставних прямих угод для вимивання грошей з бюджету села Гора  стали вже настільки нахабними, що складно навіть порахувати реальні десятки мільйонів , які ми втратили завдяки цьому бізнесмену. Уявіть собі, завдяки реформі децентралізації податкові надходження в сільські бюджети суттєво збільшилися, через це Дмитріву в управління дісталося одне з найбагатших сіл Бориспільщини.  З 2015 по 2019 рік загальна сума доходів бюджету Гори перевищила  100 000 000 гривень.  Але за різними оцінками на зміни в  інфраструктурі і благоустрої села витрачено реально не більше   25% цих коштів.  Решта фінансів або розбазарювалась бездумно, або вимивалась в кишеню голови  по тіньових схемах.

Цікаво, що саме в той період почалась активна модернізація ТОВ «Роял Кейтерінг» та суттєві фінансові вливання в розширення виробництва.  Дивне співпадіння, але як раз в  2017 році і масштаби діяльності ТОВ «Роял Кейтерінг»  розрослися в декілька разів.   В грудні 2018 року судовим експертом Шкребтієм Вячеславом Геннадійовичем було проведено будівельно-технічне та оціночно-будівельне дослідження, яким власне й було встановлено, що в результаті масштабного переобладнання приміщення малої лабораторії, було створено новий об’єкт – будівлю виробничого комплексу по виготовленню продуктів харчування.

Витяг з будівельно-технічного та оціночно-будівельного дослідження № 12-2018/1 від 15.12.18.

Дмитрів і далі продовжував би користуватись ресурсами держави та сільського бюджету, але весною 2019 року нове керівництво Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України почало активно цікавитись станом майна, що йому належить, подавати запити у всілякі інстанції і афера ТОВ «Роял Кейтерінг» ось-ось мала розкритися.   Адже компанія продовжувала сплачувати державі орендні платежі за приміщення малої лабораторії площею 343,8 кв.м., якої вже давно не існувало. Власника майна представники ТОВ «Роял Кейтерінг» до перевірки орендованого приміщення не допускали.  Нагадаю,  також було встановлено, що договір оренди землі, на який посилалось ТОВ «Роял кейтерінг» для внесення змін в декларацію про початок будівельних робіт та введення фабрики-кухні в експлуатацію, не існує.

Витяги з довідки відділу внутрішнього аудиту НААН України.

Цей факт спонукав ТОВ «Роял Кейтерінг» звернутися до суду і прискорити процес «узаконення права власності» на  незаконно отримане майно. Ще одним чинником подати позов , як на мене, стало  усвідомлення Романом Дмитрівим послаблення своїх політичних позицій в регіоні у наслідок глобальної зміни влади, а це несе загрозу існуванню його підприємства у такий напівлегальний спосіб. До 2019 року на правах Гірського сільського голови, Роману Дмитріву було вигідно не піднімати питання про фактичну оцінку і узаконення перебудови, щоб не здорожчувати витрати на утримання нової будівлі.

В травні 2019 року ТОВ «Роял Кейтерінг» подало позов про визнання права власності на 62% майна за «Роял Кейтерінг».  У новому об’єкті державному підприємству пропонується доля всього  38%, і повне  позбавлення самостійності у вирішенні питання відчуження або використання майна, також у випадку бажання реалізації своєї частки, державне підприємство обмежене у справедливому ціноутворенні щодо вартості майна, оскільки тепер це не окремий об’єкт нерухомості, а частина комерційної власності ТОВ «Роял Кейтерінг». Очевидно, що в результаті дій ТОВ «Роял Кейтерінг Держава суттєво втратила право на розпорядження майном, що їй належало за адресою с.Гора, вул.Науки 1 (1Г). Передаючи всі повноваження ТОВ «Роял Кейтерінг» адміністрація Інституту водних проблем і меліорації  повністю втратила контроль за об’єктом державної власності.  Якщо раніше, до вказаних махінацій Дмитріва, окреме приміщення – мала лабораторія – могла  бути повноцінно  і вільно використана НААН для наукових цілей, або передана в оренду чи продана в разі ухвалення відповідного рішення з отриманням справедливого доходу державою, то тепер держава замість окремого приміщення отримала шматочок фабрики-кухні, специфічного виробничого об’єкту, який не може жодним чином використовувати з користю для державного бюджету і інтересів народу України.

Я подала декілька звернень з приводу встановлених правопорушень та зловживань у різні контролюючі інстанції, за можливості відвідую судові засідання, на яких ТОВ «Роял Кейтерінг» намагається привласнити собі незаконно створене майно. Справа йде не так, як хотілося б Дмитріву, тому на одному з чергових засідань, його дружина як керівна особа підприємства подала клопотання про відвід складу суду. З другої спроби колегію судів  було змінено, тож продовжую слідкувати за розвитком подій.

До цього дня в Державному підприємстві «Центральна лабораторія якості води та грунтів» Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України» відсутні будь-які документи щодо вартості реконструкції, кошторису на ремонтні роботи тощо, та обліковується будівля малої лабораторії. В той же час ТОВ «Роял Кейтерінг» продовжує перешкоджати доступу до державного майна як представникам БТІ, так і безпосередньо спеціалістам відділу аудиту НААН.

Особливої уваги також потребує питання незаконного використання  ТОВ «Роял Кейтеринг» земельної ділянки площею 0,208 га, що належить до земель державної власності. Доступ до земельної ділянки також був заблокований Дмитрівим.  Фактично на цій землі побудована фабрика-кухня та  вона використовується з комерційною метою.

Саме так і виглядає корупція. Знаєте чим відрізняється корупціонер від чесного бізнесмена?

Бізнесмен для розширення свого виробництва вкладає власні кошти, шукає партнерів, інвесторів, з якими розділяє ризики і доходи, або бере кредит, сплачує відсотки і ризикує власним заставним майном. Корупціонер же – це людина, яка злочинно використовує посадові можливості з метою особистого збагачення. В нашому випадку Дмитрів будує свій бізнес за рахунок доступу до державних та комунальних ресурсів для власного збагачення. Ось так.

Питання в одному. Чи влаштовує це нас, громаду? Чи не настав час перерубати це порочне коло і встановити порядок хоча б у нашому селі?

Наталя Лютікова

За матеріалами порталу «Громада Гори»

Схожі записи

Москва втрачає четверту частину підпорядкованих РПЦ парафій, вірян та доходів

Люди обурені, що Українку перетворюють на місто МАФів та білбордів

У Борисполі люди звинуватили сусіда у знущанні над собакою

Напишіть коментар