21.07.2024
Новини Суспільство

В Асоціації малих міст України обіцяють збільшити доходи громад

Асоціація малих міст України разом з GR-компанією “Магонова і партнери” за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» розпочали реалізацію проєкту “Сприяння вдосконаленню місцевого податкового законодавства щодо адміністрування місцевих податків в цілях забезпечення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану та після нього”.

Мета – підготувати законодавчі ініціативи, які дозволять збільшити податкові надходження до місцевих бюджетів та покращать добробут громад.

Мета – збільшити податкові надходження

В рамках проєкту передбачено аналіз українських податкових практик, дослідження міжнародного досвіду та підготовка проєктів нормативно-правових актів з удосконалення адміністрування місцевих податків.

“Пропозиції змін до законодавства напрацьовуватимуться через дослідження кращого досвіду щодо адміністрування місцевих податків та його реалізації в Україні та закордоном. Реалізація цього гранту допоможе забезпечити фінансову спроможність українських громад під час воєнного стану та після нього”, – заявила Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проєкту USAID “ГОВЕРЛА”.

“Станом на сьогодні в Україні завдяки місцевим податкам формується лише незначна частина доходів до бюджетів громад, і вона вдвічі менша, ніж в країнах ЄС. Ми вбачаємо своїм завданням запропонувати місцевому самоврядуванню та центральним органам влади практичні інструменти та механізми із вдосконалення системи адміністрування місцевих податків. Реалізація вказаних ініціатив дозволить надати місцевому самоврядуванню нового імпульсу для економічного та соціального розвитку”, – зазначила виконавчий директор АММУ Оксана Кирилюк.

Проєкт обіцяють реалізувати

до серпня 2023 року

До обговорення законодавчих пропозицій будуть залучені лідери місцевого самоврядування та представники законодавчої і виконавчої влади.

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Схожі записи

КОДА видала позитивний висновок Вишневій ОТГ

Активісти з Київщини вийшли під Печерський суд підтримати Порошенка

ДБР розслідує на Київщині оборутку з нерухомістю на 24 мільони гривень

Напишіть коментар