27.6 C
Київ
22.07.2024
Аналітика Київський регіон

Знайти роботу на Київщині: як війна вплинула на ринок праці

Повномасштабна війна в Україні має серйозний вплив на ринок праці. Збройна агресія рф призвела до руйнування інфраструктури, знищення підприємств та зменшення економічної активності в ряді регіонів.

Через повномасштабне вторгнення росії прямих збитків зазнали щонайменше 109 великих та середніх підприємств України різних форм власності. Із них 19 приватних та державних підприємств з-поміж великих та середніх зруйновано повністю, ще 90 – пошкоджені частково.

безробіття зросло до 30% і значно

зменшився рівень доходів населення

Станом на кінець 2022 року, щонайменше 5 мільйонів людей через бойові дії в Україні втратили роботу, ще близько 7 мільйонів були змушені покинути країну. У регіонах, де досі тривають бойові дії, були зайняті близько 10 мільйонів працівників. 

Інститут аналітики та адвокації проаналізував ринок праці в умовах війни та розповідає як в Україні вирішується проблема безробіття, і які сьогодні є перспективи та можливості для працевлаштування.

Як в Україні вирішується проблема безробіття? 

Працевлаштування населення

Восени 2022 року Уряд запропонував механізм залучення всіх, хто тимчасово втратив роботу, до «Армії відновлення» країни. Люди, які з різних причин залишились зараз без роботи, можуть долучитися до цієї армії через виконання суспільно корисних робіт з відбудови України (розчищення автомобільних доріг від завалів, облаштування та укріплення блок-постів, вирубка дерев для формування окопів та ін.). Оплата за такі роботи здійснюється державою на рівні мінімальної зарплати – 6700 грн.

Для українців, які вимушено залишили свої домівки та перемістилися до інших міст України чи за кордон існує платформа працевлаштування ”UAtalents”. Мета ініціативи – дати можливість переселенцям швидко знайти роботу, як дистанційну за кордоном, так і в Україні. У фокусі платформи вакансії технологічного сектору, але також з’являються запити на роботу в інших сферах

 

Підтримка бізнесу та ВПО

Свій внесок у вирішення проблеми безробіття робить також державна програма “єРобота“. Проєкт передбачає надання українцям грантів до 250 тис. грн для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання. Варто зазначити, що для переробних підприємств створено окрему грантову програму, де максимальна сума допомоги сягає 8 млн грн. Головною умовою для отримання коштів за обома програмами є створення нових робочих місць. 

 

Для підтримки бізнесу Уряд також запровадив програму компенсації за працевлаштування ВПО. За кожного працевлаштованого з числа внутрішньо переміщених осіб держава виплачує роботодавцю компенсацію в розмірі мінімальної заробітної плати (6700 грн) протягом 2 місяців. Прогнозоване працевлаштування ВПО у 2023 році становить 23 тис. осіб, тоді як за 2022 рік роботу отримали більше 16 тис. внутрішньо переміщених осіб. 

 

Перекваліфікація та навчання

Не менш важливим залишається питання перекваліфікації, адже в умовах, коли знайти роботу за фахом складно, можна спробувати себе у принципово новій сфері. Існує багато ресурсів, які допомагають українцям опанувати нові професії або підвищити власну кваліфікацію. Наприклад, портали “Українське місто” та “Prometheus” містять платформи, курси, тренінги, телеграм-канали та багато інших можливостей для українців. 

Що пропонують сайти з пошуку роботи?

Станом на сьогодні, на найбільшому в Україні сайті пошуку роботи та працівників work.ua розміщено 66 826 вакансій*. Більшість із них належить до сфери обслуговування. Не менш затребуваними є робочі спеціальності та послуги продажу та закупівель. Середня заробітна плата за цими спеціальностями варіюється в межах від 14 до 18 тисяч гривень. 

Натомість шукачів роботи на порталі майже у 3 рази більше за кількість вакансій – їх налічується близько 220 тисяч*. Претенденти шукають роботу в сферах управління, обслуговування та робочі спеціальності. Кандидати на посади пропонують свої послуги за вищими цінами – від 15 до 19 тисяч гривень у середньому. 

* розглядаються вакансії та резюме за останні 30 днів від 09.03.2023

Як ми бачимо, кількість пропозицій від шукачів роботи значно перевищує попит роботодавців. Так само і бажаний рівень заробітної плати в поданих резюме більший за вказаний у вакансіях. Причина зрозуміла – зараз усі українці живуть у надзвичайно складних умовах і для того, щоб забезпечувати родини, потрібно докласти значних зусиль для збереження роботи або її пошуку. 

Після перемоги економіка України буде відновлюватися, будуть створюватися нові робочі місця для відповідних кваліфікацій та бажаного рівня заробітної плати. А поки працюємо та підтримуємо бізнес для наближення перемоги та мирного життя.

#КиївськаОбласть

Російського агента виявили у навчальному закладі Києва

Як вижити на війні. Волонтерка з Гостомеля Катерина Павленко відверто про жахи окупації. ВІДЕО

Схожі записи

Стати родиною для дитини: Патронатна сім’я ділиться досвідом батьківства

Що чекати Київщині від агломерації зі столицею

Посольство США навчає мінній безпеці учнів Київщини

Напишіть коментар