16.5 C
Київ
24.09.2023
КОДА Укренерго

На Київщині продовжується обмін лампочок розжарювання на LED-лампи

Основною метою програми знизити обсяг лампочок розжарювання на LED-лампи є оптимізація споживання світла та допомогти енергосистемі країни, – повідомляє телеграм-канал «Київський регіон».

Для реалізації проєкту планується використання в межах країни 50 млн. ламп, з яких 3 960 тисяч ламп планується для Київщини. За даними «Укренерго», до 40% енергії споживається домогосподарствами, а одним з основних джерел підвищеного навантаження на електромережі є старі лампи розжарювання, які використовуються в домогосподарствах. Вони використовують у 8 разів більше електроенергії за сучасні лампи. При заміні 50 млн старих ламп розжарювання на LED-лампочки зменшиться пікове навантаження на електромережі до 10%.

пікове навантаження на електромережі

зменшиться до 10% – Укренерго

Схвалюють проєкт і екологи. Так, Дар‘я Жаврида, радниця з дотримання державної екологічної політики Голови Обухівської РДА вважає, що “зменьшення навантаження на електросистеми прямо пропорційно зменшенню навантаження на довкілля, оскільки зменшуються викиди в атмосферу. Заощадження електроенергії є, також, один із багатьох шляхів щодо досягнення екологічно прийнятного економічного розвитку».

це шлях досягнення екологічно прийнятного економічного розвитку – Дар‘я Жаврида

Перша стадія реалізації проекту передбачає використання 985 тис. ламп для області. По районним центрам лапи вже розвезені, до кінця місяця будуть розвезені по селам. Кожен, у кого є старі лампи розжарювання, може безоплатно зменшити електроспоживання, замінивши лампочки на енергоощадні LED.

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Схожі записи

Депутати Київради хочуть розділити Біличанський ліс на три частини?

Голова Київської обласної ради Олександр Скляров відмовився відчиняти сесійну залу

Депутати облради дивуються непрозорості програм проєкту бюджету Київщини

Напишіть коментар