5.3 C
Київ
21.09.2020
Ірпінь Кримінал

Проросійську “ботоферму” знешкоджено в Ірпені

Офіційний сайт Служби безпеки України повідомляє, що після ряду обшуків в деяких містах України, зокрема в Ірпені, заблоковано діяльність розгалуженої мережі “ботоферм”, які підтримувались через російські онлайн-сервіси. 

Оперативники СБУ з’ясували, що так звані “ботоферми” використовувались для різноманітних незаконних операцій в інтернеті, зокрема, поширення недостовірної інформації, підбурювання та залякування населення, російської пропаганди, інформаційних атак на українських політиків та навіть для продажу заборонених наркотичних речовин і вогнепальної зброї.

Під час обшуків у п’яти українських містах, серед яких опинився Ірпінь, було вилучено комп’ютерне обладнання і 22 тисячі SIM-карт українських операторів. Досі перевіряється причетність спецслужб РФ до організації цієї діяльності на території України.

В Ірпені СБУ заблокувала російські “ботоферми”

В Ірпені СБУ заблокувала російські “ботоферми”

Відомо, що причетністю до використання “ботоферм” в Ірпені відомий Петро Щербина. За допомогою фейкових безликих акаунтів він намагається підіймати рейтинги членів партії “Нові обличчя”, які за минулий рік опустились нижче 10%. Нещодавно наші журналісти виявили, що вподобаннями дописів та поширенням статей про ірпінських політиків займаються фейкові профілі. Велика частина з них були з інших областей України, і навіть з Росії. А двома днями раніше в Ірпені слідчі дії проводились в бізнес-центрі, в якому зареєстровано кілька фірм очільника “Нових облич” Володимира Карплюка. Наразі невідомо, чи пов’язані між собою ці факти та в яких саме офісах проходили обшуки.

Фото: офіційний сайт Служби безпеки України

 

Схожі записи

Заволодіння 13 га у Гатному завтра розгляне Вищий антикорупційний суд

У селі Гора на Бориспільщині депутати виділили кошти на вже існуючий тротуар

У Борисполі чоловік побив лікаря швидкої допомоги

Напишіть коментар