22 C
Київ
18.06.2024
Бровари

На продаж виставлено будинок поміщика Квятковського у Броварах

20 травня відбудеться онлайн-аукціон з приватизації окремого майна – одноповерхової будівлі в Броварах. У місті ця споруда відома як будинок поміщика Квятковського, що знаходиться за адресою вул. Ярослава Мудрого, 32. Про це йдеться на сайті Фонду держмайна (ФДМУ), – повідомляється на сайті “БроМедіа”.

Як зазначено в повідомленні, об’єкт охороняється та має доступ до всіх необхідних інженерних комунікацій. Загальна площа – 275,8 м кв. Стартова ціна на об’єкт приватизації складає 2 198 000, прийом заявок на участь в аукціоні триватиме до 19 травня.

«Майбутній інвестор може використати актив на власний розсуд, а вигідна локація, підведені комунікації та розвинута інфраструктура – відкривають широкі можливості для найрізноманітніших проєктів», – йдеться у повідомленні.

Активісти міста та деякі депутати

вимагали зберегти споруду

та надати статусу пам’ятки історії

У січні цього року вже була спроба продажу цього будинку на аукціоні. Активісти міста та деякі депутати вимагали зберегти споруду та надати статусу пам’ятки історії.

На кадастровій карті можна побачити інформацію про цю ділянку:

  • тип власності: комунальна власність;
  • цільове призначення: для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового комплексу — землі житлової та громадської забудови.

Отже, це може означати, що після аукціону будівлю можуть знести, а на її місці замість, наприклад, музею з’явиться нова багатоповерхівка.

Нагадаємо, стара та аварійна будівля, відома у місті як Управління статистики колись була частиною володіння поміщиків Квятковських у Броварах.

Григорій Квятковський – лікар-практик, науковець, громадський діяч,

один з найвідоміших колекціонерів

в Україні свого часу

Григорій Квятковський – лікар-практик, науковець (автор понад 120 наукових праць), громадський діяч, один з найвідоміших колекціонерів в Україні свого часу. Польська родина Квятковських мала великий маєток у районі Розвилки, яке складалось з кількох добротних будинків, що пережили своїх власників. Григорій Квятковський мав колекцію художніх творів у кількості близько 700 штук, серед яких був портрет Тераса Шевченка роботи Репіна.

В одному з будинків Квятковських тривалий час працювала музична школа (раніше там був Будинок піонерів), кілька років тому будівлю знесли заради будівництва багатоповерхівки. Ще кілька будинків навколо поступово розбирали, а на їх місці збудували будівлю районного відділку поліції та кількох хрущовок.

На даний час збереглась одна будівля по вул. Я. Мудрого, 32. Вона цілком могла б бути частиною історичної спадщини міста. Польське культурне товариство «Родина» мало намір знайти інвесторів на реставрацію будівлі з метою її подальшої експлуатації для культурно-освітніх цілей товариства.

Підписуйтеся на Telegram-канал “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

За матеріалами сайту “БроМедіа”.

Схожі записи

17 рятувальників гасили масштабну пожежу на Київщині

На прохання жителів у Броварах хочуть списати дитячий майданчик

У Броварах сьогодні згоріла дерев’яна котельня

Напишіть коментар